Гол во гости

што мислите треба да остане ова правило или треба да се отфрли?


  • Вкупно гласачи
    125
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Не треба да остане во никој случај, многу поинтересно и подобро ќе е без ова глупо правило. Вака некогаш еден кикс на домашните и гол за гостите и иде целата утакмица во неповрат за домашните играчи... Да кажеме ако 1:0 тепал домашниот тим на првата утакмица, после 1:0 поведува во втората со некој кикс на другиве, тогаш скоро никакви шанси немаат тие што играат дома, треба 3 гола да дадат. Али, тоа е, тешко дека ќе се укине ова правило... :toe:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
а што е со случаите како
рома-лацио
интер-милан
??????????????
и зарем неможе ова правило да се исклучи и да се воведе старомодното изведување на пенали што дополнително би ги подгревало атмосферите!?
Убо си е правилото...

А за дерби како Рома - Лацио, Интер - Милан, секогаш важи друго правило. Кој игра дома, има право на 80% од влезниците. За гостинот се останатите. Така да кога интер е домаќин на дерби со милан има навивачи исто како да игра со Торино, иако се игра на заедничкиот (засега) стадио со Милан.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Jas sum protiv ova pravilo od ednostavna pricina sto so nego se otapuva fudbalot. Ova pravilo nosi mnogu kalkulacii kaj ekipite od strav da ne primat gol na domasen teren koj sto za gostinot zlato vredi. Bez praviloto "gol vo gosti" bi se igral mnogu ponapagjacki i otvoren fudbal i bi sledele mnogu poveke natprevari so golovi. Iako ponekogas i mi odgovaralo sto moja ekipa pominala vo narednoto kolo so dve nereseni, voopsto ne mi se dopagja situacijata koga rezultatot e na primer 1-1 ili 2-2 posle dvata natprevari, da odi ponatamu edna od ekipite. Da sum jas nekoj faktor, vednas bi vovel izveduvanje na penali. Taka bi se otvorila igrata na dvete ekipi na koi nema da im bide vazno ako zagubile so na primer 3-1 da brkaat rezultat od 2-0 tuku moze komotno da se otvorat i da pobedat so 5-3. Ova avtomatski povlekuva i povekje golovi i poubav fudbal.
Ај да не пишувам, пошто тоа што сакав да го пишам е тука.
Апсолутно и јас сум да се смени ова правило.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Немам ништо против тоа да остане, но и да се промени нема да биде лошо:) Исто ми е мене..
 
С

Спенсер

Гостин
според мене е глупости...треба да се исфрли!!!! домашниот треба цело време да се брани да не прими гол така???зашо ако прими,ке треба да дае два за да иде понатаму!!!(ако првата било 0:0 да речеме)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Не гледам причина зошто би се сменило ова правило.Едноставно,треба да се цени постигнат гол во гости. :smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.560
Поени од реакции
6.247
па ако се исфрли ке гледаме повеке продолженија и пенали :toe:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Зошто да се смени? Што му фали? Продолженија и вака ќе се гледаат и плус поатрактивен фудбал ќе има со ова правило кога на рефаншот ќе мора да се отвори играта.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Mене не ми се допаѓа гласав за да се исфрли...
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Неможе ова да се смени,зашто во Лига на Шампиони секоја втора утакмица ке треба да се играат продолженија и пенали,што значи ке преовладува повеќе среќата.
Вака за двата тима важи правилото,па јебига ако си мајчин нападни во гости и дај гол:)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Јас гласав за да остане, мада мене лично ми е сеедно...
Точно е дека тоа правило (индиректно) ја уништува играта на екипите, али неможе и на гледачите да им биде убаво (да гледаат добар фудбал и многу голови) а и тимовите да освојуваат титули :toe:
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
Убо си е правилото...

А за дерби како Рома - Лацио, Интер - Милан, секогаш важи друго правило. Кој игра дома, има право на 80% од влезниците. За гостинот се останатите. Така да кога интер е домаќин на дерби со милан има навивачи исто како да игра со Торино, иако се игра на заедничкиот (засега) стадио со Милан.
и мислип дека навивачи на Милан неможат да купат карти ако Интер е домаќин? како ќе ги познаат? ќе отиде и ќе си купи карти за исток или запад, всушност така и се дешава секогаш кога играат овие два тима. на стадионот секогаш е фифти-фифти...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom