Куп на Македонија Охрид 2009

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
И мене ме чуди како е празна, лани знам дека по 2000 народ имаше
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
АМАК ке тепаат тооооооооооооо

еееј ке се тепаат лигушиве офф лозари де
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Катастрофа купот,организација,посета,игра се.
Подобро да не се одржува.
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Леле еј греота децава ги испотепаа и ги избркаа на 1 на мин пред крај
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Многу слаба посетеност бе, очекував многу повеќе. Инаку честито на момците од Амак, храбро се изборија за победата. Утре на финале, нека нема вакви испади на навивачите, и нека победи подобриот:smir:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Браво амак...ви реков дека амак ке тепа уште пред да почне утакмицата бееее
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Не сме навикнати да губиме во клучните натпревари но ете и тоа се случи за прв пат.Ни недостасуваше среќа.Мислам дека имаше барем 10 слободни од нивна страна шо се молеа околу обрач за да влезат а и судиите свирнаа неколку чудни одлуки шо во секој случлај се за очекување домаќини се како шо беме и ние лани.Сепак шо е тука е се насочуваме кон првенството и евентуално БИБЛ...Честитки за охриѓани
 
V

Viktoranius

Гостин
ACAB повторно на дело. Кога гледав како ги маваат лозари ми се врати слика од лани. Бевме во точно иста ситуација.

ПИЧКИ ЏАНДАРСКИ !
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
И нас у кавадарци коа не млатеа
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Охрид се покажа како тапа домаќин од обезбедување во салата и од присутност на публиката што е голема грешка на КФм што дозволи да се игра тука купот. И уште еднаш покажаа судиите дека и КФМ дека немаат исти аршин за екипите од Скопје или поточно кога за помали инциденти салата во јане сандански се празнеше овде навијач претрчува на сред утакмица и физички сака да с епресмета со другите навијачи судиите никому ништо. На спортивната трибина каде беа лозари има судир со охриѓани кои се на таа трибина пак ништо, дури и тој дечкото со коса како џими хендрикс после камерата го покажа на трибината од каде што претрча. Значи ни приведен ни ништо. И на крај на 1 минута ред истек на натпреварот полицијата ги пендрачи младите навијачи на фени и пак не с епрекинува уткамицата. ова само го може во секој друг град освен во скопје. Да се случеше нешто слично вакво во мазт ил иградски парк се празни салаат како по обичај само во охрид тоа не с еслучува бидејќи се заштитени со закон од КФМ.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.542
Дечки,дај не јајте лајна не биле приведени,сите,СИТЕ,и од Охрид,и од Кавадарци после утакмицата беја приведени,на излегвење со кола ги возеја во станица. Иначе,се деси нешто со еден навивач на Фени,не знам дали се онесвести,или многу јак удар доби,не знам шо бидна,знам дека дечкото на раце го носеја.
Во врска со натпреварот,прекрасна игра на Амак,заслужено победија,утре финале!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
357
Поени од реакции
99
haha rabotnicki izgubi od pelister ahahahahahhaha
 
Член од
28 март 2008
Мислења
210
Поени од реакции
0
Cestito pobeda,Amak se izbori za vo finale,sepak najgolema greska so zabelezav,sudiite sto svirea nekoi greski,sto voopsto ne bea napraveni,no neka mu sluze na cest,zavrsi i kupot,sega se nasocuvame na BIBL. inaku edna ogromna zabeleska za policijata koja gi izbrka lozarite,a tia busaviot od RIBARI se rastr4a na teren,a nisto ne se prevzema za toa.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
ALL COPS ARE BASTARDS !! :mad:
kavadarcani dali sega ne razbirate nas kako ni bese lani? za razlika od vas nie ne se raduvame koga tepaat navivac!
sekogas e taka,koga odis na gostuvanje i pleminjata ke vidat deka ima mal broj navivaci vednas se odnesuvaat so niv kako kriminalci,se molam da dojde eden den koga acab ke pati od nekoja navivacka grupa,iako i nie lani isprativme 4 vo bolnica,no samo 3ca izvadia lekarsko uverenie po sto posle se ebavavme po sudnici:mad:
navistina e zalno ova koga go gledas,mi doagase da odam da iskrsam niz grad nekoja dzandarska kola! se da im ebam!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom