Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Јас во овој се надевам за нареден лидер секогаш изјавува дека одвај чека да се приклучи летово на Интер.На негови години нема подобар од него летово полни 18 и доаѓа во Интер.Има се дриблинг,шут,брзина одлично се гради и одличен осет за асистенција.А и што е најважно има карактер капитен е на Бразил У17.
Пред 3-4 месеци на 17 год направи деби за Васко де Гама.Еве најново нешто
Филипе Кутињо
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Да, да.

Премногу голем талент (барем така го зборат) кој игра на позицијата како Снајдер и многу често постигнува голови. Убиствен дриблин, техника немам збор само добро да се прилагоди на Сериа А и на тимот.

Со Балотели, Сантон и Крхин треба да бидат новата гарда во Интер. :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.081
Da da dobar igrac e ovoj i ja sum slusnal ke ni bide od golema korist ponatamu.Dobro e vaka koa gledame deka ima golemi nadezi vo inter koj treba da go nosat klubot vo ponatamosni uspesi.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Da da dobar igrac e ovoj i ja sum slusnal ke ni bide od golema korist ponatamu.Dobro e vaka koa gledame deka ima golemi nadezi vo inter koj treba da go nosat klubot vo ponatamosni uspesi.
Start--> Control Panel --> Regional and Languages --> LAnguage --> Details --> Add --> FYRO MAcedonian!

Alt + Shift и мењаш поддршка... Крај на муабетов...

Напорна ми е латиницава да ти ја читам цело време :kesa:
А аватаров топ ти стои, и ја си го носев едно време...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.081
Start--> Control Panel --> Regional and Languages --> LAnguage --> Details --> Add --> FYRO MAcedonian!

Alt + Shift и мењаш поддршка... Крај на муабетов...

Напорна ми е латиницава да ти ја читам цело време :kesa:
А аватаров топ ти стои, и ја си го носев едно време...
Еве бе брат без нервози нема веке на латиница,иначе аваторот го изгубив на кладба со еден фан од барса заради реал мадрид,ја викав дека ке водат 3-0 на полувреме ама ништо од тоа и сеа една недела аватор:toe:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Ај малку гимнастика на мозок на тема Балотели:

Прво, го прочитав текстот во кој Мурињо го критикуваше Балотели, меѓу другото (Рома, Судијата итн...). Во текстот никаде не видов Мурињо да го нападне талентот или знаењето или фудбалскиот капацитет на Балотели, како сакате. Нападнат е неговиот (непоправлив) карактер:

1. [FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“Balotelli was terrible today, close to zero. He didn't move, didn't work and did not help the team with [Dejan] Stankovic injured and [Wesley] Sneijder incredibly tired. Mario only played 45 minutes on Wednesday, he's 19 and could have done a lot more.

2.
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“I cannot do more with him. I need help. I tried everything with different strategies, to be closer to him and sweeter, more distant and aggressive. Now I must wait for his response.

3. “This is Mario. He steps on to the field and we never know what he can give to the team - everything or nothing. I urge the media to stay closer to my strategy and so together we can help him.

4. “He listens and talks to the Coach, but sometimes I don't know if he is 100 per cent in agreement with me. He has improved, but with the talent he has he ought to be giving more by now.”

[/FONT]Значи, се се врти околу карактерот. „Таков е Марио. Влегува на терен и никогаш не знаеме што ќе му даде на тимот: се, или ништо“, вели Мурињо меѓу другите работи.

Ништо ново во врска со Балотели и јас воопшто не му забележувам на Мурињо за изјавата. Не верувам дека е изјава дадена во нервоза зошто човекот секогаш го зборува она што го мисли и без разлика дали се изјавите остри или благи, секогаш се со одредена намера. Убаво си кажа: „Пробав се, ги употребив сите стратегии, бев и поблизок со него, бев и оддалечен и поагресивен...“

Но карактерот е нешто што тешко се менува и без Балотели навистина да се потруди, ни конзилиум од тренери нема да помогне. Знам дека повеќето овде го гледате како голем играч во иднина и лидер на тимот, но јас не се согласувам. Се ми се чини дека ќе заврши како и многу други играчи кои го упропастиле талентот заради незгодниот карактер.

Како и да е, посакувам да биде голем фудбалер. Лидер нема да биде никогаш, затоа што главната одлика на лидерот е карактерот кој треба да го пренесе на екипата. Тоа е нешто што не се учи и Марио секогаш ќе биде хендикепиран во тој поглед.

И кога сме кај споредбите со Пато, бразилецот е подобар и тоа е јасно, нема тука многу дискусија. И двајцата се малди и имаат потенцијал па во иднина може и да не биде така, но во моментов, така е.
Незнам дали виде пред некој ден имавме дебата со син за Марио и јас го тврдам истото дека дечкото треба да го среди карактерот , треба да почне да јаде шамарници од Матрикс и Кордоба па ваљда ќе се среди малце . Исто не ми се допадна неговиот потег со палермо кога ето шутираше пенал и овој нејќеше да се тргне се налути КО МАЛО ДЕТЕ.

Видов една споредба Марио - Сафин . Подобра неможеше да се напраи ( сега за сега , незнам за понатаму може ќе се поправи )

Сепак треба да се остави време , да се игра детево а аналогно на ова тој да се бори на терен и да дава 100% . Па после ќе се види далчи е за продавање или позајмица.

Да го имаше на Сантон карактерот Бало ќе ораше до сеа
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
Незнам дали виде пред некој ден имавме дебата со син за Марио и јас го тврдам истото дека дечкото треба да го среди карактерот , треба да почне да јаде шамарници од Матрикс и Кордоба па ваљда ќе се среди малце . Исто не ми се допадна неговиот потег со палермо кога ето шутираше пенал и овој нејќеше да се тргне се налути КО МАЛО ДЕТЕ.

Видов една споредба Марио - Сафин . Подобра неможеше да се напраи ( сега за сега , незнам за понатаму може ќе се поправи )

Сепак треба да се остави време , да се игра детево а аналогно на ова тој да се бори на терен и да дава 100% . Па после ќе се види далчи е за продавање или позајмица.

Да го имаше на Сантон карактерот Бало ќе ораше до сеа
ти изгледа не го прочита текстот од саботата.
во него пишуваше дека сантон избегал од тренинг поради тоа што не бил во составот за со рома!
убаво викав ја дај ги на позајмица и земи си готов производ!
Андреоли за Киву(плус доплата)
Пандев за Станкович
убаво си ги редевме работите порано, ни се појавуваа копиљаци што стануат ѕвезди на 15 години па да го условуваат клубот ни ни прават овакви испади.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.081
Многу сме поопасни коа игра балотели во напад со ето,али ни милито не е за клупа се показа дека е мн незгоден играч за противниците.Рековме сите дека балотели е многу подобар кога е понапред а не коа се извлекува он мозе да помине 2 играчи без проблем бидејки е брз и јак во дуелите,е сеа уште да се труди повеке мозе да биде еден од најдобрите во интер.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Незнам дали виде пред некој ден имавме дебата со син за Марио и јас го тврдам истото дека дечкото треба да го среди карактерот , треба да почне да јаде шамарници од Матрикс и Кордоба па ваљда ќе се среди малце . Исто не ми се допадна неговиот потег со палермо кога ето шутираше пенал и овој нејќеше да се тргне се налути КО МАЛО ДЕТЕ.

Видов една споредба Марио - Сафин . Подобра неможеше да се напраи ( сега за сега , незнам за понатаму може ќе се поправи )

Сепак треба да се остави време , да се игра детево а аналогно на ова тој да се бори на терен и да дава 100% . Па после ќе се види далчи е за продавање или позајмица.

Да го имаше на Сантон карактерот Бало ќе ораше до сеа
За првото болдирано: Гоце Седлоски во Интер! Да видиш како ќе играат децата!
За второто болдирано, подолу во текстот...

ти изгледа не го прочита текстот од саботата.
во него пишуваше дека сантон избегал од тренинг поради тоа што не бил во составот за со рома!
убаво викав ја дај ги на позајмица и земи си готов производ!
Андреоли за Киву(плус доплата)
Пандев за Станкович
убаво си ги редевме работите порано, ни се појавуваа копиљаци што стануат ѕвезди на 15 години па да го условуваат клубот ни ни прават овакви испади.
Имаш поента за тоа со позајмиците, многу е потешко со младите да се разбереш, тие се постојано во некоја промена, додека постарите веќе се знаат кои се и што се. Сепак, има огромна разлика во карактерот на Давиде и Марио. Ако е ова точно сепак е голем испад на малиот, но малиот моментално „го работат“. Пишував за ова предходно кога се јавија „загрижените“ од Јувентус. Дека не играл многу. А млад и зелен играч е секогаш подложен на „обработка“.

Балотели никој не го работи. Тој има огромна доверба од сите и многу бубачки во главата. Еден ден ќе си ја чука главата од ѕид кога ќе игра во Виган Атлетик и ќе се сеќава како Интер го третираше додека тој се заебаваше со 20% од можностите на терен. Или се надевам ќе ме демантира и ќе се опамети, ма да не верувам многу-многу во тоа.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Мурињо јаде гомна ...

Балотели игра ко Ибра напред ... кој таков го игра крило/страна ... нели не негуваше таква формација ?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
како и да е, i miss Maxwell!
Се урна теоријата што ја имавме дека Сантон ке игра таму, евентуално Киву или Занети.
Сантон е во катастрофална форма, полоша и од Мунтари. Киву кога игра лево повеќе од центар не се поместува а занети кога игра лево прави почетнички грешки.
нажалост идниот малдини и идниот Ибра треба првен да погледнат колку добиле од мурињо и интер па после да глумат лудило, бегање од тренинзи и кик бокс на утакмици со други играчи.
Покрај тоа што ни треба еден напаѓач, се поуверен сум дека ни треба и лев бек, а се надевам дека Ебуе ке биде тоа!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Moмци, ако у случај гледаме со јувенташиве заедно дерби, да им ги донесеме велешаниве а ?



Па више кад је бал, нек је маскембал

:tv:

Газди газди !!!! ^^^
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.081
Haha pa mislam deka ne bi sakale posle ovaa slika,aj so ke izgubat juve nego i oni kutek da ne izedat :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom