Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Ne znam samo sto ke im se dvajca talentirani golmani. Treba eden da se forsira i za nekoja godina da stene prv cuvar na mrezata mesto Buffon
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Јас мислам дека дилемите треба да се завршени околу голманите.
Буффон прв, Манингер втор(негова заменена) сега незнам зошто толку голмани сакаме да купуваме.

Инаку за Јакинта респект, какви беа шпекулациите дека сакал да си оди во Јуве да сме правиле трампа со Модриќ од Тотенхем а Јакинта во Тотенхем, неможам ни да го замислам Јакинта во Тотенхем лол. (=
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Може е постирано ова видео во претходните страници, ама вреди да се потсетиме...


Добро е да се погледне целоо!!!Forza Juve!
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Јуве се интересираат за Рајан Бабел и Даниел Агер од Ливерпул. Според последните информации кои доаѓат од Островот, Јувентус добро ги разгледува финансиските проблеми на екипата на Мерсисајд и можно е од Јуни Бабел и Агер да ги видиме во Бјанконеро. Уххх какви засилување ке бидат.
Арсен Венгер кажа дека Џорџо Киелини е најдобриот дефанзивец во Европа. Па и затоа го сака во своите редови. Форца Киело. Форца Јуве.

Јуве исто така сакат да почнуваат преговори со Д'Aгостино од Удине и со Хоакин од Валенсија. Исто така се заинтересирани и за Бранислав Ивановиќ.

Блиску до доаѓање во Торино е и Фелипе Матиони, играчот на бразилскиот Гремио.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Исто така денеска се очекува Де Чеље да го обнови договорот со Јувентус до 2013 година. А како пишуваат италијанските медиуми, денеска бугарскиот голман Марио Кирев ке ги мине лекарските прегледи, а во јануари ке биде и официјално неговото ангажирање. Да се надеваме на добар ден денеска:smir:


Форца Јувентус
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Песото денес излезе со изјава поврзана со неговиот обид за самоубиство на 27.06.2006. Вели:[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] “Everything I had done on the pitch had just disappeared,”[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] “I was up at the club's headquarters and I wanted to go home. I switched off the light and I woke up eight or nine days later.

"Се што направив на теренот едноставно исчезна.... Бев во клупските простории и сакав да си одам дома. Го исклучив светлото и се разбудив 8 или 9 дена подоцна".
Исто вели дека не знае зошто скокнал и зошто воопшто се обидел да го направи во клубските простории. Навистина ми е жал за него, меѓутоа пресреќен сум што се опорави,нема никакви трајни повреди или компликации по неговото здравје и денес работи за клубот...
[/FONT]
 
Д

Демијан

Гостин
Песото денес излезе со изјава поврзана со неговиот обид за самоубиство на 27.06.2006. Вели:[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] “Everything I had done on the pitch had just disappeared,”[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] “I was up at the club's headquarters and I wanted to go home. I switched off the light and I woke up eight or nine days later.[/FONT]

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]"Се што направив на теренот едноставно исчезна.... Бев во клупските простории и сакав да си одам дома. Го исклучив светлото и се разбудив 8 или 9 дена подоцна". [/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Исто вели дека не знае зошто скокнал и зошто воопшто се обидел да го направи во клубските простории. Навистина ми е жал за него, меѓутоа пресреќен сум што се опорави,нема никакви трајни повреди или компликации по неговото здравје и денес работи за клубот...[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] [/FONT]
Да да среќен сум за него.Поима неам зошто би го направил тоа да се обиде да се самоубие.Песото имаше тешка кариера.Можеше да стане многу подобар фудбалер ама ете една тешка повреда го оддалечи од терените подолго време со тоа и пропушти едно големо натпреварување мислам дека беше европско првенство.Ама сепак ќе ми остане еден од помилите играчи на Јувентус!
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Pessoto mozebi ne bese mnogu talentiran, no ostavase srce na terenot za timot i bese eden od kapitenite na Juventus, i mozebi toa e igracot sto najmnogu go saka Juventus. Imam golem respekt za nego
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
добро е! џиџи се враќа одма после нова година и се очекува за во дуелите во лига на шампиони ќе ја достигне вистинската форма. инаку на прашањето кој сака да им се падне, одговорил дека не сака англиска екипа или барса (барса и не може да се падне)...па останува да почекаме до петок да видиме кој ќе биде... инаку, може да ни се паднат: Арсенал, Челзи, Атлетико, Лион, Спортинг и Виљареал... по мене...најдобро е Спортинг...или Лион...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
добро е! џиџи се враќа одма после нова година и се очекува за во дуелите во лига на шампиони ќе ја достигне вистинската форма. инаку на прашањето кој сака да им се падне, одговорил дека не сака англиска екипа или барса (барса и не може да се падне)...па останува да почекаме до петок да видиме кој ќе биде... инаку, може да ни се паднат: Арсенал, Челзи, Атлетико, Лион, Спортинг и Виљареал... по мене...најдобро е Спортинг...или Лион...
Море што се боите, па и Челзи нека е па што? Кога англиска екипа тепала во Италија нема шанси, Рома го прегази на Челзи, не се прајјте луди, сакам најмногу Челзи да ни се падни да стане малку борба, ако се плашиме од екипи ништо не правиме, Главата горе и напред! (=
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе не викам јас оти ќе е лошо...со играта од неделата, можеме да го победиме било кој, ако сака нека дојде и најдобрата бразилска репрезентација на сите времиња:vozbud: зборот ми е, сега така, полесно да си поминеме, па после да се покаже правото светло!:toe:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Маркизо закачил грипче (е како нема да закачи, на какво време играа против Милан)па најверојатно нема да биде во комбинација за дуелот против Аталанта. Штета... каква самодоверба ке му внесеа неколку натпревара во серија во почетниот тим. Значи покрај Недвед го загубивме и Маркизо за последниот дуел во оваа година...
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Јувентус ке му понудат нов договор на Алесио Секо. Тука
Што велите вие? Нели е добро за Јувентус Секо да го продолжи договорот или пак да не го продолжи?

Јас лично не би му го продолжил договорот бидејќи не ми е таканаречен Арен за трансфер гуру пазарот. Би пречекал до крајот на неговиот договор па тогаш ако почнува нова политика за доведење екстра играчи (на пример еден Диего), без никакво сомнение би му нудил продолжување на договорот. Но ваќа не бидува.

Моја оценка за доведените играчи под водство на триадата Секо, Блан и Џиљи
Секо со Амаури и Сисоко се извади од тешка позиција. Да не ги спомнеме Џовинко, Де Чеље и Маркизио. Тие беа играчи на Јувентус и јас не ги викам како трансфери. Да не го заборавиме Григера, кој со без отштета се пресели во Јувентус под водство на Секо. Манингер мислам дека е добар голман за да го менува Буфон, кога тој ке е уморен или пак повреден. Тиаго до почетокот на ова сезона беше бидон, но малку како да му тргнеше ова, но повредата која ја заработи против Интер можеби ке и ги зголеми проблемите. Да не зборуваме за Алмирон, Бумсонг, Андраде (кој според мене е најдобриот купен одбранбен играч, но со повредата која ја заработи на 23 септември против Рома, сеуште се мачи за опоравување но тешко до тоа), навистина играчи кои не се за у Јуве. Лично кажано тие се за некоја Сампдорија, Фиорентина, Палермо, Лацио, Наполи итн. Салихамиџич и Мелберг се корисни играчи за тимот па за овие мислам дека беше правилното, затоа што и двајцата дојдоа гратис. Маркиони и Занети не се дојдени од негово водство, тие дојдоа под водство на Моџи и Капело, во февруари 2006. Молинаро мислам дека не е доведен од негово водство, но како и да е, за него експертите на Јувентус говорат дека е добро засилување, па и затоа му нудеа нов 5-годишен договор. Ночерино не беше така лош, се трудеше добро за Јувентус. Последното засилување е данскиот интернационалец, Кристиан Банер Поулсен, кој според многумина е новиот бидон во Јувентус. За малку ке го заборавив Винченцо Јакинта. Според мене тој е супер засилување, и покрај тоа што ја грее клупата цели 80+ минути на секој натпревар. Дали ке продолжи бидонската сага во Јуве под водство на Алесио Секо, тоа е најголемото прашање која е тешко да се одговори.

Чекам ваши коментари

Форца Јувентус
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Маркизо закачил грипче (е како нема да закачи, на какво време играа против Милан)па најверојатно нема да биде во комбинација за дуелот против Аталанта. Штета... каква самодоверба ке му внесеа неколку натпревара во серија во почетниот тим. Значи покрај Недвед го загубивме и Маркизо за последниот дуел во оваа година...
Не се знае уште, можеби ќе игра... Пишува на официјалната дека ќе се врати на тренинзите утре...
The young midfielder had a slight fever and did not train but should be back with the group tomorrow.
:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom