Дуел помеѓу Зоран Заев и Силвана Бонева

Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
Кога ќе подразмислиш Чушки, државата ни ја водеше (државата, не општината) долго време лицето КГ од сдс кое негираше историја на Македонија без да праша историчари и истото го изјавуваше пред светот (не потекнуваме од Александар Македонски... и слични бисери), па и премиерот ЉГ од вмро со неговите најдолни изјави.... Не знам за тој бонев што изјавил-ако негирал тоа е одвратен безобразлук, ама ова само за потсетување дека има доста предавници во македонските редови-од секоја партија.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Кога ќе подразмислиш Чушки, државата ни ја водеше (државата, не општината) долго време лицето КГ од сдс кое негираше историја на Македонија без да праша историчари и истото го изјавуваше пред светот (не потекнуваме од Александар Македонски... и слични бисери), па и премиерот ЉГ од вмро со неговите најдолни изјави.... Не знам за тој бонев што изјавил-ако негирал тоа е одвратен безобразлук, ама ова само за потсетување дека има доста предавници во македонските редови-од секоја партија.
http://www.promacedonia.org/ab/md_1606_0.html

ЧИТАЈ

МАЖ НА КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК поранешна координаторка на пратеничката група на вмро дпмне КАКО КЕ НИ ГО БРАНИ ИДЕНТИТЕТОТ КОГА НЕМОЖЕ НИ ОД СОПСТВЕНИОТ МАЖ ДА НЕ ОДБРАНИ( ако сака де):nenene:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
Мислиш на вакво нешто (цитирано од текст од истиот тип)?
Кирил Прличев, исто како неговиот татко, себе си се смета за Бугарин од Македонија. Целата импозантна дејност на Кирил Прличев е посветена на борбата и слободата на "македонските Б'лгари".
Шо знам, за Струмица па ич, нит можам да се мешам. Реков само те потсетувам дека има многу лоши изјави од политичарите (во случајов нивните мажиња), на штета на Македонија. А кој е подобар за Струмица, тука не би се мешал повеќе од ова.:smir:
 
S

smart ass

Гостин
гледам колку си ти информиран лидер на партија ке :tapp:
менувал име???? па и Љубчо имаше предлог за рамена на територии и ... а беше премиер.. само укажувам( не заблудените со со каков кандидат си имаат работа-бонева)

пс. опозицијата барем има став( па бил и погрешен) ама проблемот е што власта нема никаков СТАВ по тоа прашање,,,:helou:
ако си ме ќитал порано ,ке прочиташе дека пишам со очи ... и не голтам се што ке ми сервираат.... не сум зависен од никого ,си работам,стамбено обезбеден се со своите 10 прсти и работа по 10 часа на ден ,,, НЕКА СИ СЕ ПИШЕ БОНЕВ БУГАРИН НЕГОВО ПРАВО ама да ме негира :nenene::nenene::nenene:ееее неможе плус да зема од моите пари плата :nenene::nenene::nenene:
PAK NE SE RAZBIRAME ABE MENE NE ME BOLI NI ZA LJUBCO I SO MI MESAS BABI ZABI:nenene:
A AKO NA TVOJATA PARTJA STAVOT E PROMENA NA IME TOGAS TRTNI IGO I ZAMINISI...
a ovaa vlada so e sega na vlas ne go menja imeto koj toa taka ti kaza pa i deka nema stav za toa:raz:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
PAK NE SE RAZBIRAME ABE MENE NE ME BOLI NI ZA LJUBCO I SO MI MESAS BABI ZABI:nenene:
A AKO NA TVOJATA PARTJA STAVOT E PROMENA NA IME TOGAS TRTNI IGO I ZAMINISI...
a ovaa vlada so e sega na vlas ne go menja imeto koj toa taka ti kaza pa i deka nema stav za toa:raz:
ако не го мене името (како што велиш ти) зошто се тогаш преговорите??
нека си замине и толку ...никој нема да и се лути//ама нееее ем преговара ем не го менувала името ,епа нека се реши


тоа ти како зајакот и морковот
каква ВЛАДА Е ТАА ПАТРИОТСКА како милува да се нарече) КОЈА ГО НАГРАДУВА ФАЛСИФИКАТОРОТ НА ,МИЛАДИНОВИ????? (директорот на историски архив името му го заборавив) И ДА НЕ ГИ РЕДАМ СИТЕ ДРУГИ кои се во врвот на дпмне кои имаат пробугарски ставови.... бате ,бате ,доста ме бранеше:helou:
 
S

smart ass

Гостин
ако не го мене името (како што велиш ти) зошто се тогаш преговорите??
нека си замине и толку ...никој нема да и се лути//ама нееее ем преговара ем не го менувала името ,епа нека се реши


тоа ти како зајакот и морковот
каква ВЛАДА Е ТАА ПАТРИОТСКА како милува да се нарече) КОЈА ГО НАГРАДУВА ФАЛСИФИКАТОРОТ НА ,МИЛАДИНОВИ????? (директорот на историски архив името му го заборавив) И ДА НЕ ГИ РЕДАМ СИТЕ ДРУГИ кои се во врвот на дпмне кои имаат пробугарски ставови.... бате ,бате ,доста ме бранеше:helou:
bo pravo si ne gi opravduvam za tie propusti i predavnici koi gi imale i seuste gi imat vo svoite redovi....
a ova za vladava i pregovorite ne mislis deka mozebi se i glumenje pregovori ili taka nesto??:smir:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
bo pravo si ne gi opravduvam za tie propusti i predavnici koi gi imale i seuste gi imat vo svoite redovi....
a ova za vladava i pregovorite ne mislis deka mozebi se i glumenje pregovori ili taka nesto??:smir:
глумење???? би било убаво да е така ... (ама не ми се убедливи нешто)
ДИЛЕТАНТИ - актери:smir:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Во 21:30...ако се појави пекинезерот...ако не ќе солира Заев
Како што можев вчера да разберам и запомнам , дуел ке нема поради митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица т.е ова бил изговорот на Бонева , па останува да видиме дали ке најдат некој компромис па да се појави ПИКИ :D
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
едеее мтингот и е во 6 до девет има време ... а и иваов треба да се појави на А1 има соочувања со сите председателски кандидати
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
едеее мтингот и е во 6 до девет има време ... а и иваов треба да се појави на А1 има соочувања со сите председателски кандидати
Во колку часот е тоа соочување на А1?
Сега видов на www.a1.com.mk тоа е во 9.Нема шанси Иванов да стиге до 9,ама не е проблем за него тој не оди на дуели :):)
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Во колку часот е тоа соочување на А1?
Сега видов на www.a1.com.mk тоа е во 9.Нема шанси Иванов да стиге до 9,ама не е проблем за него тој не оди на дуели :):)

незнам види на а1 ... ке гледам наизменично ... со повеке на вис ххаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom