Кој е вистинскиот бугарофил во Охрид?!

Кој е вистинскиот избор за градоначалник на Охрид?

  • Кирил Трендафилов-Нанче (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 30 56,6%
  • Александар Петрески (СДС)

    Гласови: 23 43,4%

  • Вкупно гласачи
    53
Статус
Затворена за нови мислења.

Automne

In search for immortality
Член од
14 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
3
Слушај батка,и јас бев неопределен се додека еден убав ден на едни "фер" избори на мојот роднина кој беше на кутија не му го вперија пиштолот вмровци за да му ја земат гласачката кутија и да ја наполнат!Немој да ми јадеш бурек!СДСМ не биле патриоти?Ако нивната цел побрзо влегување во НАТО и ЕУ не е патриотизам тогаш незнам шо е.Или според тебе патриотизам е тоа дека сме биле потомци на Александар и само на Александар и никој друг?Дај разбудете се.Ништо од тоа шо кажав не е измислено а ако си партиски неопределен можеби затоа не си упознаен.Мои роднини од едно охридско село беа жртви на такви закани и заплашувања,затоа во тоа село во прв круг Александар водеше со 100 гласови а во втор само со 17!Многу ми е гајле мене за Нанче лично како човек тој не ми смета но партијата секогаш ќе ја мразам.Плус ако е тој ваш Нанче толку поштен зошто на претходните избори се кандидира како член на ВМРО НП БУГАРИТЕ а сеа на овие избори на ДПМНЕ?Тоа ли е лојалност на партија?
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
СДСМ не биле патриоти?Ако нивната цел побрзо влегување во НАТО и ЕУ не е патриотизам тогаш незнам шо е.
:pos2::pos2::pos2::pos2: Чин-Чин.Изјава на годината.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.914
Имаш повеќе дефиниции за патриотизам, влез во меѓународни институции не спаѓа во нив. Ама whatever...
 

Automne

In search for immortality
Член од
14 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
3
:pos2::pos2::pos2::pos2: Чин-Чин.Изјава на годината.
Само ли толку знаеш да кажеш?Ајде ако имаш нешто попаметно да кажесш слободно! А иначе патриотизам да е секој оној кој си ја сака државата и кој не зема бугарско државјанство и кој и мисли добро на државата а мислам дека најдобро што може да и се деси на оваа држава е меѓународната интеграција!Смејте се колку сакате..мене тоа уопште не ме вреѓа
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Доволно истропани глупости по темава.
Ајде, одморете до 2013та.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom