Изборни резултати од Локални избори 2009 (генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Баш така! Стварно не знам кога се купени тие станови? Иначе Грујо има работено како економски советник на српската влада за јаки пари.
Не знам дали знаете ама бил брокер и кај нас на берза, преку него е купена првата акција така да има пари човекот.
Се тоа си е ок.Можда си има пари чоекот ,незнам.Ама јас ако сум купил 3 стана на легален начин со сопствени пари, ЗАРАБОТЕНИ на поштен начин не би дозволил јавно да ме обвинуваат и да ме ругаат. Документите ,камерата и готово е за 5 минути се.

Не колку што очекуваа од Сдс, а и нормално е на владејачка партија да падне за малце рејтингот.
На Сдс наместо да се покачува нив му паѓа уште толку.
Гоки море:) Ако ВМРО имаат помалки гласови годинава а разликата помеѓу нив и СДСМ е помала значи дека гласовите за СДС се или исти или повеќе од предходен пат.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Гоки море:) Ако ВМРО имаат помалки гласови годинава а разликата помеѓу нив и СДСМ е помала значи дека гласовите за СДС се или исти или повеќе од предходен пат.
Не верувај многу на пресовите на СДСМ. Рекоа дека водат во Аеродром и Центар, изгубија Аеродром во прв круг а Центар губат. Срамота е да манипулираат така.

Имаш резултати на www.dik.mk Види си и чиста работа.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
.........
Можда крадел ,незнам, али вероватно е така.Ама па види шо напраи од Струмица? Повеќето крадат и само крадат.Он еве крадел ама пак се сите задоволни од она што го направил за градот.
Јас не сум од општина Струмица, ама го почитувам изборот на Струмичани. Тој што правел добри работи, народот ќе му врати со добро.
Локален фраер е З.З. , голем залак за него е политика. Кога ќе почне да чита на прес. тоа што некој му го напишал за економија, се ежам. З.З. е пример како во СДСМ нема нови квалитетни кадри. Излитените фаци од '91 па навака, Бранко, Јани, Фрче ... нема да ни донесат ништо добро.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Се тоа си е ок.Можда си има пари чоекот ,незнам.Ама јас ако сум купил 3 стана на легален начин со сопствени пари, ЗАРАБОТЕНИ на поштен начин не би дозволил јавно да ме обвинуваат и да ме ругаат. Документите ,камерата и готово е за 5 минути се.
Ова за Заев кажуваш ме интересира ?
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Не верувај многу на пресовите на СДСМ. Рекоа дека водат во Аеродром и Центар, изгубија Аеродром во прв круг а Центар губат. Срамота е да манипулираат така.

Имаш резултати на www.dik.mk Види си и чиста работа.
Не бе. Не сум уклучил телевизор недела дена.Ова го зборам пошо бев на броење на ливчиња и си знам са сигурно како се гласовите од тоа избирачко место а и од уште неколку кај што беа мои другари. На телевизии и не веруем баш нај нај.Не за друго трговија си е трговија. Некои продаваат леб некои бела техника трети продаваат приказни.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Сдс освоија 200.000 сега, а лани во јуни имаа 230.000. и сега место да му се покачува нив му се намалува. Нека се освежат малку. А Вмро тука така му се истите гласови, само Лубе шо му имаше земено. И погоре кажааа дека за советничка на Вмро на ниво во цела држава имаат 425.000. што е нормално да малце да му опадне рејтингот.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Сдс освоија 200.000 сега, а лани во јуни имаа 230.000. и сега место да му се покачува нив му се намалува. Нека се освежат малку. А Вмро тука така му се истите гласови, само Лубе шо му имаше земено. И погоре кажааа дека за советничка на Вмро на ниво во цела држава имаат 425.000. што е нормално да малце да му опадне рејтингот.
Ако се земе во предвид дека има за 6 посто помала излезност што се негде 80 - 90 илјади гласа. А вмро од тие според процентиве би добил 25 000 така да ен гледам дека е нешто многу намален рејтингот.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Јас не сум од општина Струмица, ама го почитувам изборот на Струмичани. Тој што правел добри работи, народот ќе му врати со добро.
Локален фраер е З.З. , голем залак за него е политика. Кога ќе почне да чита на прес. тоа што некој му го напишал за економија, се ежам. З.З. е пример како во СДСМ нема нови квалитетни кадри. Излитените фаци од '91 па навака, Бранко, Јани, Фрче ... нема да ни донесат ништо добро.
Абе и он е смешен коа чита пишани говори и Грујо ми е исто смешен. Овој на струмички го чита другиов па голта букви. Комедии се и тој и тој. Ама разликата е шо едниот може да те прошета низ градот и да ти покаже што се напраило у негово време. Другиот може реклами да ти пушти само.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
ROBIJAS MOZE DA BIDE ZA VAS vmro-"OVCITE" NO ZA NAS E NAJDOBRIOT GRADONACALNIK STO POSTOI VO CELA REPUBLIKA.
SEGA VAM VI E KRIVO STO KOKOSKATA BONEVA PRETRPE TOLKAV SRAM
Васко другарче, јас 10тина години имам право на глас и до сега сум гласал баш за сите. И за Циле 98, за Тито 99 претседател, за Пенов, за Б.Ц. „на 15ти септември ...“, последниве избори за Грујо. Во иднина, не знам.
Неутралните како мене ја носат победата.
ВМРО-вци и СДСМ-мовци стално ќе има по стотина илјади. Тие не се мерило за успех.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ја пратиш темава или се убацуеш за буцкање само? До кај си на фифа македонска лига?
Не во склоп на тема е гледам зборуваш дека не треба да дозволува јавно обвинувања па ете и Заев го обвинија а он не остави да се докаже со документи или било што дали е прав или крив.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Абе и он е смешен коа чита пишани говори и Грујо ми е исто смешен. Овој на струмички го чита другиов па голта букви. Комедии се и тој и тој. Ама разликата е шо едниот може да те прошета низ градот и да ти покаже што се напраило у негово време. Другиот може реклами да ти пушти само.
Таман работа премиерот да гради паркинзи и трговски центри.
Има работи со кои Грујо може да се пофали, да не ги набројувам, ќе испадне дека го фалам и одма ќе добијам етикета.
Може и подобро од Грујо, јас ќе бидам среќен кога ќе се појави таков човек кај нас на политичка сцена. Ама од овие што сега ги гледам во политика и нема некој сериозен кандидат.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Не во склоп на тема е гледам зборуваш дека не треба да дозволува јавно обвинувања па ете и Заев го обвинија а он не остави да се докаже со документи или било што дали е прав или крив.
А за што беше обвинет? И од кого? И кога? И со кој докази?
 
А

Ајсшутер

Гостин
А за што беше обвинет? И од кого? И кога? И со кој докази?
Знаеш добро за што беше обвинет и што е битно од кого е обвинет, а и воопшто да немаше докази ЗОШТО не остави да се реши до крај случајот да докаже дека е невин и да испадне како прав пред законот ?
Ако веќе зборуваме за докази и против Груевски немаа никакви докази само колку да му рушат рејтинг ама џабе е ништо не помага на дупнат брод освен да го поправат навреме ама нема мозок за да се случи тоа.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Фала му на Господ, Слободан Даневски го изеде уште во прв круг :)
Кој и да е, секој ќе е подобар од него!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom