Кој ќе ја освои Струга?

Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Фијат Цаноски ке победи
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
e makedonci zar sega da raspravame koj e podobar a koj polosh?FIJAT ILI MERKO?Seedno e:tapp:
trebashe da mislime togas koga bese prviot krug na glasanje sega e veke docna za se
PA AKO GRSAM POPRAVETE ME?vremeto ke pokaze samo deka sum vo pravo,se ke pomine sho ne pominalo samo kako ke izlezat niz struga onie istite koi ne ubeduvaa i ne kolnea vo svetitot krst?a sega se setaat zaedno nasekade??:uvo:



Лично имам многу големи симпатии кон Струга и му посакувам на овој град да тргне во вистинската насока...
Срамота е граганите на овој град да бидат политички заробеници , и да кубурат за егзистенција кога градот има огромен потенцијал...
Исто е срамота во град кој бил секогаш пример за мегуетнички живот (исто како и Гостивар) сега да биде пример за нетолерантност , што апсолутно е многу лошо за туризмот...
Мерко покажа и докажа дека нема капацитет, освен за личен интерес...
Освен тоа во последните 4 години се зголемија мегуетничките тензии...
А како што слушам градот е и понатаму на многу ниско егзистенцијално ниво, што е апсалутно парадоксално за таков град...
Јас секогаш кога сум одел на Охрид на одмор секогаш сум пминувал барем 50 проценти од времето во Струга..Лугето се многу погостопримливи имате и плажи во градот , убави хотели , и многу убава околина...Одтука мислам дека Струга залужува многу повеќе..
За Фиат незнам што како но за Мерко сите ни е многу јасно до кај му е капацитетот и во која насока му е насочен...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.914
e makedonci zar sega da raspravame koj e podobar a koj polosh?FIJAT ILI MERKO?Seedno e:tapp:
За Фиат незнам што како но за Мерко сите ни е многу јасно до кај му е капацитетот и во која насока му е насочен...
Не е воопшто исто дали Фијат или Мерко се работи за сосема различни сваќања и капацитети. Само дечкото погоре гледа едниствено низ призмата од која националност би бил градоначалникот што во суштина не е најважно. И јас гласав во првиот круг за нашиот но ете не успеа да влезе за некои 300 гласа. А меѓу овие два што останаа, ќе гласам за Цаноски, заради катастрофата што во последниве 4 години ја снајде Струга, не заради националноста.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.914
Тоа семејното гласање не е ништо ново секогаш е така. Во првиот круг имаше снег пола метар и се чекаа редици за гласање. Денес беше празно жив човек немаше. За градот зборувам. Со таква излезност ќе бидам страшно изненаден ако Мерко не биде градоначалник. Мислам еве си земам за право да констатирам дека тоа ќе биде така.

Иначе последниве три дена многу коли од Косово во градов а денес цел ден шетаа коли и мотори со албански знамиња по главните улици. Гласовите “на црно“ достигнале и цена од 50 марки. Што и не е така битно веќе.

Крајна линија, на Цаноски за победа му требаше голема излезност во градот. Јас таква не видов денес празно беше по улиците. Ако нема некој сериозен пресврт по селата, би требало Мерко да е победник.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Има некој информација кој води ?
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Тоа семејното гласање не е ништо ново секогаш е така. Во првиот круг имаше снег пола метар и се чекаа редици за гласање. Денес беше празно жив човек немаше. За градот зборувам. Со таква излезност ќе бидам страшно изненаден ако Мерко не биде градоначалник. Мислам еве си земам за право да констатирам дека тоа ќе биде така.

Иначе последниве три дена многу коли од Косово во градов а денес цел ден шетаа коли и мотори со албански знамиња по главните улици. Гласовите “на црно“ достигнале и цена од 50 марки. Што и не е така битно веќе.

Крајна линија, на Цаноски за победа му требаше голема излезност во градот. Јас таква не видов денес празно беше по улиците. Ако нема некој сериозен пресврт по селата, би требало Мерко да е победник.

Mislis deka Kosvcite sluzea za zaplasuvanje...
So toa li ja objasnuvas malata izlezenost..???
Osven toa imase li policija???
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.914
Не не ја објаснувам со тоа малата излезеност ама лошо е чувството да ти дојдат луѓе од странска држава да ти прават притисок за градот. Инаку кој може да ме спречи да излезам ако сакам...

Тоа за градот а како е по селата незнам таму и други методи постојат.

Имаше полиција исто како и во првиот круг, за инциденти не слушнав. За она неправилното (семејно) гласање знам зошто сум бил набљудувач во албанските села и таму тоа е пракса и го сметаат за нормално. Џабе сега А1 нешто како да ја откриле Америка...
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Не не ја објаснувам со тоа малата излезеност ама лошо е чувството да ти дојдат луѓе од странска држава да ти прават притисок за градот. Инаку кој може да ме спречи да излезам ако сакам...

Тоа за градот а како е по селата незнам таму и други методи постојат.

Имаше полиција исто како и во првиот круг, за инциденти не слушнав. За она неправилното (семејно) гласање знам зошто сум бил набљудувач во албанските села и таму тоа е пракса и го сметаат за нормално. Џабе сега А1 нешто како да ја откриле Америка...

JAs 2000tata koga bev vo Struga vo edna nok 2 pati mi gi proveruvaa dokumentite i mi kazaa ako ne se prijavam kako turist idniot den deka ke mora da go napustam gradot...
Izgleda rabotite mnogu se smenile koga luge od treti drzavi im se dozvoluva da vrsat predizboren pritisok i seenje strav...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.914
JAs 2000tata koga bev vo Struga vo edna nok 2 pati mi gi proveruvaa dokumentite i mi kazaa ako ne se prijavam kako turist idniot den deka ke mora da go napustam gradot...
Izgleda rabotite mnogu se smenile koga luge od treti drzavi im se dozvoluva da vrsat predizboren pritisok i seenje strav...
Нив им е многу полесно и да дојде до инцидент ќе го снема за 30 минути преку Ќафасан и оди барај го кој е. Затоа и беа ангажирани ама за среќа не дојде до ништо посериозно, освен инцидентот кога го застанаа автомобилот на внукот на Цаноски, му ги одзедоа списоците и му се закануваа, за што мислам дека се поднесени и кривични пријави. Ама тоа беше неколку дена пред изборите денес беше мирно во градов.

Ез ви спик, слушнав сирени надвор, така да кај и да е ќе стане погласно.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Јас работам на 200 метри од општината во Струга .... моментално од тамо се слуша пукање , многу е јасно и гласно кој води
 

Kajgana Shop

На врв Bottom