СДСМ очекува минимум 20 градоначалнички места

Дали мислите дека е реално СДСМ да очекува од 20 до 30 градоначалнички места?

  • Да

    Гласови: 50 24,0%
  • Не

    Гласови: 158 76,0%

  • Вкупно гласачи
    208
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
cuski pak istiot komentar ke ti go napisam od onoj drugion post>>> значи ти си од онаа бранша> испран памет као шо наведов кој би можел да биде за сдсм...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
Амди Бајрам на митингот вечерва во Охрид кажа дека ВМРО-ДПМНЕ ќе освои 48 градоначалнички места. Заедно со тоа на син му во Шутка 49 на коалицијата :)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Амди Бајрам на митингот вечерва во Охрид кажа дека ВМРО-ДПМНЕ ќе освои 48 градоначалнички места. Заедно со тоа на син му во Шутка 49 на коалицијата :)
Тој багабонт и лопов по дворови на алишта пространи на жица за сушење е кандидат????????????????????????????
ајт на здравје Шутка.....
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
epa ako se tolku dobri strucnjaci za politikologija i matematika neka kazat koi se tie opstini
(cesino ,demir hisar,brod ,pehcevo) vakvi 50 da zemat pak badiala im e ako gruevski gi osvoi ohrid bitola prilep skopje stip i srumica koj saka sdsm drugi neka pobeduva pa ne ke mozi tolku glasa da soberi
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Нека бидат задоволни со 3 4 места :pos: :pos2::pos2:
па и тука нека ja надуваат анкетава. :pos:
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.337
Поени од реакции
5.475
Spored poslednite parlamentarni izbori , SDSM ne bi dobil niedna opstina ( mislam deka vo site opstini pobedi Vmro).
Sega ne znam kako ke bide na lokalni , ali znaejki deka tuka kaj nas se glasa partijata a ne licnosta , mozebi SDSM ke se zasrami , :)

Sto vikate koja opstina imaat sansi da ja dobijat, posto ne im gi znam kandidatite ? Moze li da ocekuvaat nekoja opstina ? (realno)

Jas mislam deka Strumica mozebi ke ja dobijat , posto na parlamentarni izbori VMRO pobedi so samo 800 glasa poveke , a i vo Dojran pobedile so samo 100 glasa poveke , vo drugite opstini Vmro pobedi ubedlivo.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Нема ниедно за земе овојпат СДСМ и ќе престане да постои.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Па ќе освојат околу 20 зошто да не. За инат ќе гласам за нив, овие неможам очи да им гледам на ТВ.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Па ќе освојат околу 20 зошто да не. За инат ќе гласам за нив, овие неможам очи да им гледам на ТВ.

кои 20 бе другар
не е тешко да ги дадете имињата на општините нели?
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
ne se maci i jas pobarav da dadat nekoi primeri,ama aj
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Spored poslednite parlamentarni izbori , SDSM ne bi dobil niedna opstina ( mislam deka vo site opstini pobedi Vmro).
Sega ne znam kako ke bide na lokalni , ali znaejki deka tuka kaj nas se glasa partijata a ne licnosta , mozebi SDSM ke se zasrami , :)

Sto vikate koja opstina imaat sansi da ja dobijat, posto ne im gi znam kandidatite ? Moze li da ocekuvaat nekoja opstina ? (realno)

Jas mislam deka Strumica mozebi ke ja dobijat , posto na parlamentarni izbori VMRO pobedi so samo 800 glasa poveke , a i vo Dojran pobedile so samo 100 glasa poveke , vo drugite opstini Vmro pobedi ubedlivo.

Не ги споредувај парламентарните со локалните избори...
ВМРО во многу наврати не убеди дека незнаат да избацат соодветни кандидати за градоначанлници ...
Во мојата општина на пример моментално е СДС градоначалник а тој беше избран од немајкаде, кандидатот на ВМРО беше повеќе од катастрофален...А и на ивие избори мислам дека имат во некој општини слаби кандидати, една од тие е и Струмица, не само поради квалитетот на Заев туку и поради катастрофалниот углед што Бонева го има во Струмица...
Мислам дека и Талевски актуелниот градоначалник на Битола не е најсреќно решение , бидејки како што слушам Битола била прилично мртов град , за разлика од порано ( нека ме демантираат Битолчани ако не сум во право)...
Значи колку градоначалници ќе освои СДС зависи во предна линија од ВМРО...
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Хахха не се сигурни дали ќе добијат, затоа не знаат да ги набројат во кој места очекуваат да добијат. :pos:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Хахха не се сигурни дали ќе добијат, затоа не знаат да ги набројат во кој места очекуваат да добијат. :pos:
Сигурни се за Струмица,ако и од неа не се откажат предвреме,зошто нема логика градоначалникот да биде од друга политичка партија различна од онаа на власт.Тоа во последно време станува “погубно“ за општината и граѓаните што живеат во неа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom