Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Па претераа веќе незнаел да сврзе 2 збора 3 збора нека одат они да бидат декан на факултет па после нека кажуваат а не на форуми да ми кажуваат кој знаел што и како, критикуваат безврска се прават експерти со средно :tapp:
А кој тоа бил декан на факултет?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662
Баш сега глеам вести на Канал 5 и глеам некој “експерт“ кој вика дека е потребно дуел бидејќи на тој начин ќе се отворел дијалог. Под хитно да му ја скинат дипломата на “експертот“ или да го пратат на Запад каде овој негов став важи. КОЈ ДИЈАЛОГ БРЕЕ, оваа е Македонија, каде дуел=навреди го противникот+многу зборувај малку кажувај.:toe:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Prosto ne mozam da veruvam kakov narod ste, tokmu frckoski i negovite se pricina za problemot okolu imeto i sega ke daval garancii za identitetot..dadovte garancii vo vrska so fyrom i deka sporot ke trae do 3 meseci..i sto stana??
Грешка те информирале таму у Америка.

Грција е причината за проблемот со името.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Баш сега глеам вести на Канал 5 и глеам некој “експерт“ кој вика дека е потребно дуел бидејќи на тој начин ќе се отворел дијалог. Под хитно да му ја скинат дипломата на “експертот“ или да го пратат на Запад каде овој негов став важи. КОЈ ДИЈАЛОГ БРЕЕ, оваа е Македонија, каде дуел=навреди го противникот+многу зборувај малку кажувај.:toe:
Немој така, Ѓорѓе вечерва рече дека ова е нормална држава.
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Patrioti kolku tebe na kilo ima, so lopata da gi rinis!
Imeto ke se smeni, sakal nejkel, FAKT!
Ти ..рече дека си бил од Припор..а тамо Сонцето ептен јако пече..и тоа директно во глава...
Затоа и не ти се чудам што си напишал!!!
:pipi:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Немој така, Ѓорѓе вечерва рече дека ова е нормална држава.
Toкму Ѓоле вечерва го користеше јазикот на омаловажувањето.

Гвујо така му кажал :jaj:
 
Член од
25 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
Грешка те информирале таму у Америка.

Грција е причината за проблемот со името.
Batali tie prikazni za mali deca, nekoj od Makedonija dal soglasnost da se smeni imeto..i sto ochekuvavte? pu pu nevazhi eve vi go imeto nazad.
A tebe licno te informiraat od stabot ili?
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Prosto ne mozam da veruvam kakov narod ste, tokmu frckoski i negovite se pricina za problemot okolu imeto i sega ke daval garancii za identitetot..dadovte garancii vo vrska so fyrom i deka sporot ke trae do 3 meseci..i sto stana??
Odi setaj bre pederakis, ja zakopavte Makedonija oti ste lopovi i izrodi a sega spasiteli na Makedonija..pogolem seljak od pederakis ne postoi samo se chudam na 200,000 koi glasale za ovoj izrod.
Оди шетај братче.Се е чисто јасно.Ако немаше тогаш фиром, сега ќе бевме нешто во стилот на Јужна Осетија и останатите.бтв нема ништо лошо во фиром(не ме сфаќајте погрешно) бидејќи правно се беше регулирано и имаше временска спогодба, штета што Гејците тоа не го почитуват и ништо не им можеме.
Е сега сме пред иста одлука...
Ме нервира само реториката на Вмрото... се едно исто... ја продадовте државата , комунисти... друго не може да се најде во нивниот речник.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Batali tie prikazni za mali deca, nekoj od Makedonija dal soglasnost da se smeni imeto..i sto ochekuvavte? pu pu nevazhi eve vi go imeto nazad.
A tebe licno te informiraat od stabot ili?
Не бе братче, јас сум во Македонија - центарот на збиднувањата....конташ :helou:
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Batali tie prikazni za mali deca, nekoj od Makedonija dal soglasnost da se smeni imeto..i sto ochekuvavte? pu pu nevazhi eve vi go imeto nazad.
A tebe licno te informiraat od stabot ili?
Он ти е овластена сдсм-офца на форумов...
:pipi:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Не ми е јасно како Фрчко “ќе го решел“ спорот со името со замена на БЈРМ и гаранција за идентитет и јазик кога Грците бараат промена на име на идентитет и име на јазик и ново име за целосна употреба? :toe:
Профрчковистиве овде се направија наудрени за овој пост. Затоа си зедов дозвола уште еднаш да го цитирам.

Значи нема НАТО само со промена на име, туку со промена на се што е македонско. Не знам како на некои овде уште не им стана јасно ова. Тоа е ставот на Грција и не попушта за жива глава.

Ставот на Иванов е повеќе од јасен за тоа. Си кажа човекот дека НАТО може да почека, таму ќе влеземе како македонци, па макар и да не влеземе никогаш.

За разлика од него, Фрле се расфрла со зборови дека ќе влеземе за 3 месеци во нато. Повеќе од јасно е дека сака да не натрти во сите можни кама сутра пози.

Епа почитуван електорату, гласајте.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Од добри говорници сите знаеме колку абер видовме!
Токму говорникот фрле кој многу добро говори и пред грчките телевизии во кои не бара зборови преку кои да ја оцрни сопствената земја во која патем се кандидира да биде прв човек, оној кој од својот истомисленик е обвинет јавно дека за пари би го променил името на својата земја, е типичен наследник на неговиот ментор кој го промени името на сопствената земја и со помош на својата умешност во говорењето го прелажа сопствениот народ и сеуште се наоѓа на политичката сцена што во секоја нормална држава би било еднакво на тотално лудило. Е од такви говорници денес Македонија се наоѓа во оваа ситуација.
Во никој случај, секој оној кој што се спротивставува на говорникот не значи дека доаѓа од десницата!
Сите ние го избираме помалото од двете зла! Но во конкретниов случај разликата е преголема!
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Frcko kaza

nema promena na ustavno ime,edno ime za megunarodna upotreba ,garancii za identitet


Ivanov kaza : dopolnete posto jas ne znam
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662
Toкму Ѓоле вечерва го користеше јазикот на омаловажувањето.

Гвујо така му кажал :jaj:
Не гледавме изгледа ист дуел, или втора опција е дека си отапел на јазикот на Фрчко, и неговиот вокабулар тие е примерок за интелектулен говор.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom