Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Па би сакал да игра меси против Интер.ипак ке биде далеку поинтересна утакмицата со него,и нослето нека игра (дека ако тепа Интер сакам да му ја видам фацата).Според коментарите сите се фокусираат на овој натпревар кој им е многу важен и на двете страни,,очекувам јака утакмица :)

Туку што испадна за Мајкон колку утакмици ке го казнат:?
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Ја знам, ама макар, мајка ти е, те родила. Гледаш колку е себичен, вика демек сеа го барале за парите:tapp:
Неможеш така да збориш дал бил себичен или не . Па што к.. таа сеа го бара коа го има остаено детето , и што ако го родила . Ни ја неможам да зборам за оваа ситуација затоа што не се наоѓам у истата али сепак го подржувам марио за ова
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Неможеш така да збориш дал бил себичен или не . Па што к.. таа сеа го бара коа го има остаено детето , и што ако го родила . Ни ја неможам да зборам за оваа ситуација затоа што не се наоѓам у истата али сепак го подржувам марио за ова
А оти малку не се ставаш на страната на мајката. Да речиме дека тие пет пари немале, и во овај случај Марио можел да умри шо се вели од глад, точно не ја знајме ситуацијата да коментираме, ама јас по ситуацијава претпоставувам дека го имаат дадено да му обезбедат подобар живот, сигурно не се откажува мајка од дете така лесно, ако и се наредено. Во секој случај, јас сметам дека, сега славата му е мавната в гла, и демек, за куро ми сте сега. Не знам, не можам да замислам, било кој нормален човек да нејчи да си ја види мајка си.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
А оти малку не се ставаш на страната на мајката. Да речиме дека тие пет пари немале, и во овај случај Марио можел да умри шо се вели од глад, точно не ја знајме ситуацијата да коментираме, ама јас по ситуацијава претпоставувам дека го имаат дадено да му обезбедат подобар живот, сигурно не се откажува мајка од дете така лесно, ако и се наредено. Во секој случај, јас сметам дека, сега славата му е мавната в гла, и демек, за куро ми сте сега. Не знам, не можам да замислам, било кој нормален човек да нејчи да си ја види мајка си.
Има многу а јас знам двајца . И џабе го праиме муабет незнаеме како е
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Има многу а јас знам двајца . И џабе го праиме муабет незнаеме како е
Ветувам дека ова ќе биди последен ОФТОПИК.
Тие двајцата тогаш за мене не се нормални. Иначе во право џабе прајме муабет.:smir:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Интересен муабет терате, ко од социјално да сте :)

Шала на страна, не е лесно да си во кожа на Балотели, тоа е повеќе од очигледно. Можеби е револтиран, затоа ја одби Гана да игра за нивната репрезентација и остана верен на Италија. Од друга страна италијански пасош доби тек пред година дена, плус црнец е, а да бидеш италијански црнец не е лесна работа, бар во фашистичка Италија.
Сето тоа дури и на терен му се одразува, бар јас имам приметено дека секој противник го растура од фаули, можеби и затоа е онаа ароганција, кога дава гол сите ги замолчува итн итн.
Можеби е таков карактер, не можеби, дефинитвно карактерот не му чини, но само тој си знае зошто е тоа така, пак ќе речам, живее посвоен во туѓа земја. Ова е само моја претпоставка, а доколку е така, единствен човек на планетава што може да го наведе на правиот пат е Мурињо, Мурињо и никој друг.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Не го гледав натпреварот на Интер вчера и не бев на темава 2 недели. Ги читам сега последните неколку страни и гледам нешто утнал Маикон, сите се прашувате колку време ќе биде казнет. Што беља направи?
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Не го гледав натпреварот на Интер вчера и не бев на темава 2 недели. Ги читам сега последните неколку страни и гледам нешто утнал Маикон, сите се прашувате колку време ќе биде казнет. Што беља направи?
За приговор беше.

Еве хајлајти, во последните секунди на видеото е црвениот картон на Маикон.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Остајет вие Балотели, кажете што правиме за собиранкава у Вторник?

Идеме или по домите ке ја гледаме? :)

Повикани играчи за натпреварот со Барселона


Барселона доагаме!


Па би требало да се собираме јас сум за ке биде јака утакмица и се надевам дека повторно ке му донесеме срека до поволен резултат:wink:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
По клипов не беше за црвен тој приговор,некој играчи и за некој поголеми приговори немаат добиено ни картон туку само опомена :toe:

Но како и да е,најверојатно би требало да игра против пациентелата од Торино и уште праење ОЛЕ ке има на сред Торино :vozbud:
На крај краева и без Мајкон им праевме оле на сред Торино,а Раниери и цел стадион само немо ги гледаа играчите на шампионот Интер :):)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
По клипов не беше за црвен тој приговор,некој играчи и за некој поголеми приговори немаат добиено ни картон туку само опомена :toe:

Но како и да е,најверојатно би требало да игра против пациентелата од Торино и уште праење ОЛЕ ке има на сред Торино :vozbud:
На крај краева и без Мајкон им праевме оле на сред Торино,а Раниери и цел стадион само немо ги гледаа играчите на шампионот Интер :):)
Мој впечаток беше дека е приговор, а исто и коментаторот го кажа тоа.
Директен црвен најчесто значи пауза од 2-3 натпревари... Ќе играме без Маикон против второлигашите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom