Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Ова ми се допаѓа. Коста, ќе праиме муабет за ова на мсн :)

Која глупост.
Дури, еден од директорите на Интер пред неколку дена даде изјава за италијанските медиуми.
"Интер ќе се раздели со Мурињо, тоа е дефинитивна одлука. Најверојатно на крајот од сезоната", рече тој.
Me интересира кој е тој директор што ова го изјавил, ебате '' професиналните '' нашмркани новинари. Ja ваква изјава до сега немам сретнато на некој од директорите на Интер, денес и Паолило изјави дека успехот во Европа не е услов за да тој остане менаџер тука и неговата позиција на менаџер во Интер е сигурна, а и зашто у моментов да не му биде. :toe:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Me интересира кој е тој директор што ова го изјавил, ебате '' професиналните '' нашмркани новинари. Ja ваква изјава до сега немам сретнато на некој од директорите на Интер, денес и Паолило изјави дека успехот во Европа не е услов за да тој остане менаџер тука и неговата позиција на менаџер во Интер е сигурна, а и зашто у моментов да не му биде. :toe:
си вадат одпамет!
немаат нивни новинари одтаму да им пренесат, немаат линк или слика да покажат одкаде ја вадат информацијата, дури не ни ставаат од кој весник им е.
сакаат да зголемат идивиди читаност, и трескаат зелени.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Me интересира кој е тој директор што ова го изјавил, ебате '' професиналните '' нашмркани новинари. Ja ваква изјава до сега немам сретнато на некој од директорите на Интер, денес и Паолило изјави дека успехот во Европа не е услов за да тој остане менаџер тука и неговата позиција на менаџер во Интер е сигурна, а и зашто у моментов да не му биде. :toe:
Е тоа беше моментот, врв на цела статија е тоа дека некој директор го изјавил тоа. Идивиди ја превзеле статијата од Мак. Спорт кои неколку години наназад вадат некои непромислени статии, патетики.

П.С. Не сум во тек, што се десшава со интер.мк?
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Снајдер вика дека во Интер бил препороден и дека тука го покажувал најдоброто од него до сега. За Реал вика дека она што му се случило ова лето било работа на двајца мафијаши:tapp::tapp::tapp: најверојатно мисли на Перез и Валдано.

Ај да отвориме група на ФБ 500000 фанови за подршка Морати да купи нови играчи во јануари. И онака летоска ќе треба да правиме чистка и реконструкција па наместо тогаш уште сега да си ги земеме Пандев и Хамшик и после кој сака нека ни се падне во ЛШ ќе ги мачкаме сите:vozbud::vozbud::vozbud:

пс Гарант ќе купиме некого, Морати не е човек од збор, си игра криви очи им прави лажњак на сите. И пред да дојде Кварезма викаше дека тимот е добар и пред да дојде Снајдер викаше дека тимот е добар и пред да дојде Пандев вика дека тимот е добар или можеби Тони....
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Снајдер вика дека во Интер бил препороден и дека тука го покажувал најдоброто од него до сега. За Реал вика дека она што му се случило ова лето било работа на двајца мафијаши:tapp::tapp::tapp: најверојатно мисли на Перез и Валдано.

Ај да отвориме група на ФБ 500000 фанови за подршка Морати да купи нови играчи во јануари. И онака летоска ќе треба да правиме чистка и реконструкција па наместо тогаш уште сега да си ги земеме Пандев и Хамшик и после кој сака нека ни се падне во ЛШ ќе ги мачкаме сите:vozbud::vozbud::vozbud:

пс Гарант ќе купиме некого, Морати не е човек од збор, си игра криви очи им прави лажњак на сите. И пред да дојде Кварезма викаше дека тимот е добар и пред да дојде Снајдер викаше дека тимот е добар и пред да дојде Пандев вика дека тимот е добар или можеби Тони....
и 2 милиони фанови да има групата џабе е! морати работи како што он сака а не како што му кажуваат другите.99 проценти од групите се направено од луѓе кои се фанови на Интер а не дел од раководството на Интер.
а за второто прашање, Син ти одговори на претходната страна.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Бојан, играч доаѓа гарант, прашањето е кој ке биде истиот.

Кавани или Пандев и имаат подршка бар од мене, за Тони не, може, да беше 4 -5 години помлад односно во врв на своја форма. Носење на вакви издишани балони кои сеуште имаат надеж дека ке го фатат возот наречен СП ми е некако несериозен потег ( ко Јуве со Гросо и Канаваро ), али што и да се деси, јебига, имам доверба во Мурињо и неговиот избор, како и да е деструктивно врз клубот нема да се делува али и квалитет уз Тони дефакто не добиваат, може имаат плус уште едно голгетерче за Италија али за ЛШ е изветреан материјал.

Ви текнува летово кога дел од вас викаа, цитирам, леле не ми се верува, ги прошуштивме Диего и Мело, каде беа Мурињо и Морати и слично, а за упола од парите дадени за Диего, земаа играч кој се покажа скалило над бразилецот до сега и играч кој во оној најважен натпревар сезонава се истакна и беше алфа и омега у тим со асистенција и гол ( алудирам на мечот со Динамо Киев ). Така да, порценката на менаџерскиот тим се покажа како точна, се надевам и наредните ке бидат слични, плус, Кварезма е тука, во овој 4-2-3-1 систем кој го игра Мур на последниве 2 меча Кварезма е ко создаден, може затоа беше и онаа изјава на Мур од вчера, кога кажа дека сериозно ке смета на него во вториот дел од сезоната. :wink:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
а зошто да не си ги земеме и пандев и тони :)
 
M

mercenary

Гостин
Хммм незнам дали само јас сум или има и други фанови на Интер....Проблемот е-МНОГУ ме нервира Станкович :nesvest: Лее ке станеме како Милан,ај да го испратиме у пензионерски дом,не ни треба таков играч,сите ни се DM а он божем треба да игра AFM ама не го бидува,ни треба среден ред со повеќе офанзифци вака освен Snaider сите други појма си немаат од офанзива.Maicon е подобар офанзивец од нашиот среден ред.Сеа у Јануари под итно да купиме некој таков.:salut:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
^ Реално гледано Станкович ви е најконстантниот играч оваа сезона, 90% од натпреварите ги одигра одлично.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Хммм незнам дали само јас сум или има и други фанови на Интер....Проблемот е-МНОГУ ме нервира Станкович :nesvest: Лее ке станеме како Милан,ај да го испратиме у пензионерски дом,не ни треба таков играч,сите ни се DM а он божем треба да игра AFM ама не го бидува,ни треба среден ред со повеќе офанзифци вака освен Snaider сите други појма си немаат од офанзива.Maicon е подобар офанзивец од нашиот среден ред.Сеа у Јануари под итно да купиме некој таков.:salut:
Дај бе не зезај, незнам како може да те нервира играч кој секогаш го дава она што секој фан го бара, максимумот, остава срце на терен.
Да, имам кажано во неколку наврати дека веќе не е она потребното за ЛШ, али кога ке ми текне дека у тим имаш играчи ко Мунтари, стаклен ко Мота па и Снајди кој се повредува, Дејо е измислена алтернатива, може да игра и на позиција на Камби, и централно у средина и позади напад, далеку е од гомнојадец, му беше кажано лани дека е непотребен материјал а на крајот беше еден од клучните играчи во тимот.

А и незнам што сте запнале со оноа, ке сме станеле ко Милан, од кога годините се мерило за играта на еден играч ?! :toe:
Потребно е искуство во екипа искомбинирано со помлади играчи и играчи кои се наоѓаат во најдобрите фудбалски години, ова уште лани го потенцираше Мурињо кога рече дека тоа и му е целта, да создава средина во која ке можат играчи ко Сантон и Балотели полесно да се развиваат.
Потенцираше дека нема намера да игра со деца ко Венгер и да создава стриктно млад тим кој ке игра аткрактивен и убав за око фудбал а на крајот ке остане без освоена титула.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
„Futebolfinance“ состави листа на најскапи малди фудбалери на светот, а највреден е напаѓачот на Атлетико Мадрид, Серхио Агуеро, па следи Бензема, Игуаин, Пато, Балотели.

Во денешниот свет не е така тешко да се препознае идната фудбалска ѕвезда. Иако успехот на никој не му е загарантиран, најдобрите млади фудбалери на светот до 21. година воглавно се веќе членови на најголемите тимови на планетата.

Тоа е случај и со актуелната генерација на тинејџери, кој не се идни туку веќе сегашни ѕвезди на светскиот фудбал.

Голем проблем е да се одреди нивната цена на пазарот, и по тој критериум да се сортираат.

Португалскиот магазин „Futebolfinance“ се фати за незавидна работа и објави листа на 20 најскапи фудбалери до 21. година на светот.

Единствените играчи од овие простори, балкански, во „крем de la крем“ се наоѓаат младите асови Стеван Јоветиќ и Мирален Сулејмани.

„Futebolfinance“ тврди дека, и покрај фактот дека поединци (посебно во Шпанија) имаат каузула во договорите која точно ја одредува цената за која играчот може да го напушти клубот, моментно најскап млад фудбалер на светот е Серхио Агуеро од Атлетико Мадрид.

Негавата вредност се проценува на 50милиони евра и младиот Аргентинец за цели десет милиони евра го „шие“ второ пласираниот Карим Бензема, кој летоска премина од Лион во Реал Мадрид

Листа на фудбалери до 21. година и нивните вредност на трансфер пазарот:
1. Серхио Агуеро 21год. / Аргентина / Атлетико Мадрид - 50.000.000
2. Карим Бензема 21год. / Франција / Реал Мадрид - 40.000.000
3. Гонзало Игуаин 21год. / Аргентина / Реал Мадрид - 30.000.000
4. Александре Пато 20год. / Бразил / Милан - 30.000.000
5. Марио Балотели 19год. / Италија / Интер - 30.000.000
6. Тео Волкот 20год. / Англија / Арсенал - 25.000.000
7. Стеван Јоветиќ 20год. / Црна Гора / Фиорентина - 25.000.000
8. Хуан Мануел Мата 21год. / Шпанија / Валенсија - 25.000.000
9. Ангел Ди Марија 21год. / Аргентина / Бенфика / 20.000.000
10. Миралем Сулејмани 20год. / Србија / Ајакс - 15.000.000
11. Бојан Кркиќ 19год. / Шпанија / Барселона - 15.000.000
12. Нејмар 17год. / Бразил / Сантос - 12.500.000
13. Вилијам 21год. / Бразил / ЦСКА Москва - 10.000.000
14. Марко Марин 20год. / Германија / Вердер Бремен - 10.000.000
15. Киерсон 20год. / Бразил / Барселона - 10.000.000
16. Марко Арнаутовиќ 20год. / Австрија / Интер - 10.000.000
17. Алан Џагоев 19год. / Русија / ЦСКА Москва - 10.000.000
18. Сејду Боумба 21год. / Брегот на Слонова Коска / Јанг Бојс - 9.000.000
19. Томас Милер 20год. / Германија / Баерн Минхен - 9.000.000
20. Алберто Палоши 19год. / Италија / Парма - 9.000.000

„Futebolfinance“ на крајот од текстот истакнува дека листата е составена без дејствие на менаџерите, медиумите и извештаи на скаутите, како и дека е објавена онаа цена во најголема мера процена - за колку пари клубот би се согласил да го продаде фудбалерот во наредниот преоден рок.
за болдираните- или се наши, или имало шпекулација дека ќе бидат наши.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Вака сеа,нека ни е честито победата од вчера против Ливорно,не бев во можност да го гледам првото полувреме,но затоа го гледав цело второ и доминантна игра во секој поглед имавме,освен нападот тие неколку шанси што ги закашка,поточно Суазо “најдобриот“ од вчера за Интер...

Читам тука за утакмицата Интер-Милан Коста ке оди со другар,од тука може да се собереме и да одиме како екипа,само кај некој ке биде проблем кешот,пасошот и ред други работи...нема врска има време до пролет,има време ке се регулира се лако-полако...
Е сеа читам за правење банер (транспарент) што особено ме радува,ми фали уште да свршавам :pos2
Немојте се да остане само на зборови и идеи,пошо ако правиме треба време да се направи транспарентот,ебавање и пол има од искуство :)
Да го ставиме транспарентот на страната на Curva Nord ???
-Треба да знаеме течно жабарски,да сме дел од некоја од групите и подгрупите на Curva Nord,треба да ги знаеме сите песни што се пејат стандардно на трибина кај нив и треба илјада и една работа,а ние курац,гола вода сме :)
Мотка нема да има проблем да се направи и да се држи на трибина,не е проблем,но фората е да се види дека Интер има од секаде фанови кој го сакаат...

Според мене предлогот на Syn за тој транспарентот би можел да се направи,ем нема многу бои,ем е old style и полесен е за правење.

Засилувањава нешо не ми се нај нај,Тони од старт треба да се отпише,имаме доста луге за чистење копачки и собирање топки :tv:
Кавани да се доведе,би било ептен добар трансфер,исто и Пандевчо наш,но би требало да се доведе и уште еден плеј,асална замена за Снајди,пошо многу често се повредува,а сите знаеме како играме со плеј и без плеј.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom