СДСМ очекува минимум 20 градоначалнички места

Дали мислите дека е реално СДСМ да очекува од 20 до 30 градоначалнички места?

  • Да

    Гласови: 50 24,0%
  • Не

    Гласови: 158 76,0%

  • Вкупно гласачи
    208
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
од 6-7 ако земат нека се среќни ...
SuicideMessiah лол смешен си ...
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Очекувањата се едно реалните можности и капацитети нешто сосема друго.
Но добро сега Зајко мора малку да претерува во проценките и да се сили...доколку би ја кажал реалната бројка може да ја изгуби и таа....никој не сака да е од страната на губитникот,нели:wink:
Доколку освојат десетина треба да бидат задоволни.
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Може ќе земат 5 до 7 општини, ама Струмица нема да е меѓу нив дефинитивно. Не е се до трговски центар, неколку фонтани и тротоари. Народот памети.
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Dobro be ovie zapnale za Strumica pa Strumica kako taa da glaven grad na svetot, evo jas davam apel do VMRO da im e dade bez izbori pa neka se raduvaat vo stilot ne e bitno sto sme katastrofalno porazeni ama pobedivme vo Strumica. Bedno da ne recam mizerija.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Може ќе земат 5 до 7 општини, ама Струмица нема да е меѓу нив дефинитивно. Не е се до трговски центар, неколку фонтани и тротоари. Народот памети.
Ги заборави палмите , исушени се ама се гледа дека се биле палми.
Заев се џитна малку повеќе, вика ОП пред да скокне , 5 мах и без Струмица, има многу население што се занимава со земјоделие.
 
Член од
4 август 2008
Мислења
243
Поени од реакции
8
daj VRMO neka stavi uste glupi spomenici, so sekoj nareden za 0,1 % im padja rejtingot....ajde ajde, sakame uste smizla-spomenici!!!! Parite nasi da gi vidime koga ke setame po gradot, na sto gi frla drzavata!!!!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Може ќе земат 5 до 7 општини, ама Струмица нема да е меѓу нив дефинитивно. Не е се до трговски центар, неколку фонтани и тротоари. Народот памети.

памети ,памети и гледа .....

за Струмица хахахахха бонева ни на сон нема да победи ,,,,,


мене ме интересира Струмица ... секој за Својот град... да бев од охрид ке ме интересираше Охрид.....
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Скопје, Карпош,Аеродром, Велес, Куманово, Струмица, Штип?, Гевгелија, Струга(Фиат), Прилеп, Демир капија. Доста се.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
51
Поени од реакции
1
Скопје, Карпош,Аеродром, Велес, Куманово, Струмица, Штип?, Гевгелија, Струга(Фиат), Прилеп, Демир капија. Доста се.


Само да знаес од овие што ги наброи Карпош го добиваат СДСМ другите не а поготово Аеродром нека сањаат само да знаеш.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Само да знаес од овие што ги наброи Карпош го добиваат СДСМ другите не а поготово Аеродром нека сањаат само да знаеш.
Многу ми е интересна оваа реторика, "само да знаеш". Нема што да знам или да не знам. Така мислам, така си напишав. Крај.
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
daj VRMO neka stavi uste glupi spomenici, so sekoj nareden za 0,1 % im padja rejtingot....ajde ajde, sakame uste smizla-spomenici!!!! Parite nasi da gi vidime koga ke setame po gradot, na sto gi frla drzavata!!!!
Абе глупсон, дојди во Струмица да видиш како споменик постави Заев во чест на загинатите војници во конфликтот во 2001. Ке ти биде срам што си Македонец. :tapp:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Скопје, Карпош,Аеродром, Велес, Куманово, Струмица, Штип?, Гевгелија, Струга(Фиат), Прилеп, Демир капија. Доста се.
јас сум од велес ... во велес нема сдсм градоначалник ... Коцевски не е од сдсм .. не си го бројте :) годинава победува вмро...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Скопје, Карпош,Аеродром, Велес, Куманово, Струмица, Штип?, Гевгелија, Струга(Фиат), Прилеп, Демир капија. Доста се.
Струмица 99,9%, Штип не верувам, Гевгелија можеби, За Струга незнам, Прилеп не, Демир Капија незнам...

Сепак, сосе рурални општини им прогнозирам максимум 10.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom