Шокантно - анексите на сдс и грција

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Не сум слушнал некого да стрелаа овие, да носат по отоци, да местат самоубиства, убаства на граница, и.т.н.
тоа ми ти се вика немојме да се одбраниме па кењаме против другите
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
тоа ми ти се вика немојме да се одбраниме па кењаме против другите
Тоа ти се вика дека веруваме премногу во предпоставките на Мирка и Миленко а ги занемаруваме фактите кој се јавно потпишани и архивирани во МНР.Потписниците се знаат,договорите се достапни секому,ама кој да им верува кога Мирка или Миленко тоа можат малку подраматично да го спакуваат.Едно ме чуди во целава оваа работа а тоа е каде беа досега овие “истражувачи“ па да се произнесат во јавноста за нешта кој секој би требало да ги знае.Или работеа по други штабови и во други “фабрики“?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Тоа ти се вика дека веруваме премногу во предпоставките на Мирка и Миленко а ги занемаруваме фактите кој се јавно потпишани и архивирани во МНР.Потписниците се знаат,договорите се достапни секому,ама кој да им верува кога Мирка или Миленко тоа можат малку подраматично да го спакуваат.Едно ме чуди во целава оваа работа а тоа е каде беа досега овие “истражувачи“ па да се произнесат во јавноста за нешта кој секој би требало да ги знае.Или работеа по други штабови и во други “фабрики“?
тоа ти се вика ти се најде премногу засегнат па ми реплицираш на секој пост
боли вистината
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Тоа ти се вика дека веруваме премногу во предпоставките на Мирка и Миленко а ги занемаруваме фактите кој се јавно потпишани и архивирани во МНР.Потписниците се знаат,договорите се достапни секому,ама кој да им верува кога Мирка или Миленко тоа можат малку подраматично да го спакуваат.Едно ме чуди во целава оваа работа а тоа е каде беа досега овие “истражувачи“ па да се произнесат во јавноста за нешта кој секој би требало да ги знае.Или работеа по други штабови и во други “фабрики“?
Друже, атентат на било кој Претседател на држава не се прави од хоби и релаксација, секогаш постојат политички поени, некој кој добива политички, потоа наредбодавци, извршители и на крајот непосредни извршители или егзекутори. Егзекуторите т.е. оние крајните се нималку битни. Битно е кој имал политичка добит во одредениот момент сместено во поширок контекст како историски, регионално, економски...

За атентатот извршен врз кралот Александар Караѓорѓевиќ, ондосно не за неговите егзекутори т.е. Черноземски, туку за оние планерите коишто најповеќе политички профитираа од убиството се дозна после 40-50 години. После толку години се откри дека тоа бил лично и персонално Хитлер и Геринг. Геринг впрочем му беше и на погребот со сите државни почести, изрази сочувство, нормално злосторникот е секогаш на местото на злосторот. Замисли во тие моменти 1934, некој да ги изјавуваше овие работи, колку ли ќе го направеа луд?,... конспиратор, уфилман, како тоа не е возможно, пријателска нација, верник во теориите на заговор, за работи кои полсе излегоа на видело.
 
L

lubenakov

Гостин
Абе искрено порано нон стоп го гледав Миленко, ама од кога почна да треска ептен мн. глупости ми стана ептен одвратен. А знам човек што ја знае Мирка лично и ми кажа дека ако има нешто црно она може да ти каже дека е бело и ти да и поверуваш. Така да ич ама ич не им верувам во ништо и кога слушнав Мирка дека кажа "Бранко не е образован човек" ептен мн. се изнервирав Бранко како прво не е политолог туку е инжинер на електро факултет (ако не се лажам) и да им се соберат мозоците и на Миленко и на Мирка нема да имат образование ни на пола како Бранко.

П.С. Веќе нели ви се досадни и Мирка и МИленко се си прават мубает за едно исто, ако има и Мирка некоја емисија да води сигурне сум дека Милнеко преки недела ќе и биде гостин и за исто ќе зборат.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
и да им се соберат мозоците и на Миленко и на Мирка нема да имат образование ни на пола како Бранко.
Ептен интелегенција е, во негово време два Претседатели страдаат и никому ништо, ни одговорност ни бутур. А пак да се открие нешто во врска со тоа?...ма каки.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Ептен интелегенција е, во негово време два Претседатели страдаат и никому ништо, ни одговорност ни бутур. А пак да се открие нешто во врска со тоа?...ма каки.
Pa toa zar e mal dokaz za negovata inteligencija? :)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Гледав дел од вчерашната емисија, баш оној дел за времената спогодба и името. Секогаш она што го слушам, се обидувам да го проверам, овде во постовите прочитав чудење каде пишува за тајните анекси за симболот на знамето и за положбата на малцинствата, и - нема ништо тајно.
Одете на страната на МНР - www.mfa.gov.mk и ќе ја најдете привремента спогодба во целост.
Во член 6 , точка 2, втората страна (Македонија) се обврзува да направи амандман на член 49 од уставот, со што нема да се меша во внатрешните работи на првата страна(Гејлада), односно положбата на граѓаните на првата страна...
Во член 7, точка 2, со потпишување на оваа спогодба, Македонија се обврзува да престане да го користи симболот кој е на знамето во било каква форма и било каде...
Појасно, здравје...
Проблемот е што ништо не е скриено, но дали е прочитано...
Потпишана е спогодба со која се откажуваме од Македонците во Гејлада и се откажуваме од Македонското сонце -симболот на Македонија....
Не ни е крив никој што сме се одкажале од народот и симболите...
Мирка не кажа ништо ексклузивно, само потсети на некои работи...
Слична таква спогодба некој а сега потатарчен и несуден кандидат за градоначелник на Скопје потпиша и со Бугарија!
Ајде Мирке..малку и околу ова потруди се, чим веќе сакаш да тераш вистини, не штеди никој, секој за своето дело ..заслуженото!
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Абе искрено порано нон стоп го гледав Миленко, ама од кога почна да треска ептен мн. глупости ми стана ептен одвратен. А знам човек што ја знае Мирка лично и ми кажа дека ако има нешто црно она може да ти каже дека е бело и ти да и поверуваш. Така да ич ама ич не им верувам во ништо и кога слушнав Мирка дека кажа "Бранко не е образован човек" ептен мн. се изнервирав Бранко како прво не е политолог туку е инжинер на електро факултет (ако не се лажам) и да им се соберат мозоците и на Миленко и на Мирка нема да имат образование ни на пола како Бранко.

П.С. Веќе нели ви се досадни и Мирка и МИленко се си прават мубает за едно исто, ако има и Мирка некоја емисија да води сигурне сум дека Милнеко преки недела ќе и биде гостин и за исто ќе зборат.
типична комуњарска стратегија, кога неможе да се кажат контрааргументи - се прави напад кон личноста(обид за оцрнување)
не се досадни Миленко и Мирка напротив треба повеќе да има како нив да ги обелоденуваат вистините
а кога сме кај интелегнцијата не потценувај некого за кој појма немаш туку си слушнал во штабот
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ако може секој да го види..не би бил повеќе ТАЕН..
До такви сознанија се доаѓа со дедукција..следејќи го сплетот на настани..и порано и сега..а кои водат (само) кон таков „резултат„.
И сега престојните Изборите се „начин„ како Народот (се мисли на македонскиот) за да им ја расипеме „договорената„ работа..во нивното предпоставено (за сега) замешателство..на црвените кмери фиромски..

:pipi:
Gladna kokoska proso sonuva?? Pa duri i na MIrka i se veruva?

јас не објаснив добро затоа гледајте го клипот, сите 5 дела

значи на денот на потпишувањето на ВРЕМЕНАТА СПОГОДБА, еден час пред самиот чин на потпишување, грците ставаат на маса три нови точки, анекси не е битно.

официјално на хартија не се ставени, зошто не ни можат, затоа се договорни, тајни мегусебни...чијас имплементација и одбрана ја гледаме ден денес.

Мирка НЕ ЈА ОТКРИ АМЕРИКА, само ги поврза точките
Mirka ne bila tamu, oti e potpisana vremenata vo New York, od Stevo Crvenkovski, vo kancelariite vo UN.

Особено на неа јас и верувам..оти била во сите центри на посочената-ни премудра „братија„..

И дека нема зашто да измислува..кога и самата била дел од персонаљитетите (тогаш) фиромски...ама ете..се покајала...
Што не ја прави нималку сомнителна..дури и за најдобро известена јас ја сметам..разбира се..
:pipi:
Lav, kako sto mu veruvase na Ljubco?? Mnogi stanuvat na makata vjerujushti.

валидни се абц валидни
не се предпоставки
ова се вистини, глупости кои ги правеле твоте од сдс сиве години наназад
Alex, ne laj kako besno pcite. Cija partija? Na ABC? Moja?
Nemame nie partija, nie sme realni kritizieri na sekoe propagandno dejstvuvanje koe e nasoceno samo kon natamosno zamajuvanje na ionaka zamajaniot narodec.
Тоа ти се вика дека веруваме премногу во предпоставките на Мирка и Миленко а ги занемаруваме фактите кој се јавно потпишани и архивирани во МНР.Потписниците се знаат,договорите се достапни секому,ама кој да им верува кога Мирка или Миленко тоа можат малку подраматично да го спакуваат.Едно ме чуди во целава оваа работа а тоа е каде беа досега овие “истражувачи“ па да се произнесат во јавноста за нешта кој секој би требало да ги знае.Или работеа по други штабови и во други “фабрики“?
Vo MNR stojat jasni dokumenti, bez anex. Jasno i citko ne napisano deka nie treba da gi nadmineme razlikite okolu "the name" so Gejlada.

Drugi dokumenti nema od toj tip.

Mirka organski ne mozam da ja svaram.
Davajgaz.

P.S. Ako znaelea, a molcela, togas e vinovna podednakvo kako i tie koi cinot go storile.

P.P.S. POcnuva da me faka urtikarija od pojavata "pred Bozik" na fakti i dokazi za navodni pedavstva. Tokmu pred izbori.
A site tie se povrzani so ona koe ne smee da bie predmet na politicko prepukuvanje.
IMETO.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Гледав дел од вчерашната емисија, баш оној дел за времената спогодба и името. Секогаш она што го слушам, се обидувам да го проверам, овде во постовите прочитав чудење каде пишува за тајните анекси за симболот на знамето и за положбата на малцинствата, и - нема ништо тајно.
Одете на страната на МНР - www.mfa.gov.mk и ќе ја најдете привремента спогодба во целост.
Во член 6 , точка 2, втората страна (Македонија) се обврзува да направи амандман на член 49 од уставот, со што нема да се меша во внатрешните работи на првата страна(Гејлада), односно положбата на граѓаните на првата страна...
Во член 7, точка 2, со потпишување на оваа спогодба, Македонија се обврзува да престане да го користи симболот кој е на знамето во било каква форма и било каде...
Појасно, здравје...
Проблемот е што ништо не е скриено, но дали е прочитано...
Потпишана е спогодба со која се откажуваме од Македонците во Гејлада и се откажуваме од Македонското сонце -симболот на Македонија....
Не ни е крив никој што сме се одкажале од народот и симболите...
Мирка не кажа ништо ексклузивно, само потсети на некои работи...
Pa seto toa i do sega se znaese.... ne bese tajna toa ...:toe:

Ovie dvajca serkovci vcera samo na celata situacija i dodadoa senzacionalisticka dimenzija ( kako inace ke go palat naivniot narod ), aneksi, kurci palci i tako dalje.... nisto drugo ne otkrija, samo preformuliraa...:toe:
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Pa seto toa i do sega se znaese.... ne bese tajna toa ...:toe:

Ovie dvajca serkovci vcera samo na celata situacija i dodadoa senzacionalisticka dimenzija ( kako inace ke go palat naivniot narod ), aneksi, kurci palci i tako dalje.... nisto drugo ne otkrija, samo preformuliraa...:toe:
Pa jasrekov deka ovaa bese javna tajna uste na pocetok ama nekoi luge nikako ne sakaat da poveruvat.
 
L

lubenakov

Гостин
типична комуњарска стратегија, кога неможе да се кажат контрааргументи - се прави напад кон личноста(обид за оцрнување)
не се досадни Миленко и Мирка напротив треба повеќе да има како нив да ги обелоденуваат вистините
а кога сме кај интелегнцијата не потценувај некого за кој појма немаш туку си слушнал во штабот
Ни ти одам по штабови, ни ти одам по митинзи ни ти правам мубает за политка. Тука си ептен грешка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom