Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.660
Поени од реакции
5.342
Добар е..Кристијано Занети ќе внесе свежина во нашиот тим, неговите пасови се многу важни..На мечот со Милан не очекувам да почне од првата минута, а се сомневам дека воопшто ќе влезе..Бидејќи, отсуствуваше подолго време, и му треба малку луфта да се прилагоди..
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Добар е..Кристијано Занети ќе внесе свежина во нашиот тим, неговите пасови се многу важни..На мечот со Милан не очекувам да почне од првата минута, а се сомневам дека воопшто ќе влезе..Бидејќи, отсуствуваше подолго време, и му треба малку луфта да се прилагоди..
Тој е подобар од Тиаго, Поулсен, и од Маркизио (на кој му треба искуство). Со него и Сисоко имаме солиден дефанзивен среден ред. Сисоко за трчење, додека Ѕанети за да ја умртви играта и додавање дијагонали кон нашите напаѓачи, особено Алесандро Дел Пиеро, кој лани од 21 погодоци, 7-8 од нив ги постигна од перфектните додавања од Кристијано.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Тој е подобар од Тиаго, Поулсен, и од Маркизио (на кој му треба искуство). Со него и Сисоко имаме солиден дефанзивен среден ред. Сисоко за трчење, додека Ѕанети за да ја умртви играта и додавање дијагонали кон нашите напаѓачи, особено Алесандро Дел Пиеро, кој лани од 21 погодоци, 7-8 од нив ги постигна од перфектните додавања од Кристијано.
Точно така дефинитивно играч кој ни е најмногу потребен но за за жал тешко дека ке биде 100% фит за мечот со Милан:nesum:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
pa ke treba da se potrudi zaneti da poigra malce pojke na derbito so milan eve sega gledam camoranezi definitivno otpaga za derbito, losi vesti ima i za transferot na diego (kolku se vistiniti toa neznam) a losi vesti se i toa sto seko pak zapnal za modric, samo da znae kolku mrazam hrvati i srbi vo juve.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.660
Поени од реакции
5.342
Sto mislite za trampava Iaquinta-Modrich, mene licno mnogu mi se dopaga kako igrac Modrich samo ne mi se dopaga toa sto ke bide izguben Iaquinta. Iako ovaa informacija ja najdov vo goal.com ne velam deka ima nekakva vistina vo ova no cisto kolku da go vidam vaseto mislenje za ova.
eve link http://www.goal.com/en/news/593/juventus/2008/12/13/1010243/juventus-and-tottenham-in-modriciaquinta-swap
Искрено не би се сложил со ова..Посебно поради тоа што во дилот е вмешан и Дон Винченцо...
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Camoranesi ne igra utre, ova e epten losa vest, samo se nadevam Marchioni ne igra, bilo kogo da stavi podobro ke se snajde od nego.
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Sto mislite za trampava Iaquinta-Modrich, mene licno mnogu mi se dopaga kako igrac Modrich samo ne mi se dopaga toa sto ke bide izguben Iaquinta. Iako ovaa informacija ja najdov vo goal.com ne velam deka ima nekakva vistina vo ova no cisto kolku da go vidam vaseto mislenje za ova.
eve link http://www.goal.com/en/news/593/juventus/2008/12/13/1010243/juventus-and-tottenham-in-modriciaquinta-swap
Воопшто не сакам да биде продаден или заменет Јакинта а што се однесува до Модрич, не ми смета нека дојди ама ако сакаат да го купат со пари а не со замена, посебно не замената да биди Јакинта.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Еве ги повиканите Каморанези аут,Салихамиџич се враќа....
3 Chiellini
4 Mellberg
6 Zanetti
7 Salihamidzic
8 Amauri
9 Iaquinta
10 Del Piero
11 Nedved
12 Chimenti
13 Manninger
19 Marchisio
20 Giovinco
21 Grygera
22 Sissoko
27 Ekdal
28 Molinaro
29 De Ceglie
32 Marchionni
41 Ariaudo
42 Pinsoglio
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Неиграњето на Каморанези преставува голем проблем за нас, не само поради фактот што тој е движечката сила во средниот ред туку и поради тоа што нема достојна замена. Пак ке треба да го гледам оној грбавион Маркиони што не знае да даде пас на 2 метра од него. Очекувам Џовинко да игра по десно...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.660
Поени од реакции
5.342
Неиграњето на Каморанези преставува голем проблем за нас, не само поради фактот што тој е движечката сила во средниот ред туку и поради тоа што нема достојна замена. Пак ке треба да го гледам оној грбавион Маркиони што не знае да даде пас на 2 метра од него. Очекувам Џовинко да игра по десно...
Маркиони изигра добри натпревари против Реал Мадрид..Кај него имам забележано дека против појакиве екипи игра подобро, а против послабите игра некако помалку мотивирано...Се надевам дека ќе му тргне на овој натпревар, а ништо чудно ако Раниери се одлучи и за Брацо..Му оди него против Милан:icon_lol:,,,
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Najdobro bi bilo Brazzo da igra samo ne znaeme kolku e podgotven, ako ne moze toj dobro bi bilo i Giovinco da igra, samo ne Marchioni
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
уф Брацо ако е спремен ја сум за него,многу ми се свиѓа како игра,искусен е и знае како се играат големи утакмици а не Маркиони кој се кочи ,ќе се изгуби на пола утакмица
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom