Џамија на плоштад!

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Што е ова Македонија или Албанија?Џамија бе:pos2:со кој памет.А и изградба на црква не е некоја паметна идеа,не гледаат некоја паметна работа да направат луѓе немаат леб да јадат тие на градење мислат.
-Според мене на плоштад не треба ништо да има,затоа што се е пренатрупано неможе да се диши.Како им текнуваат се некој глупости просто да не ти се верува.:pos2::pos2:
A ti pa sto odma spomenuvas Albanija?
Samo albanci muslimani ima vo ova drzava ili sto e?
Za tvoja informacija Muslimani se i Turcite i Bosnjacite i eden del od Makedoncite, osven toa e verski objekt bez razlika na nacionalna pripadnost.
Ako se gradi crkva zosto pa da nese gradi i dzamija koja nekogas postoela, kako sto i crkva postoelo na drugata strana.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Боље нека изграда стриптиз бар барем ќе има профит. Нема профит од црква или џамиja :):)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Не сакавте црква на плоштад ? еве ви сега една џамија :jaj:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ако се изгради Црква,за џамија ќе нема место.:wink:
Абе националистче малечко, место да се бори да се градат што повеќе Филхармониски сали, се бори за Црква бе, ах бе, тешко европа со нас, и затоа нема да не прими.

Инаку, НИШТО ама НИШТО нема да се гради.

Можеби, Александар Големиот, можеби не знам за тоа не сум упатен, друго ништо! Народот не сака, сакате вие плебсот, ама вас за вакви круцијални прашања, нема да ве прашаат. Вие сте само за на избори, само таму се бара ваше мислење.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Iako vo princip sum protiv izgradba na kakov i da bilo objekt na plostadot nas, na golemo ja podrzuvam ovaa ideja za dzamija ( iako realno znam deka sega tamu ne i mestoto na dzamijata, bez razlika sto porano postoela na istoto). I seto toa, radi INAT. Radi inat i nisto drugo. So seljaci samo so inat mozes da izlezes na kraj. Do bandas i toa. INAT


Што е ова Македонија или Албанија?
Skopje.

Сега ме интересира тие што тепаа и се праеја крстоносци на плоштад, дали ќе дојдат на контра протест кога господава ќе бараат џамија на плоштад
Bujrum, neka povelat. Bujrum, prvin lokum so borvnica od Rigara ke im ponudam, pa posle toa....

Џамија на плоштад?? Само преку мене мртов.
Идејата за црква ја подржувам,џамија НЕМА ШАНСИ.
Pari za kovceg ti trebaat?

Ништо не ме чуди. Само прашање на време беше кога да се испорача ова барање.
Завршија изборите, сега му е мајката за барањата.:toe:
Odamna e idejata. Veke nekolku godini se raboti na istata.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Iako vo princip sum protiv izgradba na kakov i da bilo objekt na plostadot nas, na golemo ja podrzuvam ovaa ideja za dzamija ( iako realno znam deka sega tamu ne i mestoto na dzamijata, bez razlika sto porano postoela na istoto). I seto toa, radi INAT. Radi inat i nisto drugo. So seljaci samo so inat mozes da izlezes na kraj. Do bandas i toa. INAT
so inat ne se postignuva nisto ..samo so konstruktivni argumenti i so protesti kako tie sto se utre moze da se postigne resenie :smir:

chill out malku ...utre zemi 2-3 limenki pivo i na plostad pa na skolka ...muzickiot del e dobar ..protestantite site ke te precekaat so nasmevka a ne so tupanici i kloci kako nekoi "vernici"
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
so inat ne se postignuva nisto ..samo so konstruktivni argumenti i so protesti kako tie sto se utre moze da se postigne resenie :smir:

chill out malku ...utre zemi 2-3 limenki pivo i na plostad pa na skolka ...muzickiot del e dobar ..protestantite site ke te precekaat so nasmevka a ne so tupanici i kloci kako nekoi "vernici"
Ne, ne, ne i ne.
Abe ne mozes be ti so seljak i dibiduz da se razberes na civiliziran nacin be.
Osnovni pravila na megucoveckite i megugrupnite korelacii vo opstestvoto se toa.
So inat samo, so inat i so negovo oruzje ke mu ja skrsis glavata i ajt u kurac.
Vidovme kolku pred 3 nedeli dozvolija civilizirana i argumentirana "presmetka".
Sega po nivno ke igrame. :toe: :)
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Абе националистче малечко, место да се бори да се градат што повеќе Филхармониски сали, се бори за Црква бе, ах бе, тешко европа со нас, и затоа нема да не прими.
Да бирам меѓу Црква и Филхармонија,тогаш секако дека ја поддржувам страната на општествената култура,т.е.нејзино развитие.Во право си дека на еден европски народ тоа му треба-развој и подигнување на културната свест меѓу народот. Што се однесува до мене,и со двете раце ке потпишам за изградба на Филхармонија,ама со вакви сонародници ОД ТВОЈОТ ЕТНИКУМ тешко дека ќе постигнеш подигнување на културната свест меѓу граѓаните на Македонија.

А,што се однесува до плебсот,и ти сине си плебс,верувај дека и ти како 90% од човештвото ќе поминеш незабележано на овој свет.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Абе като ви читам тука и се прашам-дали има навистина зашто да спорите?!
Има смисал от джамиja или црква на плоштадот?Наполно погрешно е една држава да гради религиозни храмове.Ако државата изгради црква,ке треба да изгради и джамиja,заштото парите са от двете вери.Джамии и цркви е убаво да се градат от дарениja на народа,па не от државата.Зашто државата се меши во религиозните дела?!
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
Бива да ви аплаудирам на малограѓанството ваше?

На сите, комплет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom