Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Svirezi ke ima i toa garantirano...Ibra, Vieira, Canavaro dobija svirezi, a ovoj zasluzuva najmnogu bidejki negoviot prestoj vo Juventus bese pogolem, i poznacaen od trojcata... Iskreno, za mene Zambrotta vazese isto kako Del Piero, Nedved, Buffon, Camoranessi, i mislev deka i toj ke ostane, no ja kidna.. Od site zaminuvanja, i peripetii sto mu se slucuvaa na Juventus, jas licno najmnogu izneveren se custvuvam od Zambrotta..
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Site vo drustvo mi se cudat kako moze da navivam za Juve a istovremeno da ne go mrazam Milan. No toa e taka. Za mene Milan od sekogas bil golem klub kon koj imam ogromna pocit. Sekako ja posakuvam pobedata vo megjusebniot duel i 3te boda no ne od omraza kon Milan tuku od ljubov kon Juve. Za razlika od ova najgolemo derbi vo Italija, na mecevite so Inter mi preovladuva omrazata i ne mozam da se kontroliram. Sepak treba prvo da se skoncentrirame na mecot so Lecce, pa potoa da mislime na Milan. Sto bi se reklo, da odime cekor po cekor. Pa sto ke bide, neka bide...
 
Член од
1 октомври 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
Site vo drustvo mi se cudat kako moze da navivam za Juve a istovremeno da ne go mrazam Milan. No toa e taka. Za mene Milan od sekogas bil golem klub kon koj imam ogromna pocit. Sekako ja posakuvam pobedata vo megjusebniot duel i 3te boda no ne od omraza kon Milan tuku od ljubov kon Juve. Za razlika od ova najgolemo derbi vo Italija, na mecevite so Inter mi preovladuva omrazata i ne mozam da se kontroliram. Sepak treba prvo da se skoncentrirame na mecot so Lecce, pa potoa da mislime na Milan. Sto bi se reklo, da odime cekor po cekor. Pa sto ke bide, neka bide...
Toj sto naviva za Juve ne moze da ne gi mrazi In..r i Mi..n.JUVE PER SIEMPRE:salut:
 
Член од
11 ноември 2008
Мислења
40
Поени од реакции
5
Svirezi ke ima i toa garantirano...Ibra, Vieira, Canavaro dobija svirezi, a ovoj zasluzuva najmnogu bidejki negoviot prestoj vo Juventus bese pogolem, i poznacaen od trojcata... Iskreno, za mene Zambrotta vazese isto kako Del Piero, Nedved, Buffon, Camoranessi, i mislev deka i toj ke ostane, no ja kidna.. Od site zaminuvanja, i peripetii sto mu se slucuvaa na Juventus, jas licno najmnogu izneveren se custvuvam od Zambrotta..
Skoro site sto si otidoa od Juve propadnaa ali taka i im treba koga se prodavaat za pari! A zambrota veke bese isvirkuvan na triagonaleto Tim taka da i sega nema da znae shto go snashlo
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Сите до еден што си отидоа патат.Игрите што ги прикажуваа во Јувентус не се ни блиску до тие што ги прикажуваат сеа и можам да гарантирам дека сите до еден плачат да се вратат тамо каде што станаа вистински фудбалери ама после ебење нема каење така да сите до еден ке бидат исвиркувани сами си се криви за тоа што им се случи:tapp:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
A zosto mislis vaka? Aj za Emerson jasno mi e i onaka ne igra, ama zs Zambrotta?!
Pa go vidovte mecot Torino-Milan? Dali bese vo igra ili na klupata za rezervni igraci!? Nema srce toj da igra vo Torino bidejki ke znae sto go precekuva. Navivackata grupa DRUGHI koj znae sto ke napravaat protiv nego ako toj ke igra. No jas iskreno bi sakal da igra no ne veruvam bidejki koga igraa na TIM Troffeot, znaete sto i se sluci na predavnikot. Pa koga vo eden neoficijalen trofej kako sto e Tim imase svirezi protiv nego, sto bi imal na eden derbi natprevar koj se igra vo Serie A!... Mislam deka vaka i ke bide:tapp:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Pa go vidovte mecot Torino-Milan? Dali bese vo igra ili na klupata za rezervni igraci!? Nema srce toj da igra vo Torino bidejki ke znae sto go precekuva. Navivackata grupa DRUGHI koj znae sto ke napravaat protiv nego ako toj ke igra. No jas iskreno bi sakal da igra no ne veruvam bidejki koga igraa na TIM Troffeot, znaete sto i se sluci na predavnikot. Pa koga vo eden neoficijalen trofej kako sto e Tim imase svirezi protiv nego, sto bi imal na eden derbi natprevar koja se igra vo Serie A!... Mislam deka vaka i ke bide:tapp:
Читам по форумите дека на Замброта му се приредува огнено крштевање, значи кога ќе фати топка Замброта ќе следуваат големи свирежи..Навивачите на Јуве посебно ги заболе изјавата на Џанлука Замброта кај што вика дека отсекогаш навивал за Милан (после тоа што му го даде Јувентус тој тоа го изјави) и дека е пресреќен што игра во еден тим како овој... Емерсон, се знае, тој играч што го следи тренерот каде и да оди (во случајов Фабио Капело), а Замброта испадна најголем предавник од сите...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.696
Поени од реакции
3.648
Џабе ке бидат свирежите ако не успееме да го победиме Милан...Ако успееме да оствариме триумф верувајте многу повеќе ке го заболи поразот отколку реакциите и пречекот од навивачите!
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
ма ме заболе за Замброта циганот,ние е најбитно да ги добиеме сеа лече па после Милан а читам можно е јуве да не земе никој во јануари
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
ма ме заболе за Замброта циганот,ние е најбитно да ги добиеме сеа лече па после Милан а читам можно е јуве да не земе никој во јануари
Тоа се чисти бесмислици...Секо стопати изјави дека деновите меѓу Католички Божиќ (25 Декември) и Нова година ќе се состане раководството на Јувентус и ќе ги разгледува опциите и ќе се одлучи кој играч би им бил потребен на Јувентус во Јануарскиот преоден рок..Исто така според медиумите денеска дека Јуве за брзо време ќе одлучи по кој играч ќе се фокусира Јувентус..Дали по Диего, или по Швајнштајгер (за кој лично навивам)..

Ако се одлучат за Диего, можно е тој да се пресели во Зимскиот трансфер период, поради слабиот учинок на Вердер во Лигата на Шампионите, и можноста да го заврши своето присуство во Европа по слабите изданија на Вердер во Лигата на Шампионите, и слабиот пласман во Германската Бундес Лига во која моментално Вердер е на 7мата позиција, заостанувајќи зад лидерот Хофенхајм 11 поени, и за него веројатно ќе треба да се одвојат некаде околу 25 милиони евра...

Доколку се одлучат за Швајнштајгер, според мене тој има минимални шанси да ни се приклучи во Зимскиот трансфер рок, бидејќи во Јуни му завршува договорот, а доколку го земиме во Јануари треба да му платиме на Баерн, а влето би го зеле како слободен трансфер, само договор за плата ќе треба да се разгледува... Но, според правилата на УЕФА и ФИФА, играчот кој има уште половина година од тековниот договор, може слободно да си бара друг клуб доколку го сака тоа уште на Полусезона, така да паметен потег би му бил на Јуве да си го ангажира уште зимата Швајнштајгер, и на крај на сезоната да пристигни во Јувентус..Исто како случајот со Олоф Мелберг...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.696
Поени од реакции
3.648
Тоа се чисти бесмислици...Секо стопати изјави дека деновите меѓу Католички Божиќ (25 Декември) и Нова година ќе се состане раководството на Јувентус и ќе ги разгледува опциите и ќе се одлучи кој играч би им бил потребен на Јувентус во Јануарскиот преоден рок..Исто така според медиумите денеска дека Јуве за брзо време ќе одлучи по кој играч ќе се фокусира Јувентус..Дали по Диего, или по Швајнштајгер (за кој лично навивам)..

Ако се одлучат за Диего, можно е тој да се пресели во Зимскиот трансфер период, поради слабиот учинок на Вердер во Лигата на Шампионите, и можноста да го заврши своето присуство во Европа по слабите изданија на Вердер во Лигата на Шампионите, и слабиот пласман во Германската Бундес Лига во која моментално Вердер е на 7мата позиција, заостанувајќи зад лидерот Хофенхајм 11 поени, и за него веројатно ќе треба да се одвојат некаде околу 25 милиони евра...

Доколку се одлучат за Швајнштајгер, според мене тој има минимални шанси да ни се приклучи во Зимскиот трансфер рок, бидејќи во Јуни му завршува договорот, а доколку го земиме во Јануари треба да му платиме на Баерн, а влето би го зеле како слободен трансфер, само договор за плата ќе треба да се разгледува... Но, според правилата на УЕФА и ФИФА, играчот кој има уште половина година од тековниот договор, може слободно да си бара друг клуб доколку го сака тоа уште на Полусезона, така да паметен потег би му бил на Јуве да си го ангажира уште зимата Швајнштајгер, и на крај на сезоната да пристигни во Јувентус..Исто како случајот со Олоф Мелберг...

А ако го ангажираме Швајни уште зимава не верува дека ке платиме повеќе од 10-ина милиони, што се далеку од 25-те за Диего. Со тие пари се купуваат двајца солидни играчи кои ќе ни помогнат во натамошниот дел од шампионатот и ЛШ...
 
Д

Демијан

Гостин
Тоа се чисти бесмислици...Секо стопати изјави дека деновите меѓу Католички Божиќ (25 Декември) и Нова година ќе се состане раководството на Јувентус и ќе ги разгледува опциите и ќе се одлучи кој играч би им бил потребен на Јувентус во Јануарскиот преоден рок..Исто така според медиумите денеска дека Јуве за брзо време ќе одлучи по кој играч ќе се фокусира Јувентус..Дали по Диего, или по Швајнштајгер (за кој лично навивам)..

Ако се одлучат за Диего, можно е тој да се пресели во Зимскиот трансфер период, поради слабиот учинок на Вердер во Лигата на Шампионите, и можноста да го заврши своето присуство во Европа по слабите изданија на Вердер во Лигата на Шампионите, и слабиот пласман во Германската Бундес Лига во која моментално Вердер е на 7мата позиција, заостанувајќи зад лидерот Хофенхајм 11 поени, и за него веројатно ќе треба да се одвојат некаде околу 25 милиони евра...

Доколку се одлучат за Швајнштајгер, според мене тој има минимални шанси да ни се приклучи во Зимскиот трансфер рок, бидејќи во Јуни му завршува договорот, а доколку го земиме во Јануари треба да му платиме на Баерн, а влето би го зеле како слободен трансфер, само договор за плата ќе треба да се разгледува... Но, според правилата на УЕФА и ФИФА, играчот кој има уште половина година од тековниот договор, може слободно да си бара друг клуб доколку го сака тоа уште на Полусезона, така да паметен потег би му бил на Јуве да си го ангажира уште зимата Швајнштајгер, и на крај на сезоната да пристигни во Јувентус..Исто како случајот со Олоф Мелберг...
Така би било најдобро ама што ќе правиме ние една полусезона.Ни треба таков тип на играч уште во јануари.Ја мислам да го земеме Диего зимава,а у летен преоден рок да дојде Швајни(знам многу сакам и јас:))
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Не е проблем кого ќе купат бидејќи кого и да земат зимскиов преоден рок , доколку земат, тој нема да може да игра у Лига на Шампиони

И Диего и Швајнштајгер се добри.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom