СДСМ очекува минимум 20 градоначалнички места

Дали мислите дека е реално СДСМ да очекува од 20 до 30 градоначалнички места?

  • Да

    Гласови: 50 24,0%
  • Не

    Гласови: 158 76,0%

  • Вкупно гласачи
    208
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 ноември 2008
Мислења
51
Поени од реакции
1
Многу ми е интересна оваа реторика, "само да знаеш". Нема што да знам или да не знам. Така мислам, така си напишав. Крај.

Сакам да те наведам да размислуваш правилно како што треба а не со тие твои размислувања како друг што ќе ти каже.Почни веќе правилно да размислуваш.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Сакам да те наведам да размислуваш правилно како што треба а не со тие твои размислувања како друг што ќе ти каже.Почни веќе правилно да размислуваш.
Фала богу сам сум си завршил факултет, сум прошол многу лоши искушенија, кога се работи за приватен живот, и сум размислувал правилно, и никој друг не ми кажувал како да постапувам. Не ми се мерило некои партиски полтрони на форумов (*не зборам за тебе, немој да мислиш :) ) , кои имаат по 10 акаунти и пишуваат цело време.
 
Член од
20 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
3
Definitivno i povekje od jasno e deka SDSM nema kapacitet da dobie 20 gradonacalnicki mesta i toa prasanje treba da se stavi na strana.

E sea podobro prasanje bi bilo dali VMRO-DPMNE ima sili i kapacitet posle brukive so mlekarive,teniskite igralista,kupolite,bruto platite,zeleniplavi, crveni recepti,spomenici,vostani figuri,spomen kuki,muzei na VMRO revolucii, da dobijat 10 gradonacalnicki mesta???

Vi velam VMRO-SDSM isti K.r drugo pakovanje isti gomna se isti ligusi isti razbojnici i hostapleri koi narodot Makedonski i Makedonskata drzava ja donesoa do definitiven kolaps na sekoe mozno pole!!!

Alal da vi e kako mozete da bidete taka partiski zaslepeni i da ne mozete da vidite deka drzavata e najmnogu zagrozena bas od partiite na koi najvazen i edinstven prioritet im se partiskite interesi i sekako foteljite bez koi se kako ribi na suvo.

Bravo se slozuvam so vas najgolemo zlo se tokmu ovie dve partii koi se grizat samo za toa koj da ostane podolgo na vlast.Se kritikuvaat megu sebe a mnogu se slicni.Tesko na narodot.No nadezta posledna umira ne e se zagubeno veke gledam deka na politickata scena pocna da se zacvrstuva edna partija od centarot koja saka vistinski da i pomogne na sopstvenata zemja pa nudi kvalitetni luge. Mislam za Liberalno Demokratskata Partija.(LDP)Samo koga vo nasava zemja ke pobedi ovaa partija ke ima edinstvo i prosperitet za nasava drzava.:helou:
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Definitivno i povekje od jasno e deka SDSM nema kapacitet da dobie 20 gradonacalnicki mesta i toa prasanje treba da se stavi na strana.

E sea podobro prasanje bi bilo dali VMRO-DPMNE ima sili i kapacitet posle brukive so mlekarive,teniskite igralista,kupolite,bruto platite,zeleniplavi, crveni recepti,spomenici,vostani figuri,spomen kuki,muzei na VMRO revolucii, da dobijat 10 gradonacalnicki mesta???

Vi velam VMRO-SDSM isti K.r drugo pakovanje isti gomna se isti ligusi isti razbojnici i hostapleri koi narodot Makedonski i Makedonskata drzava ja donesoa do definitiven kolaps na sekoe mozno pole!!!

Alal da vi e kako mozete da bidete taka partiski zaslepeni i da ne mozete da vidite deka drzavata e najmnogu zagrozena bas od partiite na koi najvazen i edinstven prioritet im se partiskite interesi i sekako foteljite bez koi se kako ribi na suvo.
Tocno.
Ne e prasanje dali ce imaat 20...oti na volku baloni...i ovceski narod...bitno e dali taxanite ce znaat da storat nesto...
Bravo se slozuvam so vas najgolemo zlo se tokmu ovie dve partii koi se grizat samo za toa koj da ostane podolgo na vlast.Se kritikuvaat megu sebe a mnogu se slicni.Tesko na narodot.No nadezta posledna umira ne e se zagubeno veke gledam deka na politickata scena pocna da se zacvrstuva edna partija od centarot koja saka vistinski da i pomogne na sopstvenata zemja pa nudi kvalitetni luge. Mislam za Liberalno Demokratskata Partija.(LDP)Samo koga vo nasava zemja ke pobedi ovaa partija ke ima edinstvo i prosperitet za nasava drzava.:helou:
Ldp se vo red...sepak doprva sledi novo vmro...vo koalicija so Ldp sekako...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.472
Поени од реакции
47.421
СДСМ очекува минимум 20 градоначалнички места

и јас очекувам да се измисли дрвено ќумбе.....двата настана ќе се десат на ист ден. :)
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
хахаха како тргнале работиве ке имаа и повеке од 20,,,,,,,,,,
во охрид пак кавги (дпмне -народна)
штип потврдено(од штипјани) дека кандидатот на дпмне е полн со кривични пријави ...струмица незнам и зошто кандидираат....хахаха,, ,Струмичко ново село
заклучен нивниот кандидат од своите членови во канцеларија... има и др... за почеток доста е...
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
во охрид пак кавги (дпмне -народна)
штип потврдено(од штипјани) дека кандидатот на дпмне е полн со кривични пријави ...струмица незнам и зошто кандидираат....хахаха,, ,Струмичко ново село
заклучен нивниот кандидат од своите членови во канцеларија... има и др... за почеток доста е...
ти ко да си активист на двете партии мајката , со апдејт на моментални инспирации или глупост на изборите ... посебно за Ѓорѓи Палошкоски во прв круг ( гарантирано ) за другите општини незнам ...
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ти ко да си активист на двете партии мајката , со апдејт на моментални инспирации или глупост на изборите ... посебно за Ѓорѓи Палошкоски во прв круг ( гарантирано ) за другите општини незнам ...
ПА ЈАВИ СЕ ВО ШТАБОТ на дпмне и прашај кој го заклучил (приврзаниците на жути--знаеш кој е) и кој од Струмица дошол да го отклучи хахахаха

и зошто треба сами да си ја финансираат кампањата(гвујо несака да фрла пари во ПРАЗНО)
имам пријатели на секаде ....
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
ПА ЈАВИ СЕ ВО ШТАБОТ на дпмне и прашај кој го заклучил (приврзаниците на жути--знаеш кој е) и кој од Струмица дошол да го отклучи хахахаха

и зошто треба сами да си ја финансираат кампањата(гвујо несака да фрла пари во ПРАЗНО)
имам пријатели на секаде ....
уууууууууууууууууууууу цела афера бре , ќе излезе дека за жена било се :pos:

мило ми е што си радознал ( радозналоста ја уби мачката ) се разбира фигуративно , немам намера да ти кажувам кој , што , како , зошто ... туку дека е градоначалник од првиот круг ( сега од тебе зависи сакаш смеј се сакаш кукај , кодоши ... )
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
уууууууууууууууууууууу цела афера бре , ќе излезе дека за жена било се :pos:

мило ми е што си радознал ( радозналоста ја уби мачката ) се разбира фигуративно , немам намера да ти кажувам кој , што , како , зошто ... туку дека е градоначалник од првиот круг ( сега од тебе зависи сакаш смеј се сакаш кукај , кодоши ... )

ајдееееее кодоши хахахаха па ново село (александрија) не е МОСКВА //
се се знае ,БАШКА ИЗВОРОТ НА ИНФОРМАЦИИ Е ОД ДПМНЕ,,,

последнава сондажа е тесна со 3% водство на палошо.....
пак извор од дпмне ..... хахахахаха палошо со жена хахахах треба да се каче на стол хахахааха
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
ајдееееее кодоши хахахаха па ново село (александрија) не е МОСКВА //
се се знае ,БАШКА ИЗВОРОТ НА ИНФОРМАЦИИ Е ОД ДПМНЕ,,,

последнава сондажа е тесна со 3% водство на палошо.....
пак извор од дпмне ..... хахахахаха палошо со жена хахахах треба да се каче на стол хахахааха
Ти да не работиш во некој јавен информативен медиум па се знаеш,таков медиум се вика Радио Милева! :smir:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
ајдееееее кодоши хахахаха па ново село (александрија) не е МОСКВА //
се се знае ,БАШКА ИЗВОРОТ НА ИНФОРМАЦИИ Е ОД ДПМНЕ,,,

последнава сондажа е тесна со 3% водство на палошо.....
пак извор од дпмне ..... хахахахаха палошо со жена хахахах треба да се каче на стол хахахааха
добар си , вежбаш ама ми се допаѓаш :pos: удбашките моменти од едно не така далечно време :) не имам намера веќе да дебатирам - мојот став ти е јасен во неколку поста погоре ...

"пушко те знам уште кога беше пиштол" ... така да секое едно мислење горе долу ќе биде веќе излишно .

позЗ
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
добар си , вежбаш ама ми се допаѓаш :pos: удбашките моменти од едно не така далечно време :) не имам намера веќе да дебатирам - мојот став ти е јасен во неколку поста погоре ...

"пушко те знам уште кога беше пиштол" ... така да секое едно мислење горе долу ќе биде веќе излишно .

позЗ
и за Војводата ВИ лубчо беа удбашки конструкции,,,,,,,

како бре за се ви се криви други ,,работава е проста може да ја провериш САМО ТРЕБА ДА САКАШ .... ако ти потврдат ке признаеш ли ЈАВНО ТУКА ДЕКА сум во право,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Го слушам Зеав во интервју за Алфа , вели дека очекуват од 20 до 30 градоначалнички места...
Дали ова е добар филм во кој СДСМ живее или реалност???
не само шо го лажат народот туку се надминаа самите себеси и сега и самите себе се лажат... е тоа ти се вика врхунац во лагата.. да го достигнеш тоа ниво да можеш самиот себе да се излажеш... "браво" на достигнувањето :icon_mrgr
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
не само шо го лажат народот туку се надминаа самите себеси и сега и самите себе се лажат... е тоа ти се вика врхунац во лагата.. да го достигнеш тоа ниво да можеш самиот себе да се излажеш... "браво" на достигнувањето :icon_mrgr
да ФИЛМОТ се вика СЕ КРЕНА ПОРТОКАЛОВА МАГЛА

и се видоа ПОРТОКАЛОВИТЕ ЛАГИ .....


22 МАРТ ПРОЛЕТ - будење.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom