Македонците се бришат, Македонија станува Унија на народи

А

Адриано

Гостин
абре одете во Битола и погленете ги во очи Млекарите
ВО МАКЕДОНИЈА ПОВЕКЕ НЕМА ДА ИМА МЛЕЧНА КРИЗА .....

КАК КЕ ИМА КОГА ГО ДОМОЛЗАА НАРОДОТ

ДОСТА СО ЗАГОВОРИ ,БРЕ НЕМАШТИЈА И БЕДА Е АМА ГВУЈО ОД ЕКОНОМИЈА АБЕР ДА СЕ НЕМА.....
ПА КЕ ЛАЖЕ 8 МИЛИЈАДИ иди бегај бре,,,,
Владата не е крива за приватен договор помеѓу млекарите и свед милк!
тоа ти е како јас и ти да се тужиме и јас да барам од владата да ми плати оштета зашто ти не сакаш!
не тресете зелени внимавајте кој и како ви го труе паметот!

што се однесува до темата незнам зошто поголемиот дел сте зачудени?
после појавувањето на претседателот на државата на политичка сцена за да ја поддржи партијата одкоја потекнувал-ниту го имало ова нити некогаш ќе го има во било која цивилизирана држава!!!
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
Владата не е крива за приватен договор помеѓу млекарите и свед милк!
тоа ти е како јас и ти да се тужиме и јас да барам од владата да ми плати оштета зашто ти не сакаш!
не тресете зелени внимавајте кој и како ви го труе паметот!

што се однесува до темата незнам зошто поголемиот дел сте зачудени?
после појавувањето на претседателот на државата на политичка сцена за да ја поддржи партијата одкоја потекнувал-ниту го имало ова нити некогаш ќе го има во било која цивилизирана држава!!!


a црвенко е крив за ТАТ?како демек он им потпишувал договори во ТАТ?абе тропаш глупости пријателе!ако е правило нека важи за сите не поединечно..ајт
 
А

Адриано

Гостин
a црвенко е крив за ТАТ?како демек он им потпишувал договори во ТАТ?абе тропаш глупости пријателе!ако е правило нека важи за сите не поединечно..ајт
каде во мојот пост го виде ТАТ?
би ти препорачал да си ја отвориш темава и да го прочиташ малце македонцки кој би можел лекции да ти држи по политика!
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
каде во мојот пост го виде ТАТ?
би ти препорачал да си ја отвориш темава и да го прочиташ малце македонцки кој би можел лекции да ти држи по политика!

јас го спомнувам ТАТ не ти..ако црвенковски беше крив за ТАТ кој треба да е крив за SWEDMILK?исто ти е..приватна штедилница или приватна млекара.во ТАТ гарантира народна банка со незнам колку проценти од влогот,а тука владата треба да преземе мерки и да ја истера работата до крај.тогаш беше министерот во тренерки,а сеа кој е?
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Несудениот дипломат Мирка, и нејзините предизборни конспирации.
Дрн дрн јариња :tapp:
 
H

HITCH

Гостин
Несудениот дипломат Мирка, и нејзините предизборни конспирации.
Дрн дрн јариња :tapp:
Ама и БЦ е на ниво со изјавиве копилево треба малку да се заузда ептен се опушти а за конспирациите за жешка есен запозната сум ама и ДУИ најавува чуда. Не ме плашат шиптариве ме плаши Сојузот:uvo:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ама и БЦ е на ниво со изјавиве копилево треба малку да се заузда ептен се опушти а за конспирациите за жешка есен запозната сум ама и ДУИ најавува чуда. Не ме плашат шиптариве ме плаши Сојузот:uvo:
Груевски може да им ги расипе сите "конспирации на непријателите на Македонија" само со една единствена изјава, која отприлика би гласела вака:
- Додека јас Никола Груевски ја водам Македонија, нема да дозволам да се случи никаква промена на нашето уставно име.

Толку ли е тешко тоа:toe:
Првиот ден одкога ќе го каже ова, 95% од Македонците ќе застанат позади него, а воедно ќе запрат и сите разединувања, конспирациони теории и заговори.

Но ова погоре, нема да се случи од едноставна причина што Груевски не може да владее без замислени внатрешни непријатели.
Кому после ќе му го продава толку провидниот патриотизам ?
Што ќе му понуди на народот ?
Уште една лага со 8 милијарди ?

А во нарачаниот тестот кој го напишала ова бабарогава (Мирка), гледам само страв.
И тоа не страв од Бранко, Фрчко или Заев.
Туку страв од НАРОД.
Нарачателот не се плаши од неговите политички противници кои немаат никаква реална моќ.
Нарачателот се плаши од НАРОДОТ.
А народот ќе биде производ на неговата неспособна политика во која од ден на ден, се' повеќе се плетка.
 
H

HITCH

Гостин
Груевски може да им ги расипе сите "конспирации на непријателите на Македонија" само со една единствена изјава, која отприлика би гласела вака:
- Додека јас Никола Груевски ја водам Македонија, нема да дозволам да се случи никаква промена на нашето уставно име.

Толку ли е тешко тоа:toe:
Првиот ден одкога ќе го каже ова, 95% од Македонците ќе застанат позади него, а воедно ќе запрат и сите разединувања, конспирациони теории и заговори.

Но ова погоре, нема да се случи од едноставна причина што Груевски не може да владее без замислени внатрешни непријатели.
Кому после ќе му го продава толку провидниот патриотизам ?
Што ќе му понуди на народот ?
Уште една лага со 8 милијарди ?

А во нарачаниот тестот кој го напишала ова бабарогава (Мирка), гледам само страв.
И тоа не страв од Бранко, Фрчко или Заев.
Туку страв од НАРОД.
Нарачателот не се плаши од неговите политички противници кои немаат никаква реална моќ.
Нарачателот се плаши од НАРОДОТ.
А народот ќе биде производ на неговата неспособна политика во која од ден на ден, се' повеќе се плетка.
Ама по сите најави сојузов спрема нешто па само топло му препорачувам да се повлече од идеите кои во моментов ги има ќе биде многу лошо ако проба да ги реализира ќе нема место на земјава каде да се скријат за Мирка не ме интересира многу пошто е секогаш со власта кажав и во други постови сојузов игра валкано ама и ќе го јаде стапот:toe:
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
абре одете во Битола и погленете ги во очи Млекарите
ВО МАКЕДОНИЈА ПОВЕКЕ НЕМА ДА ИМА МЛЕЧНА КРИЗА .....

КАК КЕ ИМА КОГА ГО ДОМОЛЗАА НАРОДОТ

ДОСТА СО ЗАГОВОРИ ,БРЕ НЕМАШТИЈА И БЕДА Е АМА ГВУЈО ОД ЕКОНОМИЈА АБЕР ДА СЕ НЕМА.....
ПА КЕ ЛАЖЕ 8 МИЛИЈАДИ иди бегај бре,,,,
Смири се малку бе човек, во Македонија е криза од 89та, па никој до сега не сторил ништо. Можеби и немаше да биде вака ако во 93 немаше да ги прифатиме условите кои ги прифативме па сега не кочат да влеземе во ЕУ и НАТО или ти е забрането да размислиш и на таа опција? Сакаш лесни пари нели, не те интересира ни име ни презиме, не оди тоа така и нема никогаш да оди. Ако гледаш пример во бугарија даваат тие пасоши, оди таму и уживај!
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ама по сите најави сојузов спрема нешто па само топло му препорачувам да се повлече од идеите кои во моментов ги има ќе биде многу лошо ако проба да ги реализира ќе нема место на земјава каде да се скријат за Мирка не ме интересира многу пошто е секогаш со власта кажав и во други постови сојузов игра валкано ама и ќе го јаде стапот:toe:
Очигледно не си ми го разбрала постот.
Сојузот како што го викаш, нема никаква реална политичка моќ ,за да промени било што во ова држава.
Груевски преку неговите пајташи само сака да го пренасочи вниманието од проблемите кој ТОЈ КАКО ПРЕМИЕР треба да ги решава.

И не треба да бидеш Мирка па да разбереш дека ќе дојде денот кога акумулираното незадоволство на граѓаните....ќе му се удри од глава.

Не треба да бидеш ни Миленко па да разбереш дека привидниот мир помеѓу коалиционите партнери во власта, важи само до завршетокот на изборите.
 
H

HITCH

Гостин
Очигледно не си ми го разбрала постот.
Сојузот како што го викаш, нема никаква реална политичка моќ ,за да промени било што во ова држава.
Груевски преку неговите пајташи само сака да го пренасочи вниманието од проблемите кој ТОЈ КАКО ПРЕМИЕР треба да ги решава.

И не треба да бидеш Мирка па да разбереш дека ќе дојде денот кога акумулираното незадоволство на граѓаните....ќе му се удри од глава.

Не треба да бидеш ни Миленко па да разбереш дека привидниот мир помеѓу коалиционите партнери во власта, важи само до завршетокот на изборите.
Абе јас те разбрав ТИ не ме разбра... Јас ти викам овој план ми е познат и ќе се обидат да го реализираат ќе видиш од сојузот знам дај Боже да не се исполнат, ама....
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
645
А ти уште 187 години растеретен од вакви глупости.:wink:
Растоварен дефинитиво, кога нема здрав дијалог не вредат нервози. Кога не можеш да дејствуваш, а само пишуваш тогаш тоа е "пишање у ветер". :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom