САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Да ти е срам да живееш у Карпош бе ... не чест ... Па уште тие мочковците од советници не знаат што да гукнат кога ги молиш да го поправат ...

..
Kako be ne znaat, site ne-dpmnovci so prst mu gi pokazaa na Sasho za ovie 6-7 meseci dodeka bese VD. Gi trgna site levo desno i vraboti 101(tocna brojka) partiski vojnik od oktomvri do sega.
A tek za gukanjeto vo zmisko oko da ne praime muabet. Na ist princip kako prvo opisanoto.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Kako be ne znaat, site ne-dpmnovci so prst mu gi pokazaa na Sasho za ovie 6-7 meseci dodeka bese VD. Gi trgna site levo desno i vraboti 101(tocna brojka) partiski vojnik od oktomvri do sega.
A tek za gukanjeto vo zmisko oko da ne praime muabet. Na ist princip kako prvo opisanoto.

Ама опасен партиски војник си ти а ?
:nenene:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
a ti, od skolo pisuvas, ili kodna denes.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Kako be ne znaat, site ne-dpmnovci so prst mu gi pokazaa na Sasho za ovie 6-7 meseci dodeka bese VD. Gi trgna site levo desno i vraboti 101(tocna brojka) partiski vojnik od oktomvri do sega.
A tek za gukanjeto vo zmisko oko da ne praime muabet. Na ist princip kako prvo opisanoto.

како не ти е срам бе...
како прво 5 месеци се....
точна бројка еј 101 ти си психопат некој ... си кажа човекот кај Јанко дека се истите вработени... итн итн...
Уствари што се чудам ти си КОМУНИСТ од сдсм и нормално е со вакви смрдливи напади и лаги само да изустуваш... ќе ми беше чудно добро нешто да се слушне од ваков као тебе...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
Абе оној матурантот што го имаше по вести се кандидираше ли ? панцир ли како го викаа:pos2:
мислам дека он е добар избор :wink:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Кога би имала право на глас најверојатно би гласала за Сашо Димиќ од проста причина што вчера од неговата група ни дојдоа на врата и ни донесоа еден тон ливчиња "Гласајте за Димиќ" и гратис пенкалце :pipi:... овие другиве не се потрудија да не поткупат со ништо па не би ги ни гласала... :)))
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
update:
dali sasho ima zavrseno sredno uciliste ? ili e obicen elektricar, Banderash :):)
Е тој Сашо ке треба да ја води Општина, најверојатно единствениот кандидат за градоначалник у државава со недооформено средно образование. Види мајката колку се бедни, овој нема средно, а ДПМНЕ излага со кампања 'Знаењето е сила знаењето е моќ'. Не знам дал да се смеам дал да плачам, ама излеа ке плачам пошто се мести за градоначалинк и ке треба да ми ја води општината обичен лембек!

Мила си е прича за себе. Добра е....ама само добра. И нишо више! Ја глеам на клипчено погоре збори 'Јас на Јакимовски ке му дадам ова, ке му дадам она, не треба да се мачи', чекај бе! Што, нејкам бе јас празни муабети, сакам факти и аргументи! Видов Јакимовски извади тапија дииинк, црно да бело, еве бујрум кој е писмен (е не се сите со оформено образование) нека чита.

Нема врска објективен сум. И Јакимовски муцето му збори више него што треба ама според резултатите мислам дека е најкадарен за општинското столче.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
како не ти е срам бе...
како прво 5 месеци се....
точна бројка еј 101 ти си психопат некој ... си кажа човекот кај Јанко дека се истите вработени... итн итн...
Уствари што се чудам ти си КОМУНИСТ од сдсм и нормално е со вакви смрдливи напади и лаги само да изустуваш... ќе ми беше чудно добро нешто да се слушне од ваков као тебе...
Ti si edno od moite stari prijatelcinja forumski, gledam tesko se lecis :):)
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Партијо извини
ние гласаме за Мила Искреновиќ
презимето ви кажува се!
Мила! 4

Вака има на влезот во Карпош
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
Dpmne nesvesno ili svesno ja elimirase i najmalata moznost za Mila da pomine nekako vo vtor krug.
Denes doagam od rabota i naogam black mail za Stevce. Ubavo vika Frcko, toj sto e slab i sto nema sto da ponudi pravi crni reklami za drugiot. Mesajki babi i zabi stabot na dpmne otvori nekoi novi momenti za Sasho i Mila. Stvarno steta.
Partija koja koga tone gi vlece site so sebe.
Да не ти го ставиле две млади момчиња од подмладокот на СДСМ. Затоа што мене на паркинг ми дадоа весник во кој стефче-грефче плука врз работата на Сашо Димиќ. Веќе станува кратко времето за да искомуницираме за форматот, хартијата, начинот на уредување на пропагандниот анти-материјал. Да споредам, би можел да ти кажам чие дело е. Долго време работам со печатени медиуми.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
порака до сите стрпете се до недела па ќе видиме на кого му вреди зборот :helou:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Кога би имала право на глас најверојатно би гласала за Сашо Димиќ од проста причина што вчера од неговата група ни дојдоа на врата и ни донесоа еден тон ливчиња "Гласајте за Димиќ" и гратис пенкалце :pipi:... овие другиве не се потрудија да не поткупат со ништо па не би ги ни гласала... :)))
.........Точно и ради ваквото размислување немаш ни право да глас, кога ќе добиеш право на глас јас сум повеќе од сигурен дека ќе си го промениш мислењето.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Тука ќе биде многу тесно и многу интересно :salut:
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
Во петокот ми стига порака од другарите кои седеа ви Џовани во к3 - еј тука топ е, не частат пијачки. Утредента ги прашува Е добро бе кој ве частеше вас муфљуси едни? и ми викаат Саша Димиќ. Е*бати ефтините фори е*бати, како ја не бев таму па да види дали сите се палат на гага пијачка... Македонска работа!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom