Јувентус - Интер (Derby d' Italia) 18.04.2009 20.30 ч.

Кој ќе победи во дербито помеѓу Јувентус и Интер?

  • Јувентус

    Гласови: 63 48,8%
  • Интер

    Гласови: 45 34,9%
  • Нерешено

    Гласови: 21 16,3%

  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
јас типувамм на нерешено , ако овој натпревар победи Интер или е нерешено,Шампионот се знае,Ако Јуве пак победи ке има мали теоретски шанси
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Добро бе Јуфки.....оваааај јувентити што се палите одма не знам како мали деца.Јас само му вратив на еден ваш фан и вие одма како главни хиени сите.Смирете се малку,ке стаат клуч на темава,а има уште време до дербито.Смирено само сите и јас и вие!!!:smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Мислам дека ќе победи Јуве, на тоа ми мириса дербито:helou:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Добро бе Јуфки.....оваааај јувентити што се палите одма не знам како мали деца.Јас само му вратив на еден ваш фан и вие одма како главни хиени сите.Смирете се малку,ке стаат клуч на темава,а има уште време до дербито.Смирено само сите и јас и вие!!!:smir:
Neznam sto si vratil ti nemas nisto sto da vratis, ti kazav jas daj fakti ke praime muabet, ali poso nemas samo filmuvas nesto i vregas, a takvi sme nie fanovite na juve se branime megu sebe, idi citni malce footbal history imas tamu se ubavo i opsirno opisano koj e koj. FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Хахахаха демолиција на јубе ќе да е ова Интер победува :kesa:
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Очекувам неизвесен натпревар и мала преднос ќе му дадам на Јувентус. Инаку се знае од поодамна дека Интер ќе биде шампион во Италија. 10 бода се многу...
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Ок се знае кој е шампион :helou:

Тешок натпревар , без никаква важност , и да тепаме и да изгубиме и нерешено да е исто ни се фаќа , така да не се возбудувајте ...

И уште нешто , позз Хулк , FORZA JUBE FORZA MAGARAZZI :pos2:

Чукајте ореј , и пазете на Милан , во добра форма се :baeh:
 

Enis_gv

Dictator.
Член од
17 март 2009
Мислења
353
Поени од реакции
9
Треба да победи Јувентус за да биде поинтересно Првентството...Ама мислам дека ќе заврши Нерешено на Анкетана ја играв за Нерешено...:vozbud:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Следниот кој ќе упати директна навреда на член или ќе опцуе, ќе лета од форум.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.548
Поени од реакции
1.540
Не, туку не присвијуваме туѓи, на зелена маса. Мене повеќе би ми било срам од тоа отколку од "местењето".

не го присвоивме, туку ни го тутна УЕФА. ако си прател фудбал знаеш дека пресудата беше за двете сезони да нема победник и тогаш се јави УЕФА :helou:

Bratce inter od postoenjeto negovo sekogas e nisko taka da nema potreba so da paga on sekad e bil nisko i ke si ostane tamu, kako sakas svakaj me ja ne se raspravam so nekoi so ne se na naseto nivo, koga ke bidete togas mozes da zboris i da se kurcis, citni malce istorija imas fakti, tituli ,navivaci, pa ke vidis koj e vo prednost, ali fintata e sto nemate nikakvi fakti da ne pobiete pa provocirate samo, u sustina takvi se interasite sekad se obiduvat da bidat poveke od nas ali nikako ne im uspeva pa samo se kurcat, dzabe vi e sto i da kazete.FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
сега не те разбирам што сакаш да кажеш? дека Интер од постоењето место со судии? ти се молам, па за Јуве навиваш, знаеш кој е нати го дај ми го со судиите. а пониско од тоа нема, подобро да играш чесно и да си на средина на табела отколку прв а да знаеш дека победите не ти се чисти. така да...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
И јас истото им го кажувам ХАРИ ПОТЕР,ама додекааа разбераааат............уствари не сакаат да разберат ги боли вистината за ова.:smir::baeh:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.608
Поени од реакции
43.442
И памет во глава овој пат . :smir:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ацаб наместиле 2 им ги одземаа. Шо има нејасно тука? Ме боли и мене можеби шо направил Моџи така,ама повеке ве боли вас бидејки имаме 11 титули повеќе од вас. :helou:

За утре очекувам како што кажав и претходно победа на Јуве.Не смееме да си дозволиме кикс на домашен терен.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
де бре ... се истепавте мајку му стара за тотално небитна утакмица , што ќе беше ако беа на бод разлика интер и јувентус ..... од една страна напалени интераши кој пукаат сеир на мизеријата на јуве место да се радуваат на 4 по ред скудето од друга дечишта кој повеќе време го гледаат интер и ги бројат грешките во полза на интер притоа занемарувајќи го фактот дека јуве веројатно ке беше негде 4 - 5 место да не беа тие судиски грешки и брзо заборавија како победија лани и освен дел пиеро, буфон и 27/29 титули појма немаат од ништо позврзано за јуве.

иначе за утакмицата едноставно е нели ... нерешено. мурињо нема да иде на победа по секоја цена , играта на интер ќе биде тупење до бесвест и фановите на интер ќе се нервираат ради бледата игра. јуве ќе игра убаво за око , веројатно ќе има некоја шанса но со оглед на тактичката супериорност на мурињо во однос на раниери тешко дека ќе има некој доминација. предноста на интер веројатно ќе биде поподготвениот среден ред , каде што сисоко многу ќе фали. кај интер пак ме плаши евентуалнот неиграње на цезар и тоа што одбраната не е баш во најсјајна форма а нападот на јуве никад не бил подобар. сепак реално е нерешено иако како фан на интер очекувам победа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom