Кој ќе ја освои Струга?

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
ФИЈАТ ЦАНОСКИ (ПАРТИЈА ЗА ЕВРОПСКА
ИДНИНА - ПЕИ) 7331

СЛАВКО КОТЕСКИ (КОАЛИЦИЈА ВМРО-ДПМНЕ
(ВМРО 7014

РАМИС МЕРКО (ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА
ИНТЕГРАЦИЈА - ДУИ) 9150
 
M

Mario Gómez

Гостин
Дечко, земи историја учебник, и најди што се тоа торбеши. Нема што да се полемизира околу нив, тоа се македонци со муслиманска вера, а Фијат, и кој сака може да збори што сака и да верува во што сака. Не прави мит од нив, не се они Јети па да се прашуваме дали стварно постојат, и нема каде да ги воведува, си постојат во сите списоци како торбеши, односно македонсци - муслимани.
Не дека јас незнам дека не постојат тие , но знам дека постојат луѓе кои така се изјаснуваат и лично ги познавам, ако самите така сакаат треба да им се дозволи во денешново демократско општество секој има право на определба.
Секој од нас знае дека тоа е глупост , но тоа е вистината за македонците - муслимани под власта на Фиат кој прв ја внесе оваа идеја.

Decko ili se makedonci ili se predavnici taka nareceni janicari. Nema torbeska nacionalnost.
Ела ти убедиги нив дека нема, сите се заслепени од страна на Фиат...

ФИЈАТ ЦАНОСКИ (ПАРТИЈА ЗА ЕВРОПСКА
ИДНИНА - ПЕИ) 7331

СЛАВКО КОТЕСКИ (КОАЛИЦИЈА ВМРО-ДПМНЕ
(ВМРО 7014

РАМИС МЕРКО (ДЕМОКРАТСКА УНИЈА ЗА
ИНТЕГРАЦИЈА - ДУИ) 9150
На кого ќе одат сега овие 7000 гласа на ВМРО?Сигурно дел од нив нема да излезат на гласање но сепак тие ќе решаваат помеѓу Фиат и Мерко.Мислам дека има ПЕИ подобри шанси бидејќи сите знаат дека сегашниот градоначалник на Струга не неправи ништо во неговиот последен мандат.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Има многу математики, Има гласови и од Демокрација е ре, и од ДПА, сепак најважни се овие на Вмро, ќе биде тесно.
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
РАМИС МЕРКО = 9150
ФИЈАТ ЦАНОСКИ = 7331
СЛАВКО КОТЕСКИ = 7014
МЕНДИ ЌУРА = 5147
ЏЕВДЕТ НАСУФИ = 1328

Фијат може да победи само ако Мерко не ги добије гласовите од другите албански партии и плус ако дпБне овците гласаат за него
 
M

Mario Gómez

Гостин
РАМИС МЕРКО = 9150
ФИЈАТ ЦАНОСКИ = 7331
СЛАВКО КОТЕСКИ = 7014
МЕНДИ ЌУРА = 5147
ЏЕВДЕТ НАСУФИ = 1328

Фијат може да победи само ако Мерко не ги добије гласовите од другите албански партии и плус ако дпБне овците гласаат за него
Заебан град Струга, сигурно дека македонците нема да го подржат на Мерко, поради неговите валкани политики...
ДПА се огорчени од поразот и нема да гласање да излезат сигурно, освен некој кој ќе сака да ја задржи албанската власт во Струга.
Нова Демократија....незнам кого ќе подржат.
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
648
Поени од реакции
7
Ако дпБне јавно ке го подржи на Фијат тогаш Мерко сигурно победува..албанците ке гласаат сите за него...
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
408
Поени од реакции
30
Menduh Thaci, vcera vo press konferencija, javno kaza: Deka vo Struga, vo vtoriot krug ke go podrzuva albanskiot kandidat- Merko... :baeh:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Најнеизвесен град во Македонија убедливо, во еден момент Славко и Мерко беа меѓу првите, сепак после тоа се констатира дека ФИЈАТ ќе биде вториот кандидат. Според тоа дека ВМРО е во коалиција со ДУИ, вмро-вците ќе го дадат својот глас за Мерко, а останатото незнам. Најжестоко ќе биде.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Тешко дека македонец ќе гласа за албанец, реално. А и Фијат каде каде подобра изборна програма има
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
Според тоа дека ВМРО е во коалиција со ДУИ, вмро-вците ќе го дадат својот глас за Мерко, а останатото незнам. Најжестоко ќе биде.
Не биди сигурен дека македонец ќе гласа за мерко сите знаеме што направи тој за Струга. А вмро може да прави коалиција ако сака и со марсофци али народот не е будала.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Не биди сигурен дека македонец ќе гласа за мерко сите знаеме што направи тој за Струга. А вмро може да прави коалиција ако сака и со марсофци али народот не е будала.
Има многу македонски села кадешто е гласано за албански кандидат или пак за Фијат.не потценувај ја предавничката моќ на Македонците
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Не дека јас незнам дека не постојат тие , но знам дека постојат луѓе кои така се изјаснуваат и лично ги познавам, ако самите така сакаат треба да им се дозволи во денешново демократско општество секој има право на определба.
Секој од нас знае дека тоа е глупост , но тоа е вистината за македонците - муслимани под власта на Фиат кој прв ја внесе оваа идеја.



Ела ти убедиги нив дека нема, сите се заслепени од страна на Фиат...


.
Zatoa ti velam sto majka barame da go podrzime Fijat. Ako ne mozevme eden makedonski kandidat da izglasavme za vtor krug tolku od obedinuvanjeto i ne zasluzuvame podobro.

Има многу македонски села кадешто е гласано за албански кандидат или пак за Фијат.не потценувај ја предавничката моќ на Македонците
Ako e ova vistina togash dobro e struga vakva sto, struzani podobro ne ste zasluzale. Gospod ne ve spasuva vas.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
РАМИС МЕРКО = 9150
ФИЈАТ ЦАНОСКИ = 7331
СЛАВКО КОТЕСКИ = 7014
МЕНДИ ЌУРА = 5147
ЏЕВДЕТ НАСУФИ = 1328

Фијат може да победи само ако Мерко не ги добије гласовите од другите албански партии и плус ако дпБне овците гласаат за него

Штета за 300 гласа не влегол кандидатот на ВМРО...
И не ми е јасно Стружани се жалат на Мерко а не излегуваат да гласат...
Како и да е мислам дека Цаноски има огромни шанси.....
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ако дпБне јавно ке го подржи на Фијат тогаш Мерко сигурно победува..албанците ке гласаат сите за него...
Коалиционите партнери да се скараат поради Струга? :) Еднаш во една друга коалиција, не се случи кавга. А не мислам дека ќе се случи и сега....барем не јавно.

Битно, патот на Фијат сега е почист него што беше - ако ДПМНЕ гласачите одат контра Мерко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom