Џамија на плоштад!

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.733
Поени од реакции
43.984
Зашто би биле против, кога и онака со Црквата постигнаа автогол . . . па кад буде бал, нек буде маскембал . :smir:

п.с. Архибригада го отвориле патот за градење Џамија . . . . . . леееејм .
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Како не во Скопје сред полштад џамија.Теа црква не дозволуваат да се изгради пак не џамија.:tapp::tapp:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Абе нормални ли се???Џамија ке им градам некаси ја изградат у Шиптарија па таму нека си се клањаат..нека ја изградат ке ја срушам одма!!
После ке ни дојдат кинезите па ке ни бараат и нивен храм да изградиме...Еве што направи Црни Грујо..
stef4e, многу полошо е она твоето - за рушењето, отколку изградбата.
Нека се градат и цркви и џамии, но ко што реков не им е место на плоштад.
Патем, ако си од Скопје, зошто не излезеш и испорушиш од новите градби кои изникнаа ко печурки- едни врз други,каде отидоа парите од платените комуналии за истите,зошто не се побуниш за улиците и тротоарите кои и не постојат, зошто не реагираш за кратерите по улиците , за парковите- кои наликуваат на селски бавчи....зошто...
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
А како тоа архибригада им го истрасирала патот за џамија стварно не ми е јасно ? Та нели дечките се бунеа за место положбата е не да не се гради црква или пак најмалце беа за да се гради и црква и џамија.Не барајте кривец онаму каде што го нема.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.874
Поени од реакции
18.575
Сега ме интересира тие што тепаа и се праеја крстоносци на плоштад, дали ќе дојдат на контра протест кога господава ќе бараат џамија на плоштад
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.733
Поени од реакции
43.984
Сега ме интересира тие што тепаа и се праеја крстоносци на плоштад, дали ќе дојдат на контра протест кога господава ќе бараат џамија на плоштад
Би требало да дојдат, и тука да удрат етикети на ереза, да се испонашаат инквизаторски, онака, во нивни стил . . . . ок, овој пат со '' мала '' доза на контрадикторност :wink: .
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Сега ме интересира тие што тепаа и се праеја крстоносци на плоштад, дали ќе дојдат на контра протест кога господава ќе бараат џамија на плоштад
ako dojde do nesto takvo ke bide samo za da isprovocira etnicka tenzija NISTO POVEKE.

inaku ne sum nitu protiv kakvi bilo religiozni objekti...no koga nesto ne treba ne treba nasila ubavina ne se pravi:toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.517
Поени од реакции
47.814
Сега ме интересира тие што тепаа и се праеја крстоносци на плоштад, дали ќе дојдат на контра протест кога господава ќе бараат џамија на плоштад
мене па обратно, ме интересира каде е авангардата душебрижничка дали ќе се поајави да го брани градот сеа... :\ за крстоносците посигурни ми се да ќе дојдат они земаат дневница за тепање, ако им се искешира ќе дојдат.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Јас викам да изградат енормна џамија/црква/снагога/будистички храм се во едно па така сите не/среќни ќе се.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Џамија на плоштад?? Само преку мене мртов.
Идејата за црква ја подржувам,џамија НЕМА ШАНСИ.
Ако сме толку луди да дадеме да се изгради џамија ОК.:tapp:
Ова е Македонија,христијанска земја,а не муслиманска,точка.
Нити сме у турско време,нити смееме да дојдеме до таа мера шиптариве да не уценуваат за се и сешто..:nerv:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.874
Поени од реакции
18.575
мене па обратно, ме интересира каде е авангардата душебрижничка дали ќе се поајави да го брани градот сеа... :\ за крстоносците посигурни ми се да ќе дојдат они земаат дневница за тепање, ако им се искешира ќе дојдат.
Авангардата душебрижничка ќе дојде зошто да не, ќе држи транспаренти и ќе си отиде, а за крстоносциве шо викаш ќе ги искеширал некој и ќе дошле, прво ако некој ги кешира за да доаѓаат срамота за нив па нели крстоносци се јебига се борат за црквата, второ и да дојдат не очекувам да направат ништо повеќе освен да застанат и да скандираат националистички пароли, тоа највише, а епилогот ќе биде: од другава страна ќе се избацат 5 - 6 мунгоси наоружани до заби, а крстоносците ќе се разбегаат, после ќе дојде да интервенира полицијата, а крстоносциве ќе почнат да се лупаат у гради и да пишуваат по форуми "зошто ќутевте ко пички коа дојдоа алфите" и така натака до бескрај.... ма шта да ти причам, веч ја све казано.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.733
Поени од реакции
43.984
Џамија на плоштад?? Само преку мене мртов.
Идејата за црква ја подржувам,џамија НЕМА ШАНСИ.
Ако сме толку луди да дадеме да се изгради џамија ОК.:tapp:
Ова е Македонија,христијанска земја,а не муслиманска,точка.
Нити сме у турско време,нити смееме да дојдеме до таа мера шиптариве да не уценуваат за се и сешто..
Па не живееме нит во 17 век а однесувањето на дел од оние на контрапротестот беше баш такво . . . :toe: .
И ме интересира, зашто си против градењето Џамија, кога и онака нели го враќавме стариот изглед на плоштадот . :wink:

Автогол бе, автогол .
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
каква џамија, нема шанси да се гради, стварно ова е Македонија или албанија
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
А ти што сакаше на тоа место,не црква него некој трговски центар да никнеше..
Па боље црква него некој олигарх да ти дигне 5 катна зграда на сред плоштад:tapp:
А таа Џамијата што била порано,била изградена во време на турско,кога аги и паши шетале тука,а сега не е случај тоа,независна држава сме и не ми треба мене џамија на плоштад,зашто сум христијанин,а за малцинствово има многу џамии,многу повише од што треба,таму нека идат да се клањаат..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom