Каракачанов го претпочита Бошковски !?

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Зошто ли Каракачанов го претпочита Љубета за иден претседател на Македонија??
Кењав ја овде за сликата на Михајлов што ја чувал дома братот (не ти:wink:) ама избегнувавте реплики, се праевте будали...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Кењав ја овде за сликата на Михајлов што ја чувал дома братот (не ти:wink:) ама избегнувавте реплики, се праевте будали...
Колку што се сеќавам и Трнот го тврдеше тоа, така?
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Зошто ли Каракачанов го претпочита Љубета за иден претседател на Македонија??
Zar i ti kje poveruvash na shto toa Karakachanov pretpochital?Zar kje veruvash na Bugar?Nemoj choeche stavi si malku prst na chelo najozbilno ova ti go velam.:tapp:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Кењав ја овде за сликата на Михајлов што ја чувал дома братот (не ти:wink:) ама избегнувавте реплики, се праевте будали...
Јас тоа го ќењав за брат им Љубе (брат за неговите бескрајни почитувачи де)уште 2001-2002 кога на МТВ даваа една емисија за него, по дома го даваа и зборуваше нешто за национално помирување, и во кадарот токму таа слика...на бај Ванчо де...
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Јас тоа го ќењав за брат им Љубе (брат за неговите бескрајни почитувачи де)уште 2001-2002 кога на МТВ даваа една емисија за него, по дома го даваа и зборуваше нешто за национално помирување, и во кадарот токму таа слика...на бај Ванчо де...
Точно така, и кога го прашале зашто ја чува, рекол дека "и тој (Љубе) сонувал за обединување на македонскиот народ".
Ајде де, може му дале погрешни книги:tv:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
дааааа..потртретот на ВАНЧО..дома највисоко на ѕидот.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Така...
Уште тогаш ми беше сомнителен максимално, токму заради тој детал, а кога беше во Хаг, бев на негова страна, не зарадфи него, туку бидејќи преку него, како министер за внатрешни работи, на обвинителната клупа беше Македонија...државата Македонија, и осудителната пресуда би имала лоши импликации врз државата.
Сега сум максимално убеден во бугарофилството на Брат им Љубе.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Така...
Сега сум максимално убеден во бугарофилството на Брат им Љубе.
Така секогаш испаѓало бе пријателе...Тие што цело време се најгласни, најборбени, тие што од уста не ја вадат Македонија, тие што изиграваат херои на ТВ, тие биле (имаме и примери) и во иднина ќе се покаже дека се предвнички гнаси.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Прво од Љубчо имавте постери по дома. Беше херој ,татко на нацијата и стана предавник.
После за Љубе не смееше лош збор да се каже, секој што ќе пројадеше гомна нож на грло му се ставаше. И тој стана предавник.

Аххх вие вмровците :)
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Така секогаш испаѓало бе пријателе...Тие што цело време се најгласни, најборбени, тие што од уста не ја вадат Македонија, тие што изиграваат херои на ТВ, тие биле (имаме и примери) и во иднина ќе се покаже дека се предвнички гнаси.
Најверојатно и Грујо го чека истата судбина. И него ќе го плукаат оние што се колнеле во него. ВМРОвска судбина? Зошто од СДС никој не кажува лош збор за БЦ?
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
Нешто не моам да сватим убаво .Читам го форумов и сите излезоа бугарофили.
Па цело ВМРО го изкаравте бугарофилско. Сега па Лубе Бошкоски.

Што знам СДСМ са сврзани со бившата jугономенклатура и са повеке србомани.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Делиме исто мислење со Каракачанов. И јас го претпочитам Бошковски:)

На оваа земја Војводи и се потребни, не паторози.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom