Љубов со магија

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Лееее мене баба еднаш ми кажвеше магии за да се заљубит некој во мене.Па ме тераше нешто негово да и однесам:pos:
Или пак да сум станела,со затворени очи да појдам во wc па да сум викала ко шо неможам да гледам јас без очиве така тој да не мојт да гледат други....
Незнам дали дејствуват никогаш не ја испробав.Лично не вервам во магии иако баба уште ме убедвит дек постоет:nesum:
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Лееее мене баба еднаш ми кажвеше магии за да се заљубит некој во мене.Па ме тераше нешто негово да и однесам:pos:
Или пак да сум станела,со затворени очи да појдам во wc па да сум викала ко шо неможам да гледам јас без очиве така тој да не мојт да гледат други....
Незнам дали дејствуват никогаш не ја испробав.Лично не вервам во магии иако баба уште ме убедвит дек постоет:nesum:
А оваа баба ти шо ја збориш, си ги пие редовно лековите или ...???:pos2:
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
башка ај тоа, имам слушнато уште поголема глупост.. на типот да му ставиш во нешто од твојата менструација две три капки и као демек ќе те засакал и вени ќе сечел по тебе... грозотилок
не е вистина уште поише ја мразам кај ја најдам и ебав мамицата:nerv:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Како и да е тоа е болна работа според мене. И да има такво нешто тоа не би го нарекла љубов, далеку од љубов е тоа. Може да се дефинира како занесеност по партнерот и слично. Ама љубов:nenene: Глупости. Има милион начини да направиш за да се заљуби некој у тебе, ова не е еден од начините. Ама не ми е јасно како ќе се чувствува личноста што ја правело магијата кога знае дека со сила е вљубен некој во него/неа? Нема ништо природно, се е вештачки и минливо и што после?
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Уше ли ве лажат тоа комуњариве бе:pos2::pos2::pos2: магии не постојат
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
затоа има и разбивање на магии:toe: па после правачот ке си ја мава главата од ѕид:zid:
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
затоа има и разбивање на магии:toe: па после правачот ке си ја мава главата од ѕид:zid:
така е или од нервоза ке помодре(ама онака нашки речено џигер модро) коа ќе дознае жртвата:nerv:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
не е вистина уште поише ја мразам кај ја најдам и ебав мамицата:nerv:
немој да речеш дека постои некоја девојка што ја направила оваа глупост?
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
SAkate veruvajte sakate ne no mene eden odza mija kaza i deluvase samo ne smeam da jakazuvam i iskreno mi e strav
probajte si ja srekata nie imamem ideca sega p0zz
Ako dobro te svativ znaci i ti si ja napravil taa magija sto ti ja kazal odza na svojata zena i imas sega deca,bravo.Sto da ti kazam drugo osven deka si zgresil ako mislis deka so magija mozes sreken da bides.Ako navistina mislis deka si sreken da znaes deka taa magija nema vecno da trae pa mozes podocna gadni problemi da si imas vo brakot.Zatoa sto se sto ne e storeno bez ljubov i prirodno ednas mu doaga i krajot.I ne naogam za ubavo da gi potiknuvas mladite luge na forumov da si probaat sreka vo ljubovta so pravenje na magii.Se sto si e spontano deseno e najdobro a ne sluzenje so losi raboti so bilo koja namena.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Викаат најбоља магија за љубов била онаа со влакна од мустак на Турчин, така сум слушнала.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
КАЈ НАС ВО СЕЛО ЕДЕН ЧОВЕК ИСЧЕЗНА И ГО НЕМАШЕ ЦЕЛА НЕДЕЛА.НЕГОВИТЕ ОТИДОА КАЈ НЕКОЈ ОЏА И ТОЈ ИМ КАЗАЛ ДЕКА ЧОВЕКОТ Е ПОЧИНАТ И СЕ НАОЃА ВО ВОДА.ГО ПРЕБАРАА КАНАЛОТ И ГО НАЈДОА ТАМУ УДАВЕН И ЗАГЛАВЕН НА НЕКОЈА РЕШЕТКА.:vozbud:
 
А

Аниии

Гостин
Љубовта е магија на срцето,но неможе да се создаде со магија =)

КАЈ НАС ВО СЕЛО ЕДЕН ЧОВЕК ИСЧЕЗНА И ГО НЕМАШЕ ЦЕЛА НЕДЕЛА.НЕГОВИТЕ ОТИДОА КАЈ НЕКОЈ ОЏА И ТОЈ ИМ КАЗАЛ ДЕКА ЧОВЕКОТ Е ПОЧИНАТ И СЕ НАОЃА ВО ВОДА.ГО ПРЕБАРАА КАНАЛОТ И ГО НАЈДОА ТАМУ УДАВЕН И ЗАГЛАВЕН НА НЕКОЈА РЕШЕТКА.:vozbud:
Каква врска има ова со темава?!?!:toe:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
32
Поени од реакции
0
ahahhahahahah ako znaete takva magija kazete:baeh:i jas da napravam nekomu....:pos2:..stvarno ako znaete kazete nema sala:helou:
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
да знаеш дека ќе посетам некој оџа да напраи магијава. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom