Што читате во моментов? (со краток коментар)

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
Пред некој ден ја дочитав Духовен Воин од Бакти Тирта Свами (и му го научив името :pos2: ) а кога ќе се вратам во Скопје ќе си продолжам кај што застанав со Психологијата и Уметноста од Карл Густав Јунг :vozbud:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Во моментов и немам баш време за да читам слободна литература.Ги цитам книгите шо ми се задолжителни за на факултет „Кутриот свирач„ и „Наполеон или стоте дена„
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
75
Поени од реакции
0
Ne sum sednala odamna da citam ama onaka asalno bez stanuvanje, obozavam romani , beletristika...
Digitalna tvrdina od Den Braun , dobra e za luge so sakaat brzi knigi za citanje.... Uste malku mi ostana ke ja docitam denes
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Почнав да ја читам Месечар од Славко Јаневски што му доаѓа како продолжение на Две Марии и повторно ме фасцинира стилот на пишување на Славко! Пишува матно а истовремено давајќи толку убави поетски мисли...
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Почнав со одбрани драми од Горан Стефановски, во моментов „Диво месо“.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Времето на лалињата од Дебора Могах. Не многу одамна напишана и издадена а интересната приказна те враќа во сосема друго време, во далечната 1636 во Холандија!
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Само што ја почнав "За моју малу-Тони Парсонс" добра е книгата, ке видиме за натаму...
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Игра со стаклени монбистра од Хесе, ја почнав и изгледа интересно. Воведот ме фасцинираше. Феноменален почеток на една заматена приказна.
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Моментално се „инспирирам“.

Флоренс Сковел Шин-Силата на кажаниот збор и Твојот збор е твое волшебно жезло
:cigarce:
 

Formalicious

Линолеум
Член од
23 декември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
Пази, тако да останем невина од Звонимир Мајдак. Долго време се подготвувам да ја прочитам, таман вечерва другарка ми ќе ми ја врати и ќе фатам да ја читам.

Или, сепак, со оглед на окружувањето, да се задржам на Зоки Поки од Оливера Николова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom