Европска Струмица - Глобал?

Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
ВМРОВЦИ,имам едно поздравче до вас!
АКО САКАТЕ И ОД ГАЗОТ СИ АПНЕЈТЕ ЗАЕВ ПОБЕДУВА!!!Гледам неможе да се разговара со вас или сте слепи или ВМРО ве носат накај тама....
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Европејците ја погледнале фасадата...ама очигледно не го виделе ова:
Најверојатно и Америте од Светската Банка ја sирнале само фасадата коа му ја доделија наградата за реформите во бизнис климата на Гвујо :toe:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Се надевам дека си прошетал исто колку што сум шетел и јас...Верувај имам шетено многу и низ Македонија,а и надвор.Ама толку да се промени една општина за 4 години немам видено !:back:
абе ти најшетан си кај мојме со тебе
ние незнајме што е да излезиш од градот па за надвор од границите да не зборујме
оди малку разгледај има еден куп општини во државава што работат подобро од Зајко а и не крадат што е уште подобро
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
абе ти најшетан си кај мојме со тебе
ние незнајме што е да излезиш од градот па за надвор од границите да не зборујме
оди малку разгледај има еден куп општини во државава што работат подобро од Зајко а и не крадат што е уште подобро
На пример ?
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Комуњари, ВЕ МОЛАМ некој нека ми го пастира одговорот, СО ЧИЈ ПАРИ Е ИЗГРАДЕН ГЛОБАЛ?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
пола општини низ Скопје сте разгледале малку како работат ?
Што да разгледам бе другар ако си од Скопје,живеете во ѓубре еј...Дојди прошетај се во Стрмица,па ќе видиш....За 4 години градот е направен од убав,поубав.А па и +4 што ќе има Зоки.....:back:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
од каде милиончињата на Зајко за кои што беше осуден а помилуван од БЦ за да му ја грее фотељата во спротивно ќе грееше кревет во Идризово

Што да разгледам бе другар ако си од Скопје,живеете во ѓубре еј...Дојди прошетај се во Стрмица,па ќе видиш....За 4 години градот е направен од убав,поубав.А па и +4 што ќе има Зоки.....:back:
не сум од Скопје, ама изгледа почесто сум таму од тебе
на пример во Карпош ѓубре има само во контињери, а во Струмица ко бев исто ко во шутка да сум бил
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Комуњари, ВЕ МОЛАМ некој нека ми го пастира одговорот, СО ЧИЈ ПАРИ Е ИЗГРАДЕН ГЛОБАЛ?
Абе џабе е.
Тебе и некој да ти нацрта, пак нема да разбереш.

Имаш слушнато нешто за јавно-приватно партнерство ?
Доколку немаш, го имаш Google.
Потроши десетина минути, прочитај и образувај се малку околу темава за да не само тропаш штабски зелени муабети, оти сакајќи да испаднеш фраер, испаѓаш смешен.....па потоа врати се овде и реплицирај.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Што да разгледам бе другар ако си од Скопје,живеете во ѓубре еј...Дојди прошетај се во Стрмица,па ќе видиш....За 4 години градот е направен од убав,поубав.А па и +4 што ќе има Зоки.....:back:

Од УБАВ, ПОУБАВ...
Тешки зборови...
Прашање е кои се критериумите...
Не се политичарите криви , сами сме си ...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
не сум oд Скопје, ама изгледа почесто сум таму од тебе
на пример во Карпош ѓубре има само во контињери, а во Струмица ко бев исто ко во шутка да сум бил
Ајде кажи ми од каде си па ќе направиме споредба помеѓу Струмица и во градот во кој живееш
п.с
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
ОД ТЕНДЕР!!

Без нервози, ама ТЕНДЕР не е извор на пари.
Глобал е направен по систем на ЈАВНО И ПРИВАТНО ПАРТНЕРСТВО.
ЛОКАЛНАТА САМОУПРАВА И ПРИВАТЕН ИНВЕСТИТОР.
А парите на локалната самоуправа не се од ТЕНДЕР, туку се од џебовите на народот. Така да не престанете да се глупирате со глупите коментари од стилот: ОД ТЕНДЕР, БЕЗ НИТУ ЕДЕН ДЕНАР НАРОДНИ ПАРИ и слично
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ајде кажи ми од каде си па ќе направиме споредба помеѓу Струмица и во градот во кој живееш
п.с
не ми давај клип во кој се прижани само работите кои и одговараат само на едната страна
согледај ја реалноста
а таму кајшто живеам градоначалникот катастрофа е брука невидена затоа и не го фалам
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Без нервози, ама ТЕНДЕР не е извор на пари.
Глобал е направен по систем на ЈАВНО И ПРИВАТНО ПАРТНЕРСТВО.
ЛОКАЛНАТА САМОУПРАВА И ПРИВАТЕН ИНВЕСТИТОР.
А парите на локалната самоуправа не се од ТЕНДЕР, туку се од џебовите на народот. Така да не престанете да се глупирате со глупите коментари од стилот: ОД ТЕНДЕР, БЕЗ НИТУ ЕДЕН ДЕНАР НАРОДНИ ПАРИ и слично
Добро бе фраер, ајде кажи ми колку општина Струмица потроши за Глобал ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom