Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Дефинитивно ке си остане Чиро Ферара.
Дефинитивно нема да се купува играчи во Јануари.
Дефинитивно пак ке си останеме во криза.
Дефинитивно ке чекаме нешто што ке не спаси од кризата.
Дефинитивно ке ни тргнат победите кај и да е.
Дефинитивно 2ро место загарантирано со ваков Јувентус.

Поздрав.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Дефинитивно ке си остане Чиро Ферара.
Дефинитивно нема да се купува играчи во Јануари.
Дефинитивно пак ке си останеме во криза.
Дефинитивно ке чекаме нешто што ке не спаси од кризата.
Дефинитивно ке ни тргнат победите кај и да е.
Дефинитивно 2ро место загарантирано со ваков Јувентус.

Поздрав.
Второ?!
немој не ме радуј :)

Со оваа игра не одиме ни во УЕФА!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Фиорентина,Милан,Парма од втора лига и Рома се моментално појаки од нас жал ми е што го зборам ова за Ајакс не ми се коментира ме фаќа паника и лека ноќ за Чиро Ферара кој очигледно е изгубен
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Значи читам Конте нешто,Закерони се нуди,а ние го имаме Ферара. Страшна тројка која да им дадеш да водат Дрим Тим пак ке изгубат од третолигаш.

Јуве не е тим од типот на Болоња,Катанија и такви слични каде што тренерите си пробуваат тренерскиот занает да го научат(пример Михајловиќ во Болоња па Катанија).

Јуве е тим на кој му треба ВРВЕН ДОКАЖАН ТРЕНЕР СО ИСКУСТВО а не почетници аматери.:juventus:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Значи читам Конте нешто,Закерони се нуди,а ние го имаме Ферара. Страшна тројка која да им дадеш да водат Дрим Тим пак ке изгубат од третолигаш.

Јуве не е тим од типот на Болоња,Катанија и такви слични каде што тренерите си пробуваат тренерскиот занает да го научат(пример Михајловиќ во Болоња па Катанија).

Јуве е тим на кој му треба ВРВЕН ДОКАЖАН ТРЕНЕР СО ИСКУСТВО а не почетници аматери.:juventus:
Сите ова го знаеме, ама тие што треба да го знаат или не го знаат или се прават на Тошо. Само можам да кажам дека сме срамота и со право пиеме сеир од цела фудбалска јавност.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
Порано малите тимови како Катанија доаѓаа да се спасат од дебакл, со овие шутрациве на чело денес доаѓаат да победат. На какво ниво ни се симна клубот...
Нешто слично му се дешаваше на Милан на почетокот на сезона, кога Бари доаѓаше со напад у глава на Сан Сиро, само кај Милан не траше толку долго колку што трае кај Јуве. Зборот ми беше, баш го гледав мечот со Цирих на Сан Сиро и коментаторот англичанец беше и рече "Milan have lost the Fear Factor" , или у превод изгубен е факторот страв, малите екипи ја знаат ситуацијата на Јуве, слаба игра, тотален хаос во клубот, никаков тренер и не доаѓаат да се бранат, доаѓаат и они си ја играат нивната игра.

Абе порано екипи како Катанија , Бари, Ливорно доаѓале на Деле и на Сиро со шлемчиња на глава и автобусот пред гол и не излагале ни од автобус а не да помислат да шутнат.

Али ете дојдоа и такви времиња, но Милан ја преброди таа ситуација, и имаше серија од 14 натпревари без пораз, кај Јуве е проблемот ова, не е проблемот играчкиот кадар.

Токму и управата на Јуве му дава шанса поради ова на Чиро, по примерот на Галијани кој го остави Лео на клупата, една победа две да се сврзат и Јуве ќе се врати у нормала, после само да се надевамо на некоја криза на Интер и пак ќе биде интересно калчото. Главете горе момци и не плукајте по вашиот клуб :smir:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Нешто слично му се дешаваше на Милан на почетокот на сезона, кога Бари доаѓаше со напад у глава на Сан Сиро, само кај Милан не траше толку долго колку што трае кај Јуве. Зборот ми беше, баш го гледав мечот со Цирих на Сан Сиро и коментаторот англичанец беше и рече "Milan have lost the Fear Factor" , или у превод изгубен е факторот страв, малите екипи ја знаат ситуацијата на Јуве, слаба игра, тотален хаос во клубот, никаков тренер и не доаѓаат да се бранат, доаѓаат и они си ја играат нивната игра.

Абе порано екипи како Катанија , Бари, Ливорно доаѓале на Деле и на Сиро со шлемчиња на глава и автобусот пред гол и не излагале ни од автобус а не да помислат да шутнат.

Али ете дојдоа и такви времиња, но Милан ја преброди таа ситуација, и имаше серија од 14 натпревари без пораз, кај Јуве е проблемот ова, не е проблемот играчкиот кадар.

Токму и управата на Јуве му дава шанса поради ова на Чиро, по примерот на Галијани кој го остави Лео на клупата, една победа две да се сврзат и Јуве ќе се врати у нормала, после само да се надевамо на некоја криза на Интер и пак ќе биде интересно калчото. Главете горе момци и не плукајте по вашиот клуб :smir:
убаво кажано само не ми е јасно како може по победата над Интер работите да тргнат наопаку... по таа победа мислев дека Јуве ќе блесне и ќе му се доближи на Интер ама те ти беља
 
Член од
20 септември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
0
Shto mozhe da se kazhe i komentira posle ovoj debakl??

a nashiot pretsedatel ushte izjavuva deka proektot juve prodolzhuva...ncncn...sramota!

navistina mi nedostigaat zborovi :(
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Нешто слично му се дешаваше на Милан на почетокот на сезона, кога Бари доаѓаше со напад у глава на Сан Сиро, само кај Милан не траше толку долго колку што трае кај Јуве. Зборот ми беше, баш го гледав мечот со Цирих на Сан Сиро и коментаторот англичанец беше и рече "Milan have lost the Fear Factor" , или у превод изгубен е факторот страв, малите екипи ја знаат ситуацијата на Јуве, слаба игра, тотален хаос во клубот, никаков тренер и не доаѓаат да се бранат, доаѓаат и они си ја играат нивната игра.

Абе порано екипи како Катанија , Бари, Ливорно доаѓале на Деле и на Сиро со шлемчиња на глава и автобусот пред гол и не излагале ни од автобус а не да помислат да шутнат.

Али ете дојдоа и такви времиња, но Милан ја преброди таа ситуација, и имаше серија од 14 натпревари без пораз, кај Јуве е проблемот ова, не е проблемот играчкиот кадар.

Токму и управата на Јуве му дава шанса поради ова на Чиро, по примерот на Галијани кој го остави Лео на клупата, една победа две да се сврзат и Јуве ќе се врати у нормала, после само да се надевамо на некоја криза на Интер и пак ќе биде интересно калчото. Главете горе момци и не плукајте по вашиот клуб :smir:
...во право си, само да се разбереме не плукаме по клубот - само по луѓето што го водат :)

Добра ноќ, па чекаме епилог од состанокот утре...
:salut:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
ова веке не ме радува за чиро и за целата ситуација во јуве мора смена под итно а за диего не сте во право шо викате да си оди ма да вие се посерам во навивачите ццц а да си оди алекс шо викате на то ?? диего се труди да помогни ама кога нема асолни соиграчи со него аман аман аман само колку прекршоци се направени врз него и колку повредени играчи иаме и во право беше еден ко рече дека до пред некој натпревар го величевме на ферара а и го пцуевме на раниери јас уште во мај викав дека мора др тренер а не чиро знаев дека ке е вака ојде уште една сезона јабана него што да се прави без еден јакинта и еден трезеге ништо не прајме и сите балетани шо ги иаме :nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::tapp::tapp::tapp:
само касерес и џио се за овај состав и диего никој друг сите се за продажба ццц не ми се верува што тим стана од јуве ама
. Овој успех се повтори и во 1969, а го освоија и Интерконтиненталниот куп истата година. По пензионирањето на Џиани Ривера, за Милан следеше период на опаѓање, во тек на кој беа вмешани во скандалот Тотонеро во 1980 и како казна беа исфрлени во серија Б, за прв пат во историјата. Скандалот беше базиран на обложувачките организации кои им плаќаа на играчите и судиите да го утврдат исходот на утакмиците. Милан брзо се врати во серија А, но веќе следната година повторно се врати во серија Б поради тоа што го завршија шампионатот 1981-82 во зоната за испаѓање.
Во 1986, претприемачот Силвио Берлускони го презема клубот, и веднаш почна да вложува многу пари во тимот, именувајќи го тренерот во пораст Ариго Саки на чело на росонерите и потпиша договор со холанското трио Марко ван Бастен, Руд Жилит и Франк Рајкард. Ова беше почеток на најуспешното време во клубската историја, со што Милан освои седум домашни трофеи, пет Шампионски лиги и три Интерконтинентални купа.1978-79; 1987-88; Серија Б:
Победници (2): 1980–81; 1982–83
еве нешто поврзано со големиот ривал на милан кој исто бил во слична ситоација а пак за шинтер нема што да се кажи дека во 1922 The club won its very first Scudetto (championship) in 1910 and its second in 1920. The captain and coach of the first Scudetto was Virgilio Fossati, who was killed in World War I. In 1922 Inter were in Group B of the Serie A and came in last place after picking up only 11 points in the season. The last place team of each group was to be automatically relegated. The second last place teams were placed in a pre-relegation 'salvation' tournament. Inter and La Gazzetta dello Sport editor (Colombo) petitioned the FIGC to allow Inter to participate in Serie A the following year as a year in Serie B would have been financially detrimental. The FIGC saved Inter some weeks prior to the season starting by allowing them to remain in Serie A in 1923. еве ви
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
eb*m ti toj Seko i Blanc tie se mali deca da upravuvaat vakov klub kako sto najgolemiot klub vo Italia sram nemat papucari nizaedni a i igracite ne se nisto podobro ne davaat maximun na niedna od poslednite 8 sredbi tuka ima nekoj golem problem se nadevam deka ke izleze na videlina sekako za dobroto na nasiot Juventus
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.698
Поени од реакции
3.648
Денеска попладне ке има состанок во Јувентус, по повод последните резултати.
На истиот овој состанок, Јувентус најверојатно ке го именува Бетега за технички директор на клубот, кој ке има задача да му врзе некоја циганска на Секо и да му се најде на Ферара (затоа што овој не е кадарен сам да го реши проблемот).

Исто така ке се разговара и за иднината на Ферара (ова е голем напредок со оглед на фактот дека вчера имаше најави дека Чиро сигурно останува).
На агендата е и разговор по повод елиминацијата од ЛШ која донесе неколку милиони финансиска загуба, што може да претставува (а ќе претставува) сериозен удар за буџетот на клубот.

Се споменува дека во соблекувалната моментално владее хаос и дека дел од фудбалерите воопшто не го слушаат Ферара.

Еве ги насловите на денешните медиуми ширум Италија:

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Gazzetta dello Sport[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Juve technical K.O
Great coup for Catania in Turin
Protest with racist chants

Editorial: Revenge and Ranieri
Inter freeze Lazio with Eto'o
Nerazzurri go eight points clear
Roma and Napoli win like CL contenders

[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Corriere dello Sport
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Ferrara think again, it's right to leave
If the club doesn't move then it's up to him

Inter celebrate 2009 with eight-point lead
Ranieri makes Roma fly
Genoa-Bari postponed

[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Tuttosport
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Clean out
Juve humiliated at home
Haven't lost to Catania since 1963
Editorial: Change as soon as possible

Inter say thanks again and fly away
Great Roma but new anxiety for Totti

[/FONT]Едит: Според изјавите на менаџерот на Хидинк, Гус моментално бил на одмор, но бил одлично запознаен со проблемите што го опфатиле Јувентус. Исто така знае и за последниот пораз против Катанија.
Агентот изјави дека, заедно со неговиот клиент се отворени за понуди.

Епа што чекаат бе?? Во ситуација кога Ман Сити го зема Манчини, единствена клупа која би била слободна е нашава. Во друга ситуација, не би имале никаква шанса со Сити.
Агентов фали уште да каже, добро ајде сами ке си доставиме понуда од Јувентус.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Значи јас разбирам да се сака да се има континуитет во работа, да се има трпение со некој бла бла... ама ова веќе не е на арно... не гледам дека овој вашиов има план за излез од гомнава и мислам само од лошо полошо може да оди ситуацијава додека не го смените...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom