Европска Струмица - Глобал?

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
Тој што не е од Струмица не може да збори за Заев и општо за Струмица.
Јас само да ве потсетам, потсетете се на старите слики од Струмица, на тротоарите, на стариот пазар во сред ценар, на старата автобуска, на местото на новио кружен тек и уште на многу многу слики од Струмица пред 4-5 години. А тие што биле во струмица 2-3 пати мислам дека не треба повеќе да дискутриаат на темата.
:smir:
Не сум од Струмица, бај д веј.
Ти ќе ми кајш!
:helou:

Нема јас што да ти кајжам.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Абе слепци и на слепците,љубомората ќе ве изеде.Во кој друг град не продават надвор од пазарот на тезги???Во Скопје има на секој 100 метра.Не тропајте зелени ЗАЕВ Е ЦАР!!!!!!!
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Ма, јас повеќе мислев чисто на визуелниот ефект (за којшто некои имаа примедби). Не мислев да дискутирам во врска со контроверзите околу изградбата на објектот, али, фала за линкот, у секој случај.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Оти треба да платат за тезгите..ама не им се дават пари...Инаку пазарот кој си го ставил а се однесува на сликите со земјоделски производи се вика "Чешел" и е полупразаен..а надвор врие...до луѓето е...инаку цената за тезгата не воопшто вискоа..
Сликита со текстилците е непријатна и секојдневно ја гледам ..живеам во близина..и сум сведок како во повеќе наврати инспеторите се обидувале(во пакување) да ги уловат..но Ромите се имаат испраксано..штом овие ќе си заминат ..продавачите пак се распостелуват на тротоарите...
За сирењето си во право..
Па не би се согласила со тебе дека цената на тезгите не е воопшто скапа.Скапа е и тоа многу.Затоа и многу луге се отказаа бидејки не остваруваат доволно профит за да ги платат тие пари.

И кога Заев ја зборува вистината за Глобал случајно или намерно заборавил да каже дека скоро целиот глобал е во сопственост на 3 луге,мегу кој е и тој.
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Da bidam iskren posle tolku falenja za evropska Strumica, licno sum razocaran od gletkva, ako vaka e vo Evropa sedete si kaj ste se nasle i ne barajte rogovi.
 
Член од
8 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
global

ne mozam da go sfatam toj trgovski uste koga pocna da se parvi.... a sega pak uste poveke ne mozam da sfatam....A najmanogu sto ne mzoam da go sfatam e Zaev kako moze pak da se kandidira za gradonacalnik na Strumica :nesvest:??????????????????
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Тој што не е од Струмица не може да збори за Заев и општо за Струмица.
Јас само да ве потсетам, потсетете се на старите слики од Струмица, на тротоарите, на стариот пазар во сред ценар, на старата автобуска, на местото на новио кружен тек и уште на многу многу слики од Струмица пред 4-5 години. А тие што биле во струмица 2-3 пати мислам дека не треба повеќе да дискутриаат на темата.
:smir:
И јас само да те потсетам.......
......и „баба ми’’ да ја нашминкаат во некој салон ќе биде ко мис но само однадвор, одвнатре ќе си остане истата скапаница:toe:
 
Член од
8 март 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
GLOBAL neviden kriminal na zajko.
На влезот на ГЛОБАЛ, лицемерно ќе ве пречека натписот ГРАДСКИ ПАЗАР. А кога ќе влезете внатре, ќе видете еден модерен објект, кој слободно може да се нарече ТРГОВСКИ ЦЕНТАР, но не и пазар. Дали Глобал ги задоволува потребите? Дали на Струмица и треба вистински пазар или не – заклучете сами. Обрнете внимание на жените што продаваат сирење...дали во еден европски пазар така се продава сирењето? Зашто луѓето своите земјоделски производи ги продаваат по тротоарите? Дали во ЕВРОПСКА СТРУМИЦА треба да се нуди секаква стока по тротоарите?











Зарем оваа е сликата на „ЕВРОПСКАТА“ СТРУМИЦА НА ЗАЕВ?!
Zajakot i na Stojan Dinev sakal da mu pcue decata ,za covek so e tatko na gradot a i tatko na deca ne mu lice bas da pcue na glavniot arhitekt decata so pogrdni zborovi so e toa tolku so go izmestil covekot do taa mera da go isprovocira pa za da go pcue za kerkite na arhitektot. ZAJKO VIDEN SI BATE LOSA KARMA NIKOJ NE MOZE DA TI POMOGNE BATE.....Nikoj ama,sam si vo svojata kasa .BUDDHIST.
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
И јас само да те потсетам.......
......и „баба ми’’ да ја нашминкаат во некој салон ќе биде ко мис но само однадвор, одвнатре ќе си остане истата скапаница:toe:
Не ја знам баба ти и не знам како ке излгеда, ти не ја знаеш Струмица и нема што тука да дискутираш.
Чао, пријатно.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Заспани Струмичане(СЕДЕСОВЦИ) ...европска Струмица, сум од Струмица и градо е заникаде , ѓупци насекаде , саа ќе дојде летто ќе видате у двете фонтани меѓу трите исушани палми как ѓупчината ќе се бајнат ...европа па и визи тераме ...погледнајте малко наоколу Струмица е заникаде ... културнио дом пропаге оти Зајако нема ќар од него....ај саа ке дојде 22 и готово е со СДС и у Струмица.
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
So propage,ja pa ti si bil u kultirnio dom da vidas so ima,zaso pa nikoj ne ode na pretstavi koga ima vo teaterot,zosto nekni na "poslednite denovi na Krste Petkov Mistirkov" imase samo 20 dusi zatoa sto nekoi kako tebe ne odat na takvi raboti.Sto ti e kriv tuka Zoran Zaev a/.? A za strumica da kazate oti ne e ubav grad Sram Da vi e...
Neznam deka ke vi ode dusata...Aj prijatno.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719


Што според тебе не се вклопува ?

Само името... Иначе се е тип-топ.
На се личи, само на пазар не личи. Пазарот е надвор - кој каде најде. Објектот е направен само поради остварување на личен профит на Зајко +/- два-тројца, а не заради потребата од локации за бутици и кафиќи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom