Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.701
Поени од реакции
43.806
Toa e за друг Касерас, 40 годишен пензиониран фудбалер поранешен играч на Бока, погоден бил во лицето од ограбувачи и моментално се бори за живот .
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Toa e за друг Касерас, 40 годишен пензиониран фудбалер поранешен играч на Бока, погоден бил во лицето од ограбувачи и моментално се бори за живот .
Знам дека мислите дека клубот ни е мафијашки ама уште не се дојдени до таму работите да ги вовлекуваме играчите во мафијашките работи. Тие засега се на страна од тоа. Тоа е работа на босовите.:pos2:(мала шала)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.657
Поени од реакции
5.339
Според Германски Билд, финансиска криза ќе го примора Шалке во Јануари да стави повеќе играчи на трансфер листата, а според споменатите се наоѓаат и Рафиња и Ракитич, а и двајцата би биле одлично засилување за Јуве, но тоа ќе биде тешко бидејќи Секо во една своја изјава напомена дека Јуве во Јануари нема да носи играчи што немаат ЕУ пасош, така да според тоа, сметам дека трансферот на Рафиња е невозможен.

Но Англиските медиуми шпекулираат дека Јуве сериозно ја разгледува и опцијата да се ангажира Сања од Арсенал. Доволно е што сите шпекулации говорат дека сериозно се размислува да се ангажира десен бек, позиција која во моментов е најслаба.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Venger tesko deka ke se otkazi od Sagna zosto mu e prv izbor... Ebue e spored mene porealna opcija , a isto taka kvaliteten igrac koj moze da se iskoristi i vo poveke formacii zosto moze da igra i krilo...

A sto se odnesuva do Rafinha , pokraj Lahm najkvaliteten bek vo Germanija , ama jas ne bi go sakal vo Juventus zatoa sto ke se natrupaat mnogu brazilci , a toa ne e voopsto na dobro... a Rafinha e poznat i kako problematicen igrac koj imase dosta raspravii i so poranesnite treneri na Salke zaradi burniot noken zivot koj go vodi(i so Magath bese vo konflikt za istovo pred pocetok na sezonata)...

Rakitic momentalno ne e voopsto potreben zatoa sto go imame Giovinco , a so negovo doveduvanje bi se napravila istata greska koja se pravi vo poslednive 3 godini - prenatrupuvanje igraci na pozicii na koi sme kompletni, a tamu kaj sto sme najslabi nisto ne se menuva...

Znaci da sumiram ako e vozmozno da se donese desen bek vo Januari (Sagna ili Eboue) a na leto WC stoper i napagac... koga ke se popolnat ovie pozicii posle moze da se pravat planovi za doveduvanje na drugi igraci...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Venger tesko deka ke se otkazi od Sagna zosto mu e prv izbor... Ebue e spored mene porealna opcija , a isto taka kvaliteten igrac koj moze da se iskoristi i vo poveke formacii zosto moze da igra i krilo...

A sto se odnesuva do Rafinha , pokraj Lahm najkvaliteten bek vo Germanija , ama jas ne bi go sakal vo Juventus zatoa sto ke se natrupaat mnogu brazilci , a toa ne e voopsto na dobro... a Rafinha e poznat i kako problematicen igrac koj imase dosta raspravii i so poranesnite treneri na Salke zaradi burniot noken zivot koj go vodi(i so Magath bese vo konflikt za istovo pred pocetok na sezonata)...

Rakitic momentalno ne e voopsto potreben zatoa sto go imame Giovinco , a so negovo doveduvanje bi se napravila istata greska koja se pravi vo poslednive 3 godini - prenatrupuvanje igraci na pozicii na koi sme kompletni, a tamu kaj sto sme najslabi nisto ne se menuva...

Znaci da sumiram ako e vozmozno da se donese desen bek vo Januari (Sagna ili Eboue) a na leto WC stoper i napagac... koga ke se popolnat ovie pozicii posle moze da se pravat planovi za doveduvanje na drugi igraci...
На зима Ебуе, на лето Кјаер/Запата/Мексес за партнер на Киелини, Кришито назад од Џенова за лев бек, или евентуално замена со Наполи Зунига - Молинаро и назад сме добри. Средината ни е ок, може Екдал да го повратиме само и топ сме. Напред, Лавеци/Фабиано/Џеко како замена за Трезеге и нема потреба од дополнителни промени во тимот. Евентуално уште некој младич 18-19 години може да се земе, па да се даде на позајмица...

Иначе, околу утрешниот меч. Очекувам досаден и грд фудбал, во кој сепак мислам дека ние ќе земеме 3 поени. Не ми е важен начинот на игра, се додека ги имаме тие три и тоа како важни поени. Притисокот врз Чиро е преголем, така да се надевам ќе умее да се справи со него. Овој натпревар мора да се добие по секоја цена, со оглед на фактот што пред нас се два тешки натпревари од групата (Бордо во гости и Баерн дома).

Формацијата очекувам да е следната:

Buffon

Grygera - Canna - Chiellini - Grosso

Melo - Poulsen

Camo - Diego - Giovinco

Amauri

Доколку Мело, Поулсен, Диего и Каморанези се на висина на задачата, и одбраната не прави почетнички грешки, нема да имаме никаков проблем...
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Jas imam 2 zelbi za napagac... Dzeko ili Gignac... na prvo mesto mi e Gignac zatoa sto deckovo e strasen napagac a poznato e deka francuzite sekogas dobro pominuvale vo Juve... mislam deka vo nego bi dobile nov Trezegol...

A so se odnesuva za stoperskata pozicija , pred 2 godini go ispustivme Ivanovic za nisto da go dovedeme a so to bi go resile dolgorocno problemot , ama toa e koga magarina go vodat klubot... a sega ne gledam deka moze da se kupi nekoj stoper od svetska klasa, znaci ima dosta talenti Kjaer , Zapata ama so vakvi igraci ke otide uste nekoja godina vo nepovrat dodeka tie steknat iskustvo i stanat WC(a nesomneno e deka imaat jaki predispozicii za toa)...
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
За стоперска позиција само Кјаер и никој друг. Дечково е закон, мислам дека во поголем тим како Јуве би го постигнал својот врв и би постанал еден од најдобрите светски дефанзивци.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.657
Поени од реакции
5.339
Иначе, околу утрешниот меч. Очекувам досаден и грд фудбал, во кој сепак мислам дека ние ќе земеме 3 поени. Не ми е важен начинот на игра, се додека ги имаме тие три и тоа како важни поени. Притисокот врз Чиро е преголем, така да се надевам ќе умее да се справи со него. Овој натпревар мора да се добие по секоја цена, со оглед на фактот што пред нас се два тешки натпревари од групата (Бордо во гости и Баерн дома).
Натпреварот против Макаби мора да се победи, тоа го изјавија и Буфон и Амаури. Со победа над Макаби, Јуве ќе го намали притисокот од гостувањето во Бордо, и добро ќе биде Јуве да ги победи и двата натпревари за да го пречека Баерн во Торино со разрешен статус околу пласирањето во 1/8 финале. Макаби нема да биде лесен противник, немаат освоено бод, и сигурно дека ќе дадат се од себе овој натпревар што го играат на домашен терен да ги освојат првите бодови. Тие немаат притисок, а Јуве има, тоа го докажува и изјавата на Леви, тренерот на Макаби кој изјави „Макаби нема што да изгуби, но Јувентус има“. Се надевам дека играчите на Јуве ќе бидат максимално концентрирани и дека Јуве ќе успее да победи. Мело е 100% фит, и го излекува грипот кој го примора Фелипе да го пропушти вчерашниот тренинг.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Jas imam 2 zelbi za napagac... Dzeko ili Gignac... na prvo mesto mi e Gignac zatoa sto deckovo e strasen napagac a poznato e deka francuzite sekogas dobro pominuvale vo Juve... mislam deka vo nego bi dobile nov Trezegol...

A so se odnesuva za stoperskata pozicija , pred 2 godini go ispustivme Ivanovic za nisto da go dovedeme a so to bi go resile dolgorocno problemot , ama toa e koga magarina go vodat klubot... a sega ne gledam deka moze da se kupi nekoj stoper od svetska klasa, znaci ima dosta talenti Kjaer , Zapata ama so vakvi igraci ke otide uste nekoja godina vo nepovrat dodeka tie steknat iskustvo i stanat WC(a nesomneno e deka imaat jaki predispozicii za toa)...
Ја попрво би го земал Графите али незнам шо години е мислам е доста млад ?:kesa:
 

kic

Член од
28 октомври 2009
Мислења
24
Поени од реакции
2
decki izvinete vaka sto ke deluvam pesimisticki ama mislam deka nema da tepame na makabi:toe:ke bide mnogu tesko,ne znam sto treba da se sluci za da gi pobedime!ne deka se mnogu silni ama nie vo momentot sme kako rastimana gitara!osobeno bez momo,i alex ne gledam koj bi ni dal krila!sepak imame dvajca-trojca koi ako se motiviraat moze da se nadevame na pozitiven rezultat!A so ogled na toa deka igrame vo gosti tesko teskoooo!neka ni e bog na pomos!:smir:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Ја попрво би го земал Графите али незнам шо години е мислам е доста млад ?:kesa:
hehe za Milan mozda e mlad... :)

Inace gledam dosta francusko prvenstvo i so sigurnost tvrdam deka Gignac e napagac koj moze dostojno da go zameni Trezege... osven so e odlicen golgeter , dobar tehnicar e i znae mnogu cesto sam da si stvori sansa sto denes najmnogu se ceni kaj napagacite... dokaz za toa e deka Ferguson celo leto pritiskase za negovo doveduvanje ama Tuluz resi da go zadrzi uste edna sezona i odlicen poteg im bese toa bidejki na leto ke go prodadat za dosta povisoka cena...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.657
Поени од реакции
5.339
Јуве според францускиот весник Л`Екип Јуве го обновил интересот за десниот бек на Лион Франсоа Клерк. Уште еден десен бек кој се поврзува со Јувентус после долгата листа:Кјаер, Ебуе, Сања, Рафиња, Зунига, итн.

Кјаер мислам дека е идеално решение. Навикнат е на Италијанскиот начин на игра, плус одлични се односите меѓу Управата на Јуве и Маурицио Зампарини така да мислам дека тоа е идеална подлога Управата на Јуве да почне да подготвува терен за ангажман на Кјаер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom