Дуел помеѓу Зоран Заев и Силвана Бонева

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Обливион,ама ти сигурно имаш ќар што шириш анти-пропаганда за Заев?:back:
Не бе човек, имам и од таму и од таму, па не ме интересира многу кој ќе победи. :smir: Како што реков во еден претходен пост, неутрален сум. :smir:

Само ми е... жал... за тие партиски војници, и од левицата и од десницата, кои мислат дека ако се про-xxx настроени ќе добијат нешто. :smir:

Зошто до сега не се направени?
Вика се однесуват (и се наоѓаат на територија) на Струмица. Дали мислиш дека, во овие 3 години во кои надлежност имала владата, ако тие ги направиле замислените проекти, заслугата од народот ќе оди кај нив (оти нели, се случуваат во Струмица)? :smir:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Фатив нешто касното како снимка на Интел...
Епа дечки, жал ми е, ама не е се така розево како што ви изгледа...
Заев глуми чесност, оваа напаѓа, а овој иронично поставува контрапрашања...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Фатив нешто касното како снимка на Интел...
Епа дечки, жал ми е, ама не е се така розево како што ви изгледа...
Заев глуми чесност, оваа напаѓа, а овој иронично поставува контрапрашања...
Нема светци овде ама..нека научи пекинезерот од која година постојат европските фондови за развој..а не да филозофира дека добила 7 такви проекти како директор пред 10 години......плус нека ги научи и селата околу Струмица ако сака да биде градоначалник..а Заев би било пожелно да знае што е корозија..
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
И мене ми е жал шо ке губи бонева во недела...:))
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Нема светци овде ама..нека научи пекинезерот од која година постојат европските фондови за развој..а не да филозофира дека добила 7 такви проекти како директор пред 10 години......плус нека ги научи и селата околу Струмица ако сака да биде градоначалник..а Заев би било пожелно да знае што е корозија..
Каква корозија бе??!!!
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Каква корозија бе??!!!
Наместо ерозија на земјиштето пар пати употреби корозја...
А пекинезерот се глупираше со градежни екскурзии околу плоштадот..со глупави изговори за градежни решенија од пред 60-тата
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ФАКТ Е ДЕКА ЗАЕВ НАПРАВИЛ ЗА СТРУМИЦА (без ке)
ПРОБЛЕМОТ КАЈ ЛУГЕТО Е ДЕКА СЕТО ТОА ГО СВАКААТ КАКО ПОДАРОК... НЕ.. ТОА Е ДОЛЖНОСТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ И СОВЕТОТ повторувам ДОЛЖНОСТ

ИСТО Е ФАКТ ДЕКА СОВЕТОТ И ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СИ ЈА ИСПОЛНИЈА ДОЛЖНОСТА

исто е должност за се што ке ветиш да го исполниш ФАКТ ДЕКА БОНЕВА ОД ОБЕКАНОТО НИШТО НЕ ИСПОЛНИ ДОСЕГА а ке ,тоа на мали деца нека кажува

домот за деца со посебни потреби КАКО НЕ И Е СРАМ ,да не ја почитува желбата и вољјата на РОДИТЕЛИТЕ на тие деца... ЈАСНО И ГЛАСНО КАЖАА ДЕКА САКААТ ДА БИДАТ ЛОЦИРАНИ во ГРАДОТ,,,, ке знаеше госпожата ако малце се завртеше во Струмица и ги посетеше тие луге....
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Абе ај кој не знаа оти струмица има 72 села ? не се прај и ти паметен саа..
Ако знааше она одма ке кажеше. А прашањето беше општина Струмица колку села има, не се сите села под општина Струмица:smir:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
и јас незнам точо ама не сум КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ама занам се што е напраено и не се глупирам дека ке:nenene::nenene::nenene: го направам ВЕКЕ НАПРАВЕНОТО
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Абе ај кој не знаа оти струмица има 72 села ? не се прај и ти паметен саа..

Е ја ти незнааш , општина Струмица нема 72 села , туку општина Струмица опфаке 24 села... а општина Струмица заедно со другите општини , Босилово , Василево , Ново Село итн заедно имаат 72 села ... затва не се правејте паметни , ко ке наполнате 18 години тогај ми изигравајте политичаре ! :smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Господине Заев,вие сте страв и трепет во градот.Затоа луѓето не се поздравуваат со мене.
Зочето -Господ да чува и да брани,па јас не сум крив што народот не те познава.:)ЅВЕР !
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Господине Заев,вие сте страв и трепет во градот.Затоа луѓето не се поздравуваат со мене.
Зочето -Господ да чува и да брани,па јас не сум крив што народот не те познава.:)ЅВЕР !

да да тоа му беше ѕверски вика јас не сум крив шо ве немат видено лугето во струмица и шо не можат да ве познаат
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Господине Заев,вие сте страв и трепет во градот.Затоа луѓето не се поздравуваат со мене.
Зочето -Господ да чува и да брани,па јас не сум крив што народот не те познава.:)ЅВЕР !
хахахаха.. страв и трепет? аман бе заев да не го тепа народо бе .. вампир да не изиграва.. таа преиспитала ли сее шо говоре.. и зашо народо нејке да се поздрава со нее? знаа ли шо праа шо говоре и зашо говоре :):) Арно и е кажал Зоки :)
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Јас сум неутрален и не ја гледах емисијата и саа не знам кој е бил подобар,СДСМ-овците викат оти Ѕаев бил подобар,ВМРО-овците викат оти Бонева била подобра,кој да верувам? :ne::ne:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom