Европска Струмица - Глобал?

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Само името... Иначе се е тип-топ.
На се личи, само на пазар не личи.
Човекот само имал визија за тоа како после 10 години би требало да изгледа еден пазар:toe: Инаку Глобал не е само пазар.
Пазарот е надвор - кој каде најде.
Тоа како што напишав пред некој пост, е проблем на државната пазарна инспекција.
Објектот е направен само поради остварување на личен профит на Зајко +/- два-тројца, а не заради потребата од локации за бутици и кафиќи.
Замисли во секој град годишно да се гради по еден ваков гламурозен објект, без ниту денар потрошен од државниот или општинскиот буџет.
Која штета би било тоа за граѓаните....ццц....
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Замисли во секој град годишно да се гради по еден ваков гламурозен објект, без ниту денар потрошен од државниот или општинскиот буџет.
Која штета би било тоа за граѓаните....ццц....

Ти глуп си или тренираш? Чиј пари се инвестирани во ГЛОБАЛ бе ретардо?
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ти глуп си или тренираш? Чиј пари се инвестирани во ГЛОБАЛ бе ретардо?
Не само што беше изграден без ниту еден народен денар, туку општината Струмица на име комуналии и данок на промет во својата каса инкасираше 1,5 милион евра од страна на изведувачите, и 370 нови вработувања.
Во државниот буџет по основ на разни даноци беа инкасирани 4,5 милиони евра.

Па сеа ти види кој е ретардо :tapp:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Ах бе слепци и на слепците...Што чекате вие за 4 години бе ?ц.ц.ц. не ми се верува еј,ај некој искомплексирани вмрОВЧИња од други градови ги сваќам,ама вас :nenene:.Прошете малку низ Македонија низ другите градови што имаат ист број на жители како нас,па и поголеми па зборете после.
Зоки за 4 години
има сработено повеќе одколку што сработија сите заедно пред него.Срам да ви е струмичани !
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
По се изгледа авторот на темава ја форсира Бонева.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Не само што беше изграден без ниту еден народен денар, туку општината Струмица на име комуналии и данок на промет во својата каса инкасираше 1,5 милион евра од страна на изведувачите, и 370 нови вработувања.
Во државниот буџет по основ на разни даноци беа инкасирани 4,5 милиони евра.
Ништо од ова што го наведе не е вистина, ниту општинската каса виде денар од „Глобал“ кој патем, проектот за пазарот гласеше реконструкција а, не градба на деловен центар со приземје ПАЗАР.

Таков спој е незамислив никаде во светот, а тоа го направи кој ако не Заев Европеецот, кој пак за истиот објект испра ОСУМ МИЛИОНИ ЕВРА и си ги стави во џеб, за што и нормално ќе беше осуден ама Бранко реши да АБОЛИЦИРА КРИМИНАЛ.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
Заспани Струмичане(СЕДЕСОВЦИ) ...европска Струмица, сум од Струмица и градо е заникаде , ѓупци насекаде , саа ќе дојде летто ќе видате у двете фонтани меѓу трите исушани палми как ѓупчината ќе се бајнат ...европа па и визи тераме ...погледнајте малко наоколу Струмица е заникаде ... културнио дом пропаге оти Зајако нема ќар од него....ај саа ке дојде 22 и готово е со СДС и у Струмица.

abe selace kulturnio dom e pod vladata i sekoj pat ka ne ve arese nesto u strumica napagate nesto so propage a ne ste dobro informirani oti ne e pod ingerencii na opstinata:helou:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Не само што беше изграден без ниту еден народен денар, туку општината Струмица на име комуналии и данок на промет во својата каса инкасираше 1,5 милион евра од страна на изведувачите, и 370 нови вработувања.
Во државниот буџет по основ на разни даноци беа инкасирани 4,5 милиони евра.

Па сеа ти види кој е ретардо :tapp:


Какви вработувања , КУПИ ПРОДАЈ...
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ништо од ова што го наведе не е вистина, ниту општинската каса виде денар од „Глобал“ кој патем, проектот за пазарот гласеше реконструкција а, не градба на деловен центар со приземје ПАЗАР.

Таков спој е незамислив никаде во светот, а тоа го направи кој ако не Заев Европеецот, кој пак за истиот објект испра ОСУМ МИЛИОНИ ЕВРА и си ги стави во џеб, за што и нормално ќе беше осуден ама Бранко реши да АБОЛИЦИРА КРИМИНАЛ.
Значи и ова европејците да ти биле тешка комуњара :)
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Градоначалникот на Општина Струмица на 29. овој месец ке ја добие наградата од Советот на Европа за најдобра практика во сферата на работењето на локалната самоуправа во делот на јавното приватно партнерство, по кој принцип е изграден трговскиот деловен центар "Глобал". [/FONT]
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Не само што беше изграден без ниту еден народен денар, туку општината Струмица на име комуналии и данок на промет во својата каса инкасираше 1,5 милион евра од страна на изведувачите, и 370 нови вработувања.
Во државниот буџет по основ на разни даноци беа инкасирани 4,5 милиони евра.

Па сеа ти види кој е ретардо :tapp:
Tи мора да си ного глуп.Абе кога се поставува прашање се дава одговор. Значи јас те питах : чиј пари беа инвестирани во ГЛОБАЛ?
Иначе околу вработувањата хахахахахахахахахахахахахахахахахаха
само потврди колко си глуп.Абе 370 луге во ГЛОБАЛ нема да ги собереш вработените во ГЛОБАЛ заедно со вработените во приватните дукани и тезгите на таканаречениот ГРАДСКИ ПАЗАР. Освен ако вработените во БАСТИОН ( локалните шерифи - агенција за обезбедување ) не ги сметаш за вработени во ГЛОБАЛ.
Ако знаеш да ми одговориш, одговори ми.Ако не здравје.Само не трескај глупости не викај дека не си комуњара.
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Тоа не се смета,битно е дека ГЛОБАЛ е изграден без ниту еден денар "народни пари". А кога иснпекторите си ја вршат својата должност Заев одма има пресконференција и кука, бидејки Груевски намерно ги пракал во Струмица и ги брка "странските инвеститори", па ги праќа неговите потрчковци, БАСТИОН, да им ги дупат гумите на службените возила на УЈП.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Ах бе слепци и на слепците...Што чекате вие за 4 години бе ?ц.ц.ц. не ми се верува еј,ај некој искомплексирани вмрОВЧИња од други градови ги сваќам,ама вас :nenene:.Прошете малку низ Македонија низ другите градови што имаат ист број на жители како нас,па и поголеми па зборете после.
Зоки за 4 години
има сработено повеќе одколку што сработија сите заедно пред него.Срам да ви е струмичани !
Tи мора да си ного глуп.Абе кога се поставува прашање се дава одговор. Значи јас те питах : чиј пари беа инвестирани во ГЛОБАЛ?
Иначе околу вработувањата хахахахахахахахахахахахахахахахахаха
само потврди колко си глуп.Абе 370 луге во ГЛОБАЛ нема да ги собереш вработените во ГЛОБАЛ заедно со вработените во приватните дукани и тезгите на таканаречениот ГРАДСКИ ПАЗАР. Освен ако вработените во БАСТИОН ( локалните шерифи - агенција за обезбедување ) не ги сметаш за вработени во ГЛОБАЛ.
Ако знаеш да ми одговориш, одговори ми.Ако не здравје.Само не трескај глупости не викај дека не си комуњара.
Абе ти одговори,што сакаш да ти нацрта?
Дај ти реплицирај на мојот пост,дали некој направил повеќе пред Зоки ?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Абе ти одговори,што сакаш да ти нацрта?
Дај ти реплицирај на мојот пост,дали некој направил повеќе пред Зоки ?
абе ти си прошетал низ Македонија или цел живот го помина во Струмица?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
абе ти си прошетал низ Македонија или цел живот го помина во Струмица?
Се надевам дека си прошетал исто колку што сум шетел и јас...Верувај имам шетено многу и низ Македонија,а и надвор.Ама толку да се промени една општина за 4 години немам видено !:back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom