Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
:pos2::pos: :icon_lol: :tv: и уште 20 емоции со смеење

Колку сакаш ти бе ?
10 гола ако има дадено во овие 2 године од кој е у Интер, има лош карактер, од 5 шута 3 му идат позади стадион. И неговиот тренер му го оценува играњето на последниот меч еднакво со Нула.

.Така да он не вреди ни 20 милиона у моментов
Карактерот може да се среди кај него...Не знам ти колку утакмици се гледал на Интер,па да видеше како има одиграно Балотели...
Не знам кој ја ишлапа Рома лани...не знам кој го затна Торино лани во првенсто и полани исто така,но во Купот.
Факт е дека за негови години детето е звер играч,ако попушти да си го среди понашањето и залагањето на терен,е тек тогаш ке го видиме сите вистинското лице на Балотели...Пато и Ибра во едно е играчов,нема што да се збори повеке
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.626
Поени од реакции
43.482
Да да, рутинска реализација а пред него Буфон, има бе има иднина детево, огромна .
Сега за сега се прават две грешки во врска со него :
1. Го играат на позиција која апла е очигледно дека не му одговара, џабе муабетот дека не го дава максимумот, тимот од него нема никаква корист, беше спомнат Киву пред некој ден, исто, живот да остави на терен у средина, пак, ке биде играч помалце .

2. Моменталниот однос на Мурињо, ипак, дете е, аналогно на ова првово ( за играње на неприродна позиција ) и аналогно на лошата игра на цел тим, не смееше таква критика да се упати, бар не јавно .

Но, како и да е, ние овде никогаш не ја гледаме големата слика, да веруваш дека Мурињо работи за негово "бркање'' од екипа е глупо да се верува, истото важи и за Сантон .
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
I'm back! Again...

Знам дека сум за никаде повеќе не сум дома отколку што сум, се натаму-наваму и малку го запоставив сајтот. Малку повеќе, ама овој месец така ќе биде, виша сила. Фала на сите што и понатаму се трудите да не заостануваме. Следниве две недели би требало да сум константен па праќајте што има за објавување. Сега да видам што има старо - ново...
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Реално Пато е класа над Балотели.Балотели сега вреди 20 мил тоа е реална цена.Пато како поминува одбрамбени и им крши кичми Бало може само да сон тие потези да ги прави.Пато за мене е светска класа играч дриблинг шут на глава е добар,посебно со топка колку е брз.Штета и Интер беше заинтересиран за него но Манчини тогаш Суазо го зема.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Реално Пато е класа над Балотели.Балотели сега вреди 20 мил тоа е реална цена.Пато како поминува одбрамбени и им крши кичми Бало може само да сон тие потези да ги прави.Пато за мене е светска класа играч дриблинг шут на глава е добар,посебно со топка колку е брз.Штета и Интер беше заинтересиран за него но Манчини тогаш Суазо го зема.
Балотели има поголем потенцал од Пато,можеби малце претерувам но циганот има потег кој може да ја реши утакмица за 10 мин :)
Али нема некој паметен да го рашамара и да му дојде памет...последниве изјави на Мур ваљда ке му ги отворат очите,,,

ке видиме....
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Незнам јас реално мислам дека Пато е светска класа Балотели ми се допаѓа каква завршница има и шут но карактер 0 и не размислува многу многу можа црвен секој да го испровоцира да добие.

А за Пато погледнете го овој гол како Ферари минува покрај мексес на една рака може да се избројат фудбалерите кој го можат тоа.Пато ако е од Милан звер е детето.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.081
Da da pato e mn dobar igrac,ama davam kladba deka baloteli moze da bide podobar od nego ako go podobri karakterot.Decki baloteli ne treba da go davame on za 2 godini moze da bide eden od najdobrite fudbaleri na svetot go pratam sekoe negovo dvizene koa e so topka ednostavno mn lesno gi pominuva nz dali ste primetile:toe:
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Балотели несомнено има голем талент ама ако продолжи вака, талентот ќе го користи за чистење патики.

Мене од старт не ми се допадна Балотели. Тој е класичен прост играч а покажа кога побара 1 милион евра за да стави потпис на договор со Интер или се закани дека ќе оди во друг клуб.

Нема никаков карактер. Еднаш кога го исвиркуваат можа да биде поради фановите и противникот, втор пат истоа ама веќе трет пат, четврт пат и така натака, значи дека проблемот е во играчот а не останатите.

Не е проблемот во тоа што Балотели игра како крило, проблемот е во тоа што игра само кога му се игра а кога не му се игра е НУЛА, како што кажа Мурињо. Нема константност како да нема желба за надигрување.

за мене во моментов Балотели=Сафин еден од најпреспективните таленти, најмлад играч што се искачил на прво место на АТП листата ама не сака да игра тенис.

Исто така и Балотели, ги има сите потребни состојки за да успее и он како да не сака. Плаче како мало дете, се буни, непредвидлив е и тоа што најмногу ме нервира се курчи како да е газда. Кај и да отиде, не во Арсенал не во Барса нема да успее ако продолжи вака, Венгер ќе го избрка уште по првиот натпревар.

а Пато, во моментов е измислен за Балотели
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
:pos2::pos: :icon_lol: :tv: и уште 20 емоции со смеење

Колку сакаш ти бе ?
10 гола ако има дадено во овие 2 године од кој е у Интер, има лош карактер, од 5 шута 3 му идат позади стадион. И неговиот тренер му го оценува играњето на последниот меч еднакво со Нула.

.Така да он не вреди ни 20 милиона у моментов
Зборуваме за еден од најталентираните млади играчи во Европа, играч кој би го посакал секој во својот тим.
Има незгоден карактер, но тоа може да се среди, посебно со тренер како Мурињо.
Самоуверен е мисли дека е најдобар и тоа е добро. Слично како и Ибра и од ден на ден е се подобар.

Смешно е да го оценуваш со една изјава на Мурињо во ситуација на нервоза и сите знаеме како одигра целиот тим на Интер и по чија вина. Брз е, физички силен има одлична техника и неверојатен шут. Минатата сезона ги изведуваше корнерите, слободните удари а има само 18 години. Ако се работеше за играч со лош шут Мурињо немаше да му ја даде таа доверба.
Играч со така лош шут како што кажа ти зарем би бил задолжен за да го изведе секој центаршут, секој слободен удар на тимот? Биди малку реален...

Зошто реков дека цената е смешна...
Интер е тим со голем буџет, на кој не му се неопходни тие пари а да загуби таков голем талент.
Балотели е резерва во Интер бидејќи ги имаме Ето и Милито. Сепак неговиот квалитет доаѓа до израз.
Една мала споредба. Кога Интер беше подготвен да одвои 30 милиони за Кварезма што беше ризичен и на крај испадна лош потег зошто би продал проверен играч, огромен талент за 20 милиони.
И потоа да ризикува пак да го купи Суарез од Ајакс за околу 15 милиони и да биде проадната инвестиција? Не оди тоа така...

Големите клубови прават или собираат таленти и за нив ако треба даваат и неверојатни суми. Па зошто играч како Балотели некој клуб со шампионски амбиции би го продал за повторно ќе кажам смешна сума од 20 минилони.

Ајде да споредиме со Милан...
Вие го имате Пато, супер талент еден од најголемите во Италија. Имаше повеќе простор во Милан и се докажа повеќе за разлика од Балотели бидејќи скоро секогаш е стартер. Стигнува понуда од 30 милини и нема да мислиш дека е смешна? Би се согласил тој да замине во друг клуб за една таква сума? Кој играч ќе дојде како замена за него и сигурно ќе се снајде како него?

Најголем дел од фановите на Интер па и тука на фан клубот иднината на Балотели ја гледаат во Интер како голема звезда, лидер на тимот. Затоа и реков, доколку Арсенал го сака, Морати може да им го побара Фабрегас што значи нема да има трансфер, или ако има и ние добиваме супер играч а добиваат и тие.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Мурињо рече дека перформансите на Балотели се близу до нула само за да го испровоцира и да види како ќе реагира. Ако Балотели сака да стане голем играч, сега ќе треба да ја наведне главата, да работи двапати повеќе и кога ќе го пуштат на терен да трча како кучето Руни од гол до гол.

Ако не го направи тоа ќе покаже дека само нема карактер да биде играч од светска класа.

Не го продадовме Балотели лани кога плачеше како пичка два месеци не па сега. Балотели и Сантон треба да сватаат дека се иднината на Интер и дека полека треба да созреат за две или три години да бидат лидери на тимот, како што е еден Фабрегас.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Ај малку гимнастика на мозок на тема Балотели:

Прво, го прочитав текстот во кој Мурињо го критикуваше Балотели, меѓу другото (Рома, Судијата итн...). Во текстот никаде не видов Мурињо да го нападне талентот или знаењето или фудбалскиот капацитет на Балотели, како сакате. Нападнат е неговиот (непоправлив) карактер:

1. [FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“Balotelli was terrible today, close to zero. He didn't move, didn't work and did not help the team with [Dejan] Stankovic injured and [Wesley] Sneijder incredibly tired. Mario only played 45 minutes on Wednesday, he's 19 and could have done a lot more.

2.
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“I cannot do more with him. I need help. I tried everything with different strategies, to be closer to him and sweeter, more distant and aggressive. Now I must wait for his response.

3. “This is Mario. He steps on to the field and we never know what he can give to the team - everything or nothing. I urge the media to stay closer to my strategy and so together we can help him.

4. “He listens and talks to the Coach, but sometimes I don't know if he is 100 per cent in agreement with me. He has improved, but with the talent he has he ought to be giving more by now.”

[/FONT]Значи, се се врти околу карактерот. „Таков е Марио. Влегува на терен и никогаш не знаеме што ќе му даде на тимот: се, или ништо“, вели Мурињо меѓу другите работи.

Ништо ново во врска со Балотели и јас воопшто не му забележувам на Мурињо за изјавата. Не верувам дека е изјава дадена во нервоза зошто човекот секогаш го зборува она што го мисли и без разлика дали се изјавите остри или благи, секогаш се со одредена намера. Убаво си кажа: „Пробав се, ги употребив сите стратегии, бев и поблизок со него, бев и оддалечен и поагресивен...“

Но карактерот е нешто што тешко се менува и без Балотели навистина да се потруди, ни конзилиум од тренери нема да помогне. Знам дека повеќето овде го гледате како голем играч во иднина и лидер на тимот, но јас не се согласувам. Се ми се чини дека ќе заврши како и многу други играчи кои го упропастиле талентот заради незгодниот карактер.

Како и да е, посакувам да биде голем фудбалер. Лидер нема да биде никогаш, затоа што главната одлика на лидерот е карактерот кој треба да го пренесе на екипата. Тоа е нешто што не се учи и Марио секогаш ќе биде хендикепиран во тој поглед.

И кога сме кај споредбите со Пато, бразилецот е подобар и тоа е јасно, нема тука многу дискусија. И двајцата се малди и имаат потенцијал па во иднина може и да не биде така, но во моментов, така е.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.081
Decki izgubiv kladba ke moram nekolku dena da nosam vakov avator zaradi real madrid, jbg neznaev deka se tolku slabi:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom