Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Значи другите 50 посто имаат спротивен став на твојот...
:pos2:сите од помладите или се членови или се сипатизери или онака само гласаат за Вмро Дпмне тоа е факт:wink:еве и од форумов види колку млади комуњари има а колку од Вмро Дпмне:back::wink:
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Не за тие споменици тие се ок. Тие идиотските: шмизла, дрво, дете. Бог да чува.
Добро тие воопшто не требаше да се постават,а другите споменици се ок само грешно време за нивно поставување
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Не дека кој знае колку може да се осети но сепак направив споредба, проштај по маркитиве ќе видиш само колку се пораснати цените во споредба со 2007мата,инаку за зголемувањето на платите на татко ми му ја зголемија за 10 000 мене за 4000 а сепак не можеме да ги осетиме
Toa ti se vika Gruevizam,taktika brate,ti dava a ne osekjas.Se si e smileno kako da ve prevarat ama uste ne ste svesni za toa.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Прв круг:
Иванов 343.374

Фрчкоски 200.316

Втор круг
Иванов 400 000 сосе Селмани, дел од Љубе и Дуи
Фрчко 350 000 сосе Љубе, ЛДП, НСДП, дел од ДУИ
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Toa ti se vika Gruevizam,taktika brate,ti dava a ne osekjas.Se si e smileno kako da ve prevarat ama uste ne ste svesni za toa.
Да беше сдсм ан власт. Ќе пораснеа цените а немаше да се зголемат платите. Олигарсите немаше да плаќаат данок и ќе имавме сиромашна држава.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Ќе гласам за Иванов ... не оти многу ми се свиѓа тука поради што ги симпатизирам Вмро. Цело маало ми е ВмроВско , и ајде и јас за нив. :icon_lol:

Фрчко инаку е закон чоек..знае да ме насмее е сега минатото го кочи. Многу далавери има правено.
За разлика од него тука е Иванов ,со чиста совест и чисто минато.:toe:
Ќе видиме шТо ќе направи.

Се знае победникот кој е ... Прееска одам во кладилница да уплатам Иванов за претседател, ми викаат немало коефициент. Не примале веќе уплата ..:nesum:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Да беше сдсм ан власт. Ќе пораснеа цените а немаше да се зголемат платите. Олигарсите немаше да плаќаат данок и ќе имавме сиромашна држава.
А ти ова го знаеш како факт од каде?
Ајде малце пауза па после ќе видиме шо има ново на темава.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Ќе гласам за Иванов ... не оти многу ми се свиѓа тука поради што ги симпатизирам Вмро. Цело маало ми е ВмроВско , и ајде и јас за нив. :icon_lol:

Фрчко инаку е закон чоек..знае да ме насмее е сега минатото го кочи. Многу далавери има правено.
За разлика од него тука е Иванов ,со чиста совест и чисто минато.:toe:
Ќе видиме шТо ќе направи.

Се знае победникот кој е ... Прееска одам во кладилница да уплатам Иванов за претседател, ми викаат немало коефициент. Не примале веќе уплата ..:nesum:
Vmro ne postoi odamna,umre so Ljupco,Ljube,Dosta,ne gi slusaj provokaciite na Gvujo-dpmne,se pravat za da go ocrnat Frcko,znaat so kakov intelektulec si imaat rabota.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom