Каде може да најдам? (Општи прашања)

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
Луѓе дали некој знае кај можам да најдам папирус или пак некој тефтер со стара хартија( или нешто слично на папирус ) и кожени корици ...?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Кај принтаат дуксери?! Место и цена! (со мој дуксер)
знам дека 100% има некој поназад пишано.. али спор ми е нетот, неможам да барам. :/

Фала. :smir:
Кај студентскиот кај ЈБТ.
Може и маици и дуксери.
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Каде има продавница за маски, костуми такви работи?
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ќе може да ми каже некој цвеќара од Скопје која врши достава на букети до дома и локација на истата?:):smir:
 
С

Спенсер

Гостин
каде има костурска глава??? прашав и порано,ама постот исчезна поради паѓањето на форумов...
 
P

PewDiePie

Гостин
Дали некој знае каде се продаваат машки прстени (освен златара)?
 
П

Паган-др

Гостин
Печатница во Скопје од слика да ми направат постер? Каде точно се наоѓа и меил за контакт ако може.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Луѓе дали некој знае кај можам да најдам папирус или пак некој тефтер со стара хартија( или нешто слично на папирус ) и кожени корици ...?
У Sewa има ама не се со кожени корици, со дрвени се, ако ти вршат работа :)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Печатница во Скопје од слика да ми направат постер? Каде точно се наоѓа и меил за контакт ако може.
Ќе идеш по уличката кај Католичка црква. Идеш околу 100м, и пред првата раскрсница од лева страна има една куќа, таму знам порано правеа.
 
П

Паган-др

Гостин
Ќе идеш по уличката кај Католичка црква. Идеш околу 100м, и пред првата раскрсница од лева страна има една куќа, таму знам порано правеа.
Нешто број/меил да не имаш случајно за контакт да се осигурам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom