САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Кога би имала право на глас најверојатно би гласала за Сашо Димиќ од проста причина што вчера од неговата група ни дојдоа на врата и ни донесоа еден тон ливчиња "Гласајте за Димиќ" и гратис пенкалце :pipi:... овие другиве не се потрудија да не поткупат со ништо па не би ги ни гласала... :)))
мене ми дадоа и ЦеДе и врвка :)
додека останативе оставаа по едно ливче во сандаче
ама ако се земат во предвид последниве 6-7 месеци Сшо заслужува да биде градоначалник
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Карпош остана единствена комунистичка општина цели 17 години со СДСМ.
Да му се плукнам на Стевче.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Луѓе ај кој знае нека каже сеа за карпош што како е работава. Кој тепал? Дали ќе има втор круг или такво нешто слично?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Добро да Стевчо е во голема предност и ќе има втор круг но остануваат комунистите во Карпош...
 

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
Све да им ебам комуњарско...ке го јадете у 2 круг ебате тоа ружите овенати.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Добро во водство се ама како што кажаа сите само 50% се прегледани можеби малку поеќе од тоа до утре ќе дознаеме.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Нешто официјално има од досегашните пребројувања?

На која позиција е Мила?

Ако победи Стевче, за мене Карпош и официјално ќе биде аквариум. Затоа што единствено таму живеат рипки за кои сите знаете дека имаат меморија од 2 секунди.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Нешто официјално има од досегашните пребројувања?

На која позиција е Мила?

Ако победи Стевче, за мене Карпош и официјално ќе биде аквариум. Затоа што единствено таму живеат рипки за кои сите знаете дека имаат меморија од 2 секунди.
Трн мора да ја разбереш ситацијата во карпош. Проблемот во Карпош е што не се гласа за стевче туку се гласа за сдс така било бар во последниве 17 години и од тоа нема бегање во наредните 5-10 години бидејќи има многу стара популација и сдс ориентирана популација која ќе гласа за сдс.
Во основа јас немам проблем да биде градоначалникот на карпош од сдс, нека има малку разноликост во скопје АМА од сите кај го најдоа пишманаџијава стевче да го кандидраат. Едно нешто што нејќам во живот е пишманаџии,
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Трн мора да ја разбереш ситацијата во карпош. Проблемот во Карпош е што не се гласа за стевче туку се гласа за сдс така било бар во последниве 17 години и од тоа нема бегање во наредните 5-10 години бидејќи има многу стара популација и сдс ориентирана популација која ќе гласа за сдс.
Во основа јас немам проблем да биде градоначалникот на карпош од сдс, нека има малку разноликост во скопје АМА од сите кај го најдоа пишманаџијава стевче да го кандидраат. Едно нешто што нејќам во живот е пишманаџии,
Епа ете мене ми е истиот муабет.
Тие се комунистите и партиските војници што профитираат од комуњарите и гласаат за партија.
Младиве треба полека да менуваат, и да ги гледаат повеќе кандидатите и нивните програми, но не да судат според партија.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Нешто официјално има од досегашните пребројувања?

На која позиција е Мила?

Ако победи Стевче, за мене Карпош и официјално ќе биде аквариум. Затоа што единствено таму живеат рипки за кои сите знаете дека имаат меморија од 2 секунди.
па да имаа меморија ќе знаеја што направи Стефче а што Саша и тоа за само 6 месеци
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
па да имаа меморија ќе знаеја што направи Стефче а што Саша и тоа за само 6 месеци
Мнозинското население никогаш нема да се замара да става на кантар кој колку и што направил, туку како го памтат човекот и дали воопшто го памтат. И јас ти кажувам дека И мила и сашо се потполни анонимуси за мнозинското население во карпош кое сега за сега сеуште нажалост на локални избори гласа за партија а не за човек.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Мнозинското население никогаш нема да се замара да става на кантар кој колку и што направил, туку како го памтат човекот и дали воопшто го памтат. И јас ти кажувам дека И мила и сашо се потполни анонимуси за мнозинското население во карпош кое сега за сега сеуште нажалост на локални избори гласа за партија а не за човек.
Саша го води Карпош веќе 6 месеци не е анонимус за населението
многу работи ги поправи и среди во Карпош за толку кратко време
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Саша го води Карпош веќе 6 месеци не е анонимус за населението
многу работи ги поправи и среди во Карпош за толку кратко време
Се лажеш брат, 6 месеци се премалку краток период за да го запознаат луѓето. Освен тоа точно тие 6 месеци беа во период во кој никој не ни ја гледаше локалната власт туку централната.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
Трн мора да ја разбереш ситацијата во карпош. Проблемот во Карпош е што не се гласа за стевче туку се гласа за сдс така било бар во последниве 17 години и од тоа нема бегање во наредните 5-10 години бидејќи има многу стара популација и сдс ориентирана популација која ќе гласа за сдс.
Во основа јас немам проблем да биде градоначалникот на карпош од сдс, нека има малку разноликост во скопје АМА од сите кај го најдоа пишманаџијава стевче да го кандидраат. Едно нешто што нејќам во живот е пишманаџии,
Ако не се гласаше за партија туку за човек ондак Иванов ке имаше 10 гласа, односно гласови од потесното семејство, така да уживај. Истата теорија иде и за Димиќ!
И немој да мислиш дека за Јакимовски се гласа ради партија, зашто Јакимовски е член на ЛДП, а не на СДСМ, така да не ти држи вода муабетот. Башка, Јакимовски има политичко минато со свои белези во Карпош, а граѓаните на Карпош го памтат тоа. Можеби не го сакаат како Министер но како Градоначалник..хмм чекај да подразмислам. Јбг неам папир црно на бело да ти покажам ама живеам во Карпош и гледам...
И те молам не ми го спомнувај Димиќ, 6 месеци како веде градоначалник ја не видов нишчо, пивска тапа брате. Човеков не заслжува ни мрсул да фрлиш на него, зашо нема ни средно, а се мести за градоначалник. Замисли дибек со основно да ми ја води општината!? Програмата на ВМРО, знаењето е сила знаењето е мок!!!!
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
И те молам не ми го спомнувај Димиќ, 6 месеци како веде градоначалник ја не видов нишчо, пивска тапа брате. Човеков не заслжува ни мрсул да фрлиш на него, зашо нема ни средно, а се мести за градоначалник. Програмата на ВМРО, знаењето е сила знаењето е мок!!!!
Ај прочитај во постот над тебе што сум пишал.
Освен тоа факт е дека во карпош традиционално аз градоначалник се гласа предимствено за лдп/сдс, искрено мисев дека тоа ќе се смени особено со пишманаџијава стевче ама јок, очигледно пак си гласаат за тој што го знаат односно што доаѓа од кајшто знаат дека претходниот дошол. И тоа не ми се допаѓа бидејќи со таквото размислување се губи прогресивноста во општината.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom