Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.696
Поени од реакции
3.648
Пресидентот на Јуве, мистер Гиљи јавно го 'акна' Швајни поради тоа што овој дозволува девојчето да му ја диктира кариерата:
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“I saw photographs of her in the newspapers and she is a beautiful woman. However, a great player should not let his career be dictated by such matters.
[/FONT]

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“He should be given the freedom to choose the solution that seems most opportune purely from a sporting point of view.”[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]

'Гледав слики од неа во весниците и морам да кажам дека е пребуава девојка. Како и да е голем играч не смее да дозволи неговата кариера да биде диктирана од такви влијанија. Треба да има слобода, да ја избере најдобрата солуција од спортска гледна точка' - Рече Гиљи

Хаха, Гиљи гледал сликички од девојката на швајни, како не му е срам....:pos2::pos2: Шала на страна.. Ако Швајн дозволи девојката да му кажува каде да ја продолжи кариерата тогаш не ни преостанува ништо друго освен во соработка со Кајгана.ком да му ја доделима престижната награда 'Златна папуча'...
[/FONT]:toe::toe:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Никој не претпоставуваше дека ќе имаме олку повредени играчи..Буфон, Трезеге, Салихамиџич, Поулсен, Занети, Зебина, Тиаго, Каморанези сега, тоа ти се 7 играчи..Јас не ни очекувам да имаме некоја подобра си замена, кога стандардни првотимци се повредени...
Кнежевич и Андраде

Mora nabrzina da se vratime na 3 boda od vrvot, zatoa forza Napoli. P.S. Koga rekovte deka ke ide na rendgen Camoranesi?
Утре:helou:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.743
Поени од реакции
9.751
Ијако не ја гледав утакмицата, видов хајлатс, одлично играле ѕверовите! Секоја чест, ова е вистинскиот Јуве. Се надевам и на наредниот натпревар со Лече ќе продолжи вака. Форца Јуве! :vozbud:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Nisto od priblizuvanjeto do SINTER. Ama toa e sleduva Lecce i ocekuvam pobeda i prodolzuvanje na trkata po Scudeto
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Јуве се заинтересирани за некои играчи од Гремио,десен бек и средина,вакви непроверени играчи нејќам,и недокажани,ризик е тоа
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
168
Поени од реакции
1
не баш такви играчи треба да се земат 2 мозат за 3-4 милиони да ги земат и ако бидат тогаш во чар ако не губи јуве 3-4 милиона сто се тие за тим како јуве сепак на јуве моментално му треба само среден играч и еден лев и десен бек барем така јас мислам позз:smir:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
јас мислам оти Јуве саа ке терат такви играче за помалко пари од Бразил од Аргентина оти нели градат стадион Т.Е. го реновират:smir:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
јас мислам оти Јуве саа ке терат такви играче за помалко пари од Бразил од Аргентина оти нели градат стадион Т.Е. го реновират:smir:
Градат... Дел Алпи веќе е во фаза на Рушење!!
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
е коо ке го срушат така ли ке го остаат? размисли малко шо сакам да кажам:tapp:
Рушење знаеш што значи бе Тим4е?? Дел Алпи до темек ке биде срушен, а на негово место ке биде изграден НОВ стадион.. Ме разбираш, или да ти нацртам??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom