Зошто лаже Груевски?

AnaSkechers

u4eni4e
Член од
27 март 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Така ли господинот Груевски и неговиот кандидат за председател, кој бил многу чесен - Иванов, ќе ја управуваат државата?! Дали господинот Иванов е толку чесен колку и Груевски? Ако ДА, тешко на македонскиот народ. Се обраќам кон сите тие, кои пред некое време ги подржуваа македонските бранители, а и верувам дека не се малку, а во исто време и заслепени од политиката на Груевски, што ќе кажат на ова? Кога Стојанче Ангелов беше гостин кај Јанко бурекџијата, ставот на Јанко беше дека силно го подржува здружението “Достоинство“, но во исто време гледам и кој е неговиот став кон политиката на власта, односно Груевски (и во тоа нема ништо лошо, демократија е, негов став е) и баш ме интересира кој е неговиот став за оваа ситуација(а негово право е и да не коментира, така е најлесно, како што обично практикуваат лидерите на одредени партии).
Моето мислење е дека ништо не го оправдува односот на Груевски кон оние кои со ризик да платат со својот живот ја бранеа Македонија.
Бранителите се вистинските патриоти, а како Груевски постапува со нив?
Постапил како што постапил, но зошто лаже?

Не верувам дека господинот Груевски е патриот. Тој е патриот толку колку што се патриоти Латас, Јанко, Миленко, Томиќ.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ja пре би поставил тема : Зошто му верувате ? :)
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Не се лутете де! Има право до 3-та мајка,прво беше за млекарите дека не ветил ништо,сеа за достоинство ама дека им дал нешто ама они не сакале и така. :pos2:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Јас им препорачувам на овие од Достоинство во никој случај да не помислат да излезат на протести зошто се знае што ги чека :)
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Јас им препорачувам на овие од Достоинство во никој случај да не помислат да излезат на протести зошто се знае што ги чека :)
E баш ќе биде интересно на бранителите да пробаат истото да им го направат. Некој тогаш ќе изеде ќотек ама кој ќе се види.
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Po default nema teoretska sansa politicar , a posebno lider na mnozinska partija da bide patriot ( inaku mnogu me nervira toj zbor nitu pak pretstavuva nesto posebno) a pak za naste politicari pa nikakva sansa ne postoi da storat nesto sto ke odi vo korist na narodot.

Pa Makedonija NATO da ja bombardirase 10 godini bez prestan nemase da napravat takva steta kako sto ja imaat napraveno nasite politicari za izminative 18 godini.

Ekonomski totalno i do kraj ja unistija Makedonija bez nikakva perspektiva sostojbata da moze da se opravi.Makedonskiot narod go osiromasija do krajna merka i go ograbija do gola koza preku privatizacijata koga si gi prisvojia pretprijatijata i se drugo sto niikako ne im pripagjase na politicarite tuku edinstveno na narodot.

I zatoa sekogas koga ke cujam za nekoi patriotski momenti na nasive politicari mene me bie smeh do solzi zatoa sto realno i iskreno kazano koga toa go naveduvam ovde na forumov partiskite vojnicinja gi mrazi da odgovorat a ne daj boze da negiraat nesto deka nivnite lideri i nivnite partii se najgolemoto zlo i najgolemite predavnici na Makedonija i na Makedonskiot narod.

Nitu Grcite nitu pak Bugarite ne ni se neprijateli kako sto se toa nasite partiski vodaci i nivnite partii koi so svoite postapki vo poslednive 18 godini
ja dovedoa vo prasanje i idninata na samata drzava i narod so nivnite katastrofalni postapki zaradi licni i partiski interesi sto prestavuva predavnistvo od najlos vid koe vo pravni drzavi se kaznuva so najstrogi kazni.

Sto uste treba da se sluci pa Makedonskiot narod da progleda i na dvete oci i da razbere deka politicarite i partiite vo Makedonija se najgolemite predavnici i neprijateli na Makedonija i na Makedonskiot narod???!!!!

Se dodeka nemame Drzavni I nacionalni interesi koi ke gi branime do kraj namesto partiskite interesi na edna mala grupa na politicari nie dragi moi sogragjani ke ziveeme zivoti nedostojni za covecki sustevstva i ke trpime najrazlicni sikaniranja od sekade i sekog.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Јас им препорачувам на овие од Достоинство во никој случај да не помислат да излезат на протести зошто се знае што ги чека :)
За оние кои ќе протестираат ќотек а за оние посматрачите семки и кикирики грицкање и уживање во новонастанатата ситуација!
Дали некој сака да ја дестабилизира нашата држава па плаќа разноразни Џемс Бондовци да отвараат овде теми и да го плашат народот,демек ако не е Бране си ебавме мајката...:kesa:
 

AnaSkechers

u4eni4e
Член од
27 март 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
JAS BI REKLA ZA VAKOV GLUP NAROD SAMO TAKVI GLUPI POLITICARI!!! ARNO NI PRAVAT KOGA SME GLUPI DA IM VERUVAME!!!
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
За оние кои ќе протестираат ќотек а за оние посматрачите семки и кикирики грицкање и уживање во новонастанатата ситуација!
Дали некој сака да ја дестабилизира нашата држава па плаќа разноразни Џемс Бондовци да отвараат овде теми и да го плашат народот,демек ако не е Бране си ебавме мајката...:kesa:
Доколку го прочиташе насловот и воведот, ќе увидеше дека темава е во врска со искажувањето невистини од страна на премиерот во касновечерните монолози кај Миленко.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
точно е Груевски си појде во емисија кај Миленко мислејќи како и секогаш обичен кафе муабет, ама изгледа не ја гледал најавата на емисијата и Миленко му постави некои прашања на кои што Грујо не беше подготвен и даде сосем различни одговори од тоа што претходно го имаше кажано
или со други зборови не му се поклопуваат изјавите
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
GVuevski laze i ima voski i spie na tavan!
Neka polaze uste malku zosto posle ke go nema na makedonskata politicka scena!

JAS BI REKLA ZA VAKOV GLUP NAROD SAMO TAKVI GLUPI POLITICARI!!! ARNO NI PRAVAT KOGA SME GLUPI DA IM VERUVAME!!!
Vi prevod toa bi znacelo, GLUP NAROD-SILNI POLITICARI!
Inaku narodot ne e tolku glup kolku sto e krotok se do denot koga vakvi politicari kako Gvujo ke ja preleat casata i ke ima i toa dosta seiri za gledanje:tv:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Баш сакав да поставам една слична тема,ама добро на друг му текнало:pipi:Абе финтава е Гвујо ја кажува вистината,а војниците,студентите што протестираат,вработените во swedmilk,опозицијата сите лажат.Е КАКО ТОА?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom