Изборни резултати од Локални избори 2009 (генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Z

Zona Pelucida

Гостин
Па во Скопје само комунистите и војниците од Карпош останаа лојални со вас, Скопје го изгубивте...
Кој го изгубил Скопје бе?Пак ќе кажам Центар и Карпош се за СДСМ,пукнете од мака,тоа се две најголеми општини.
 
Член од
15 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
stalin se reinkarnira vo grujo i si prodolzi so propaganda i so seejne strav da vladee so lujgeto!!!jas sum od sdsm i voopsto ne se sramam od mojot narod poradi vodstvoto na vmro,oti narodot vo klucni momenti ke ja zeme sudbinata vo svoi race!ova e kulminacijata na vmro i od sega pa na tamu ke tone,za zal i makedonija so niv!samo se nadevam deka nema da e predocna!!!!:jaj:
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
Кој го изгубил Скопје бе?Пак ќе кажам Центар и Карпош се за СДСМ,пукнете од мака,тоа се две најголеми општини.

а тебе подгрдоначалник дане те наместија за ние да пукниме од мака
 
Член од
23 март 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Не се прашуваш зашто си сам?Ај земи плачи сеа.
Sam ???
Jas sum student vo Skopje veke 2 godini i muabetot mi bese deka u Strumica poveke ne odam, deka ke si ostanam tuka kaj pametni luge a ne kaj prostaci.
Gleam sea so prost narod se strumicanive :)

PS: Nekoj e za zalenje i za placenje, ama sigurno toa ne ke da se vmrovcite.
Partijata vi propaga. Za slednite izbori bidete srekni ako imate 15pratenici. Btw za 2godini ocekuvajte Mijalkov da go pikne Zaev vo zatvor, zasto ke nema koj da go abolicira.

A ti sestro ostani si u strumica, voshituvaj se na Global i lizi mu gi tasacite na Zaev :):)
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Sam ???
Jas sum student vo Skopje veke 2 godini i muabetot mi bese deka u Strumica poveke ne odam, deka ke si ostanam tuka kaj pametni luge a ne kaj prostaci.
Gleam sea so prost narod se strumicanive :)

PS: Nekoj e za zalenje i za placenje, ama sigurno toa ne ke da se vmrovcite.
Partijata vi propaga. Za slednite izbori bidete srekni ako imate 15pratenici. Btw za 2godini ocekuvajte Mijalkov da go pikne Zaev vo zatvor, zasto ke nema koj da go abolicira.

A ti sestro ostani si u strumica, voshituvaj se na Global i lizi mu gi tasacite na Zaev :):)
Па шо си ми дошол у Скопје,две години си поживеал у Скопје и мислиш дека си Скопјанец,опинок еден.А и Скопје е за Сдсм,сам себе убијал:vozbud::vozbud:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Па шо си ми дошол у Скопје,две години си поживеал у Скопје и мислиш дека си Скопјанец,опинок еден.А и Скопје е за Сдсм,сам себе убијал:vozbud::vozbud:
Кој и да дојде ти ист/а ќе останеш.
Ајде сега кулирај до 2014.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Кој и да дојде ти ист/а ќе останеш.
Ајде сега кулирај до 2014.
Смисли нешто ново,а до 2014 ти да кулираш,ќе дојде време ќе си ја спакуваш бовчата и Скопје виа Трст,па после италијанец ќе си бидеш.Од таквите ко тебе Скопје веќе не е тоа што беше.
 
Член од
15 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Нема општина каде што бил Вмровец градоначалник а сега победи Сдсмовец, а општини каде што досега бил комуњар а сега победи Вмровец има и тоа колку....
nema pogolemi komunari od grujovci i od laznite patrioti!ako nese grujevci komunari togas kako vladejat isklucivo so propaganda i kako toa ziveeme poloso i posiromasno od koga i da e a vlasta seuste ima rejting?!!!toa samo vo severna koreja go ima!!za srejka toj nivni rejting se topi malki po malku,za eden den da go snema!!!greota sme be i namaceni za da se raduvame na nekoj sali,stadioni,spomenici i prava steta e toa sto go pravat da ne se jadi,oti siromasi sme!!ke se srusi nivnata politika kako kula od karti i ke gi snema!!!a tebe ako ti e kejf sto vmro vodi!!bidi srejken!!!:tapp:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Смисли нешто ново,а до 2014 ти да кулираш,ќе дојде време ќе си ја спакуваш бовчата и Скопје виа Трст,па после италијанец ќе си бидеш.Од таквите ко тебе Скопје веќе не е тоа што беше.
Лелеее колку си смотана. Прво јас не сум тој на кого му реплицираше дека не е од Скопје.
Греота си...
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
СДС со Б.Ц. на чело никогаш нема да дојде на власт. Па и мали деца гледаат еднооки и знаат кој е кој. Младите нема никогаш да ја заборават транзицијата.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
СДС со Б.Ц. на чело никогаш нема да дојде на власт. Па и мали деца гледаат еднооки и знаат кој е кој. Младите нема никогаш да ја заборават транзицијата.
Збор за денеска ТРАНЗИЦИЈА,извор на речник-Ѓорчев:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom