Што ве повредува во вашата врска?

Член од
5 август 2009
Мислења
32
Поени од реакции
3
Me povreduva koga e so mene, a so mislite nekade daleku...nema da svati...:nesum:
 

Martence

the_girl_u_like
Член од
30 јуни 2009
Мислења
37
Поени од реакции
1
koga mi idese naduvan (zato se skaravme denes) e znaci na nervi mi odese :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
2
Коа ме навредува, ме прави поглуп од некој од кој знам дека не сум!
 

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
Кога мисли дека е во право,а не е и тешко е да му го докaжаш тоа :tapp:
 
D

devojcence

Гостин
nezainteresiranost, sumjata, ljubomorata i neiskrenost e toa me nervira ama sto da se pravi :):uvo:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
После долго време врска од соништата единствено што ме повредува е далечината која понекогаш си го прави своето :(
 
Член од
23 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
me povreduva toa sto posle godina ipol vrska taa se vrakja na starite naviki pak pocnuva da pusi (so mnogu mi smeta)
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Toa што во последно време пречесто го слушам и го изговарам "извини".
 
O

Out Boy

Гостин
Во мојата врска, ме повредува тоа што партнерот не ги сфаќа моите конзервативни ставови за многу работи. Всушност, не барам да ги сфати, ама барем да ги почитува... Ја тие ставови сум ги градел цел живот, заради нив сум тоа што сум, и не можам да газам по нешто што за мене има големо етичко значење. Спремен сум да ја прекинам и врската заради нив...
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Во мојата врска, ме повредува тоа што партнерот не ги сфаќа моите конзервативни ставови за многу работи. Всушност, не барам да ги сфати, ама барем да ги почитува... Ја тие ставови сум ги градел цел живот, заради нив сум тоа што сум, и не можам да газам по нешто што за мене има големо етичко значење. Спремен сум да ја прекинам и врската заради нив...
И би требало да ја прекинеш,зошто да бидеш со некоја особа која не ги почитува твоите ставови и принципи??

Тогаш тоа не би бил `ти`.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
30
Поени од реакции
4
ме повредува тоа што и после 2 години врска таа сеуште не е сигурна во мене.милион и една работа сум направил за нејзе,за да ми верува за да биде сигурна во мене,во мојата љубов према нејзе..ама како се да е залудно.кај нејзе секогаш постои доза на несигурност ама баш секогаш.е тоа многу ме повредува...за жал
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Кога мисли дека е во право,а не е и тешко е да му го докaжаш тоа :tapp:
a neli vo istiot moment i ti samata go pravis istoto?go prifakas li ti lesno negovoto mislenje,moze li on na tebe lesno da ti dokaze deka ne si vo pravo?
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Ме повредуваат ситници кои ми ги прави а тој тоа не го сфаќа...Кога ќе речам `немој` во истиот момент тоа го повторува и стварно полудувам!Значи не разбран е до бесвест.Единственото позитивно е тоа што бар се нервирам за СИТНИЦИ и затоа можеби толерирам:pipi:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Што ве повредува пред се мислам на мали работи кои во моментот ве повредуваат,но и самите сте свесни дека нема причина за тоа?
Мене ми се случува...и скоро никогаш не сум во право...
Можете да дадете и некоја ситуација...
те сфаќам што сакаш да кажеш со ова...и мене ми се случува цело време и никогаш не сум во право...
али мене во мојата врска ме нервира тоа што не е благодарен а му имам многу помогнато...никогаш досега фала не сум добила за ништо што имам направено за него...а имам многу работи направено...друг така да му помогне веднаш ќе рече: Немам зборови колку е добар и фин секогаш ми помага а за мене тоа никогаш го нема речено...Тоа страшно ме повредува...
Друга ствар е тоа што во нашата врска нема рамноправност..Тој прави што сака,а јас за да излезам на кафе со другарка треба да го прашам него дали може и да го замолам и да му наведам еден тон причини за што би излегла...има и други работи али ај овие ги наведов како едни од тие што повеќе ми пречат...
 
O

Out Boy

Гостин
И би требало да ја прекинеш,зошто да бидеш со некоја особа која не ги почитува твоите ставови и принципи??

Тогаш тоа не би бил `ти`.
Па да, така е, само што заборавив да кажам дека заедно работиме на случајот, и препреката скоро и да е надмината. За наша среќа :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom