Каде може да најдам? (Општи прашања)

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268

Вакво капче негде у Аеродром,НЛ?
п.с.
Немора исто само скејтерско нека биде

петарди нис ПРОДАВНИЦИВЕ не на пазар .. освен во мирновец по можност кажете за во Аеродром! ::back:
У џиџмиџарница Дац у бисер!
 
С

Спенсер

Гостин
некоја фирма,која што прави календари,пенкала со натписи т.е. реклама де??? ми треба... календари да ми направи,пенкала и упалјачи... како политичквие партии шо даваат... :vozbud:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495

~NoMercy~

of4arot od del4evo
Член од
14 февруари 2009
Мислења
136
Поени од реакции
29
nekoj da mi go dade tekstot od pesnata green out - basot?.fala mnogu.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367

Вакво капче негде у Аеродром,НЛ?
п.с.
Немора исто само скејтерско нека биде


У џиџмиџарница Дац у бисер!
Вакви има во ГТЦ во Пирамида, и најверојатно низ скејтшоповите.

некоја фирма,која што прави календари,пенкала со натписи т.е. реклама де??? ми треба... календари да ми направи,пенкала и упалјачи... како политичквие партии шо даваат... :vozbud:
Обрати се кај Итар Пејо (од форумов). :wink:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
Kade da najdam kjorci od 9mm za starten pistol. osven vo micei me interesira na drugite mesta kolku se cenite zatoa sto vo bugarija pomalku od upola cena od mikei
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Достава од Америка...

Сакам да купам нов скејт па гледав некои марки на интернет. Најдов еден "Blind" и сакам да го купам. Скејтот е 40 = 1600 денари. Многу е ефтин за таа марка па сакам да знам колку ќе ме чини доставата преку море од Америка. Ако некој знае нека ми пише преку форумов
или:\
e-mail : legion.of.the.humanity@gmail.com
msn : rock_n_roll_domination@hotmail.com
:wink:
 
H

^HITMAN^

Гостин
Сакам да купам нов скејт па гледав некои марки на интернет. Најдов еден "Blind" и сакам да го купам. Скејтот е 40 = 1600 денари. Многу е ефтин за таа марка па сакам да знам колку ќе ме чини доставата преку море од Америка. Ако некој знае нека ми пише преку форумов
или:\
e-mail : legion.of.the.humanity@gmail.com
msn : rock_n_roll_domination@hotmail.com
:wink:
Зависи од тоа колку е тежок производот, дали подлежи на царински давачки, која е неговата реална цена na пазарот кај нас, колкава километража треба да помине и со каков вид ан транспорт ке биде транспортиран и најважното - видот на поштата преку која ќе се испраќа. Внимавај да не е UPS - тоа е изгор скапо. Жалам но не би можел да ти кажам точна цена. Распрашај се подобро. транспорт и поштарина не е исто, а царина е сосем трето. :)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Или види прашај низ нашиве продавници каде што се продаваат скејтови,ролери и слични ствари дали можат да ти го набават тој скејт од друго место или од америка и колко ке чини сето тоа.:toe:
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Сакам да купам нов скејт па гледав некои марки на интернет. Најдов еден "Blind" и сакам да го купам. Скејтот е 40 = 1600 денари. Многу е ефтин за таа марка па сакам да знам колку ќе ме чини доставата преку море од Америка. Ако некој знае нека ми пише преку форумов
или:\
e-mail : legion.of.the.humanity@gmail.com
msn : rock_n_roll_domination@hotmail.com
:wink:
Пред една, две години во х шопот спроти соборна прашав, еден основен скејт за почетник беше 6.000.
Сега незнам како иде, ако има некој што е поупатен нека каже и јас планирам да зеам.
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
258
Поени од реакции
12
кај можам да најдам течен латекс ? за маска ми треба дан ме свати некој погрешно =]
 
Член од
14 декември 2009
Мислења
16
Поени од реакции
4
Goth модели во МК

Сакам да знам дали има освен за шмизлите,студио за готик и емо модели?плизз ансвер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom