Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.567
Поени од реакции
59.223
Нашиот голман располага и со други способности освен да ги спречува противничките играчи да постигнат погодок.


Се прашувам како уште двте нозе му се здрави:toe:

Ние сме имале плејмејкер! Толдо на голот, Цезар плеј! :pos2:

Бразилец си е бразилец, и од плажа да земеш некој ќе прави вакви работи...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.729
Поени од реакции
6.372
Хаха ме насмеа клипов е матрикс бе дури и голманот почна финти да ти прави браво за цезар се глеа дека е прав бразлиец.Иначе вчера се смеев за тоа што пишуваа навивачите на барса па освен посед на топка што морам да признаам дека имаат најака средина немаа ништо друго цезар немаше ич работа повеке имаше валдез кого 1 му фати на милито,еднаш на мота по средина на гол,2 шута имаше снајдер еден многу блиску до статива коа помина и другиот над гол и еден на станкович овде веке беше совладан валдез само со поглед ја пратеше топката.Тоа беше се нз од кај толку па барса дека имале јаки шанси првата на ибра беше чист опсајд, и најопасна беше на меси коа цезар фати во прво полувреме.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.689
Поени од реакции
43.620
ЦЦЦ овие од Барса еден натпревар нема да победат и ќе збеснат право...Играле подобро,имале подобар посед на топка,бла,бла..Не знаат дека на крај се гледа резултатот излеа...

Бтв.. анкетата :pop::pop::pop:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.631
Поени од реакции
22.452
Нашиот голман располага и со други способности освен да ги спречува противничките играчи да постигнат погодок.


Се прашувам како уште двте нозе му се здрави:toe:

Треба да му се даде шанса...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.040
Поени од реакции
1.164
ЦЦЦ овие од Барса еден натпревар нема да победат и ќе збеснат право...Играле подобро,имале подобар посед на топка,бла,бла..Не знаат дека на крај се гледа резултатот излеа...

Бтв.. анкетата :pop::pop::pop:
Имаа подобра игра во смисла што доминираа на теренот но Мурињо лесно можеше да ги надигра тактички, само еден гол во нивната мрежа требаше а со оваа одбрана немаше шанси да примиме гол. :)
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Се гледа дека Деки фалеше цел натпревар, да играше прво ке им закопаше некој гол. :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.567
Поени од реакции
59.223
Заради грип не играше, се виде дека има сила за 10 минути. Штета што не бевме комплетни, згора на тоа, во средината обично сме најслаби, а баш таму ни фалеа играчи. Сега е важно Русите да се победат, нема да биде лесно, а згора на тоа, секој кикс може скапо да не чини. Посебно Динамо Киев ќе биде проблематичен, дома играат одлично, некако ми делуваат расположени по враќањето на Шевченко. Изгледа дека тоа ја подигна атмосферата кај нив.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.729
Поени од реакции
6.372
Милслам дека во зима треба да се донесе уште еден фудбалер од средина нешто како чаби алонсо или де роси неаме ваков фудбалер кој ке доминира во средина како кај барса чави и инеста се виде дека таму не мозе да се носиме целосно доминира барса али затоа во одбрана бевме заслузивме чиста 10 ка и не им дадовме да мрднат со оглед на 2-3 пати еднаш ибра и еднаш меси.
 

BillyRijeka

BillyRijeka
Член од
3 февруари 2009
Мислења
84
Поени од реакции
15
pozdrav na site, zbilja je bio vrhunski ambijent na Meazzi, utakmica je bila zakinuta samo za golove , sve ostalo čista 10-tka

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.729
Поени од реакции
6.372
Дечки знае ли некој дали калари - интер ке ја даваат на телма и од колку саат играат?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
pozdrav na site, zbilja je bio vrhunski ambijent na Meazzi, utakmica je bila zakinuta samo za golove , sve ostalo čista 10-tka

Гордоста на Милано, мислам дека тоа го пишува на декорацијата, истата ја користеа и порано, ако не се лажам ланската сезона против Фиорентина .
Секоја чест за сликава, Avanti C.N. !
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Јас се извинувам што не успеав да си ги завршам должностите кон интер сајтот (имав гости из Швицарској :) ) ке надокнадам деновиве.

Браво Били за сликите стварно се одлични...Ке дојде и тој ден кога и јас ке бидам дел од ваква фешта на Џузепе,сега за сега само надеж :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.567
Поени од реакции
59.223
Работат ли стримовите од Justin? Обично при крај на месец се јавува некоја порака: лимитот за вашата држава е надминат, ти реков-ми рече...

Ако работат, ќе ставиме live stream на сајтот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom