Куп на Македонија Охрид 2009

Статус
Затворена за нови мислења.

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
ALL COPS ARE BASTARDS !! :mad:
kavadarcani dali sega ne razbirate nas kako ni bese lani? za razlika od vas nie ne se raduvame koga tepaat navivac!
sekogas e taka,koga odis na gostuvanje i pleminjata ke vidat deka ima mal broj navivaci vednas se odnesuvaat so niv kako kriminalci,se molam da dojde eden den koga acab ke pati od nekoja navivacka grupa,iako i nie lani isprativme 4 vo bolnica,no samo 3ca izvadia lekarsko uverenie po sto posle se ebavavme po sudnici:mad:
navistina e zalno ova koga go gledas,mi doagase da odam da iskrsam niz grad nekoja dzandarska kola! se da im ebam!
Во право си брат, точно е се што кажа. Заедно против ALL COPS. Тоа лани вас што ви го направија мислам беше не праведно, ве сметаа за стока исто како и денеска нашите навивачи. Риваството нека си остане помеѓу навивачките групи, но не помеѓу полицијата. Жално тоа што се случи вечерва.

P.S.
OFF topic : Што се случи со тужбите ваши, се истера ли нешто до крај или се замре работата ?
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
zs be velite samo vie cotek jadofte od dzandarive ....
i od kaj nas imase nekolko so jadea pendreci imase i privedeni i se imase ...toj so se rastrca po teren car...
utre presmetka so CKEMBARIVE
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.542
zs be velite samo vie cotek jadofte od dzandarive ....
i od kaj nas imase nekolko so jadea pendreci imase i privedeni i se imase ...toj so se rastrca po teren car...
utre presmetka so CKEMBARIVE
Да бе,цар,фраер е сеа низ градов :icon_cool :uvo:
Како и денес со лозариве...:tapp:
 
Член од
14 март 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
ЕЕЕЈ дечки камерата не покажува на страната ние кај што седиме!!! колку да ви кажам кога ACAB ги нападнаа на лозари ние одма скокнавме и јадевме и ние мавање и доста луге завршија во станица... Другата трибина беше преполна крцкаше камерата е стално на таа страна, а полицијата не пушташе луге да одат на другата трибина!!! и само не критиковата кажете еден убав збор барем!! :helou:
УТРЕ ПЕЛИСТЕР КЕ ГО ЈАДЕЕЕЕ!!!!!!!!

А горе дечкото што има напишано дека би сакал ACAB да пати од некоја навивачка група, распрашајте се што се деси во салата во Охрид на натпреварот помегу Амак и Лашко!!! :D

И уште нешто!! Нормално дека не му можат ништо на бушавиот и полицијата се плаши од РИБАРИТЕ!!! :vozbud:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Да бе,цар,фраер е сеа низ градов :icon_cool :uvo:
Како и денес со лозариве...:tapp:
А ти му љубомориш сега затоа што е фраер во градот а?
Еве имаш шанса и ти да претрчаш на наредната утакмица(ФИНАЛЕ:icon_lol:) да се обидеш да го украдеш транспарентот на чкембари и ќе бидеш уште поголема фраерка од него :icon_lol:.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.542
А ти му љубомориш сега затоа што е фраер во градот а?
Еве имаш шанса и ти да претрчаш на наредната утакмица(ФИНАЛЕ:icon_lol:) да се обидеш да го украдеш транспарентот на чкембари и ќе бидеш уште поголема фраерка од него :icon_lol:.

Јас гола ќе претрчам :pos: :pos: :pos:

Енивеј,не мислеше Шулено дека полиција имат од сите страни?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Ај ваљда за финалето нема да се дешаваат вакви глупости.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
ACAB повторно на дело. Кога гледав како ги маваат лозари ми се врати слика од лани. Бевме во точно иста ситуација.

ПИЧКИ ЏАНДАРСКИ !
Грдотии, ќерките му се курви.:pusk::pusk:
Дечки,дај не јајте лајна не биле приведени,сите,СИТЕ,и од Охрид,и од Кавадарци после утакмицата беја приведени,на излегвење со кола ги возеја во станица. Иначе,се деси нешто со еден навивач на Фени,не знам дали се онесвести,или многу јак удар доби,не знам шо бидна,знам дека дечкото на раце го носеја.
Во врска со натпреварот,прекрасна игра на Амак,заслужено победија,утре финале!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Да, да, се виде, тоа бацето шо беше залетано на теренот и очигледно се исплаши па на 3-4 метра од нас застана и чекаше да го фатат џандари, после се виде како се качува по трибината и се сместува кај дечињата-Рибари.



zs be velite samo vie cotek jadofte od dzandarive ....
i od kaj nas imase nekolko so jadea pendreci imase i privedeni i se imase ...toj so se rastrca po teren car...
utre presmetka so CKEMBARIVE
Да, само шо кај нас имаше дечко во бесвесна состоба, алоооо!!! Го маваа по глава, небаре животно е( и животни не смее така да се тепа, не па луѓе), со пендреци, со боксови, го газеа со нозе, страшно, беше во несвест 10 и повеќе минути, па после го префрлија во болница.
Добри 70% од нашите навивачи изедоа пендреци, како да сме убиле куче(џандар), не маваа крвнички, без мотив, и јас лично бев удрен, маме му ебам кучкарско(во исламската религија кучето го сметаат за најбедна работа и тоа е најголема навреда).
Но сепак и не останавме на ништо, имаше 5-6 сокршени столчиња(јас бев задолжен за тоа), 2-3 џандари беа удрени, истуширани(од рканици), 5-6 демолирани коли, од кои една тотално и други по некој џам и ретровизор.Воа шо случи беше најголемото срање шо некогаш се случило.
За Рибари кажам дека беа повеќе од бедни, просечната старост на дечките беше максимум 14 години, а треба и да се знае дека имаше многу девојчиња!Башка и залетуваа по нас, тој со мрсниот со косата, па и курето ни го извади, до душа, не ни го видовме, ама.... Само едно не ми е јасно, како може толку да му е мал курот? Јас не дека сум блек мамба, ама.:tapp::tapp: И не ми е јасно зошто дечкото се измачи да го претрча цел терен, па кога дојде на 3 метра до нас, си застана и чекаше џандарите да го фатат.:tapp: Ех, хулигани!Го чекам денот, кога Амак СП ќе дојде у Кавадарци, јас лично ќе се погрижам да си одат кабриолет! А за навивачи не се ни надевам дека ќе дојдат, ако се знае дека 80% од членовите нема да ги пуштат од дома на гостување у Кавадарци.

Ах, а за ова, утре пресметка со Чкембари, хахаххах, па не знаете шо ќе ви се случи, алооо! Јас се надевам дека ќе се снајдам и ќе отидам, па да видите како ќе го пушите вие и вашите џандари! .!.
И да,slicer, не ми е јасно, ти пишува дека имаш 17 години, а на мсн-то пишува-viktorce_15@hotmail.com.:pusk:

За утакмицата ќе кажам, се гледаше дека не му оде на ФЕНИ, не ебаа судиите, ајде, секако си за зимаме титулата у првенството и у БИБЛ.
tepani ebani tuceni prebieni prekrseni preseceni navredeni NADVIKANI porazeni izgubeni previtkani presekakvi...........si ojdofte od Ohrid :pos2:
BTW : IMAM DVE PRASANJA :
1.Zs frlafte so paricki na obicnine gledaci
2.Zs begafte ko picki nadvor ?
Се гледа колку си човек...

Како што ти кажа, kaiser soze у фан клуб:Фени, бевме мавани со шишиња, семки, плукани и тн. од чичковци, од истата трибина, кои ќерки, внуки и сестри му ги дупат туристите:sekss:.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Грдотии, ќерките му се курви.:pusk::pusk:

Да, да, се виде, тоа бацето шо беше залетано на теренот и очигледно се исплаши па на 3-4 метра од нас застана и чекаше да го фатат џандари, после се виде како се качува по трибината и се сместува кај дечињата-Рибари.




Да, само шо кај нас имаше дечко во бесвесна состоба, алоооо!!! Го маваа по глава, небаре животно е( и животни не смее така да се тепа, не па луѓе), со пендреци, со боксови, го газеа со нозе, страшно, беше во несвест 10 и повеќе минути, па после го префрлија во болница.
Добри 70% од нашите навивачи изедоа пендреци, како да сме убиле куче(џандар), не маваа крвнички, без мотив, и јас лично бев удрен, маме му ебам кучкарско(во исламската религија кучето го сметаат за најбедна работа и тоа е најголема навреда).
Но сепак и не останавме на ништо, имаше 5-6 сокршени столчиња(јас бев задолжен за тоа), 2-3 џандари беа удрени, истуширани(од рканици), 5-6 демолирани коли, од кои една тотално и други по некој џам и ретровизор.Воа шо случи беше најголемото срање шо некогаш се случило.
За Рибари кажам дека беа повеќе од бедни, просечната старост на дечките беше максимум 14 години, а треба и да се знае дека имаше многу девојчиња!Башка и залетуваа по нас, тој со мрсниот со косата, па и курето ни го извади, до душа, не ни го видовме, ама.... Само едно не ми е јасно, како може толку да му е мал курот? Јас не дека сум блек мамба, ама.:tapp::tapp: И не ми е јасно зошто дечкото се измачи да го претрча цел терен, па кога дојде на 3 метра до нас, си застана и чекаше џандарите да го фатат.:tapp: Ех, хулигани!Го чекам денот, кога Амак СП ќе дојде у Кавадарци, јас лично ќе се погрижам да си одат кабриолет! А за навивачи не се ни надевам дека ќе дојдат, ако се знае дека 80% од членовите нема да ги пуштат од дома на гостување у Кавадарци.

Ах, а за ова, утре пресметка со Чкембари, хахаххах, па не знаете шо ќе ви се случи, алооо! Јас се надевам дека ќе се снајдам и ќе отидам, па да видите како ќе го пушите вие и вашите џандари! .!.И да,slicer, не ми е јасно, ти пишува дека имаш 17 години, а на мсн-то пишува-viktorce_15@hotmail.com.:pusk:

За утакмицата ќе кажам, се гледаше дека не му оде на ФЕНИ, не ебаа судиите, ајде, секако си за зимаме титулата у првенството и у БИБЛ.
Се гледа колку си човек...

Како што ти кажа, kaiser soze у фан клуб:Фени, бевме мавани со шишиња, семки, плукани и тн. од чичковци, од истата трибина, кои ќерки, внуки и сестри му ги ебат туристите.:sekss:
Ova e najgolemata frka sto se ima nekogas deseno!!! 5-6 demolirani koli! ludnica!! zakon!! Lozari haos! samo kazi mi koj film go gledase pred da odis vo Ohrid?
ve razbiram,prva frka vi e,ama dete preteruvas!
gledav na tv super navivate,za taa brojka i poveke od super,koga nastana frkata veruvaj ke go frlev niz prozor televizorot doma,go gledav deteto kako lezi nazemja i go nosite niz sala,navistina zalno,no ova sto go kazuvas ti e smesno,imase 4 pati poveke acab od vas nadvor neveruvam da se ima nesto deseno..no ako imalo,i ako ima nekoja dzandarska glava puknato,epten ke mi e milo,ja ne sum kako vas!
znaes lani koga ne mavaa nas vasite dzandari kolku samo veselo peevte se sekavas? posle na forumi se sekavas sto vikavte? zosto placete? zosto se zalite? jas slusnav od eden vas clen deka ke ste podnele tuzbi protiv acab..da vi kazam pred vreme,dzabe vi e,nemozes vo ovaa drzava protiv niv,ako imate samo dokazi ke moze,ali pak tesko posto nie imavme dokazi a sepak nas nas ne obvinija i za malku 3 clenovi nasi ke lezea zatvor,za mnogu malku!
pozdrav
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
87
Поени од реакции
4
GIS брате мснот му е од пред две години хаха:):wink:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
ohrid katastrova organizacija.vie go napravivte ovoj cel revolt taka da koga ke dojdat amak u kavadarci(sto nie licno nemame protiv timot)ke bide mnogu loso.vie stanavte nasi najgolemi neprijateli...
a na kupot definitivno najorganizirana navivacka grupa se dzandari ohrid..stram da mu e sto taka go mavaaa onesvesteno momce.jas se nadevam deka nekoj ke si ja snosi odgovornosta za ovoj incident.
a za natprevarot nema sto mnogu da se zbori samo moze da se kaze deka suudite ja preteraa so licnite so mrtva topka za mirakovski.vo sekoj slucaj na amak ednistvena prepreka za osvojuvanje na kupot mu ostana feni(koga veke bese eliminiran rabotnicki)i sega slobodno mozat da go osvojuvaat drug nacin nemase osven da mavnaat golema sovfa i vikend vo ohrid za sudiite.
katastrova nevidedna se nadevam deka amak nema da go osvojat kupot!!
 
V

Viktoranius

Гостин
Вечер ќе навивам за Пелистер. Се надевам дека ќе ги спуштат на земја охридските кретени кои немаат појма како се организира куп натпреварување.

Охрид ми беше многу мил град, али за ова што го видов сношти, го бојкотирам од секој можен аспект.

Идиоти.

П.С Богоев нек иде у курац, кепец. .!.
 
Член од
28 март 2008
Мислења
210
Поени од реакции
0
ohrid katastrova organizacija.vie go napravivte ovoj cel revolt taka da koga ke dojdat amak u kavadarci(sto nie licno nemame protiv timot)ke bide mnogu loso.vie stanavte nasi najgolemi neprijateli...
a na kupot definitivno najorganizirana navivacka grupa se dzandari ohrid..stram da mu e sto taka go mavaaa onesvesteno momce.jas se nadevam deka nekoj ke si ja snosi odgovornosta za ovoj incident.
a za natprevarot nema sto mnogu da se zbori samo moze da se kaze deka suudite ja preteraa so licnite so mrtva topka za mirakovski.vo sekoj slucaj na amak ednistvena prepreka za osvojuvanje na kupot mu ostana feni(koga veke bese eliminiran rabotnicki)i sega slobodno mozat da go osvojuvaat drug nacin nemase osven da mavnaat golema sovfa i vikend vo ohrid za sudiite.
katastrova nevidedna se nadevam deka amak nema da go osvojat kupot!!

Se slozuvam so tebe,imase nogu cudni odluki na sudiite,cekori imase premnogu,oni nisto ne prevzemaa,vecer navivam za pelister,i sakam amak pred domasna publika da padne,Ke dojde denot koga ke dojdat vo kavadarci,milo za drago ke vratime,se gledase deka feni ne mu odese najdobro,ali sto e tuka e,se pomirivme so toa i odime napred,Se nadevam na kraj na sezona FENI-FERSPED vo finale.a od sinokesniot incident vrz lozarite,bese katasrofa so toa sto mavaa vrz de4koto koj sto bese onesvesteno,neka mu sluze na cest na dzandarite. AMAK za mene ke bide najomrazeniot tim,a ribari gi nema cela sezona i sega za KUPOT se sobraa 30 de4inja na vozrast od 14-15 godini.:smir:
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Ништо не е готово додека не се заврши, иако АМАК е фаворит против Пелистер и игра на домашен терен не смее да се потцени противникот. Се надевам на прв трофеј за АМАК во клупската историја :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom