Кој е вистинскиот бугарофил во Охрид?!

Кој е вистинскиот избор за градоначалник на Охрид?

  • Кирил Трендафилов-Нанче (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 30 56,6%
  • Александар Петрески (СДС)

    Гласови: 23 43,4%

  • Вкупно гласачи
    53
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2009
Мислења
40
Поени од реакции
1
Нешто ми затаија платенициве на сојузот на комунисти каде се големите “македонци“ или страв ги фати дека нивните тези паднаа во вода, па ке го загубат и охрид,а со тоа и изворот на финансирање на нивните кампањи
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Нешто ми затаија платенициве на сојузот на комунисти каде се големите “македонци“ или страв ги фати дека нивните тези паднаа во вода, па ке го загубат и охрид,а со тоа и изворот на финансирање на нивните кампањи
Ne e ubavo ovaa shto go pravish. :pos2::pos2: Im skrati po stotina posta na postolepachive od Bihakjka, znaes li kolku pari se toa??, za shto da pishuvaat sega.:vozbud::vozbud::vozbud: Otkrivanje "bugarofili" nivnata specijalnost od 45 im ja rasprsna kako meur od sapunica.
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Of lele do koga ce se raspravame za vakvi raboti.Skoro site Bugari gi peat nasite pesni pa nikoj kaj niv ne veli deka se Makedonisti, tuku velat deka gi peat starite bugarski pesni.Tesko nas.Ako prodolzime vaka crno ni se pisuva.
A MAKEDONIJA I ISTORIJATA NEMA DA NI PROSTA.SAMO SI SOZDAVAME EDEN NOV MATEN PERIOD ZA MAKEDONIJA I PROBLEM KOJ SI GO NAMETNUVAME SAMITE NIE.BEZ POTREBNO MU POSVETUVAME MNOGU VNIMANIE NA NASITE SOSEDI KOI TOA VOOPSTO NE GO ZASLUZILE.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Признавам..и јас сум бугарофил......ебам бугарки.:vozbud:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Браво браво, каков напредок.
 
Член од
1 август 2007
Мислења
153
Поени од реакции
10
Коjа е персоната на коjа му jа крие фацата на клипот?

Коjа е персоната на коjа му jа крие фацата на клипот?
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Јас сум американец пеам на англиски.:smir:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Јас сум американец пеам на англиски.:smir:
ЈОК, еве одговор:

Епа во тоа Е и охридскиот проблем моментално,таткото на Нанче пеел бигарски и е бугарин, за што сдс сигурно ќари 1000гласа од недоволно упатените охриѓани, јас не викам дека овие на клипов се бугари,само ја негирам тезата дека Нанче е бугар со иста мера како и тие
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
ЈОК, еве одговор:
Тоа зависи, уште не сум чул зошто викаат дека е намче бугарофил. Ама за тоа дека некој е бугарофил зошто пеел бугарска песна:salut:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Тоа зависи, уште не сум чул зошто викаат дека е намче бугарофил. Ама за тоа дека некој е бугарофил зошто пеел бугарска песна:salut:
Да ги прочиташе сите мислења во темава и последното од Prlicev ќе увидеше.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Да ги прочиташе сите мислења во темава и последното од Prlicev ќе увидеше.
Го прочитав првиот пост доволно беше. Оваа тема не заслужуе повеќе внимание.
 

Automne

In search for immortality
Член од
14 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
3
Aj be ne jadete trici so ako pee bugarski pesni so ima vrska jas peam non stop americki pesni jes Amerikanec sum viva la USA.Edno e da se veat bugarski znaminja kako sto vee najdobriot prijatel na Nance-Ljupco Kurtelov vo samata kuka na Nance a drugo e ova ne mesaj ebate....
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Celo vreme nekoj brkase bugarski vesterki i sega naednas ama ova ne treba da se mesa, ona ne e bas taka i slicni dvojni standardi, zatoa glas poveke da ne cueme
os SDSB.
 
Член од
5 март 2009
Мислења
40
Поени од реакции
1
Aj be ne jadete trici so ako pee bugarski pesni so ima vrska jas peam non stop americki pesni jes Amerikanec sum viva la USA.Edno e da se veat bugarski znaminja kako sto vee najdobriot prijatel na Nance-Ljupco Kurtelov vo samata kuka na Nance a drugo e ova ne mesaj ebate....
Види сега бате,ти сам кажуваш дека на клиповите не е Нанче,туку тој љупчо, а Нанче воопшто и го нема,а и не знам од кај заклучи дека е куќата на Нанче,тоа да не си бил некогаш? И јас можам да те поканам кај мене на гости, да извадам бугарско знаме и снимајки да речам дека сме кај тебе дома па следователно според логиката на сдс ти си бугар,ама не само ти туку и целата твоја фамилија,пријатели..........глупавоста нема крај..........
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom