Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.038
Поени од реакции
6.062
Ова првово на шала го кажав само од револт. Нормално не би фрлил со ништо по човек кој што носи дрес од Јувентус:smir:

По канаваро би фрлал, ама би глеал да го плеснам по глава, за да не го испрљам Дресот. Сепак Дресот вреди повеќе од него.


Пошо на пример Дресот вреди 30 евра, ама канаваро не вреди ич.
Ај нека ви текне за колку дојде. за 0.0000000 евра.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
1. Мислам дека на Канаваро му е најдобро да го облечи дресот со број 29 и да одржи некаков прес за да ја смири атмосферата. Не смее клубот да работи под притисок на навивачите. Не смее за еден играч да му се расипва тренингот на останатите. Мора канаваро самиот да проба да ја испегла работата а исто и Џиљи и компанија бидејќи тие стојат зад трансферите. Треба да се искористи еуфоријата со Диего и Мело и покрај нив да помини ова.
2. Не можам да плукам по канаваро во никој случај. Кога ќе ми текни како се има борено на терен. Замислете се и вие во негова позиција па зборајте.
3. @Kajgana. А плата колку зема?
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
1. Мислам дека на Канаваро му е најдобро да го облечи дресот со број 29 и да одржи некаков прес за да ја смири атмосферата. Не смее клубот да работи под притисок на навивачите. Не смее за еден играч да му се расипва тренингот на останатите. Мора канаваро самиот да проба да ја испегла работата а исто и Џиљи и компанија бидејќи тие стојат зад трансферите. Треба да се искористи еуфоријата со Диего и Мело и покрај нив да помини ова.
2. Не можам да плукам по канаваро во никој случај. Кога ќе ми текни како се има борено на терен. Замислете се и вие во негова позиција па зборајте.
3. @Kajgana. А плата колку зема?
Се сложувам друже со тебе. Треба да се искористи ситуацијава за да се до некој степен омекнат и оние најголемите критикувачи на Кана. Само треба да биде јасно дека канаваро е непожелен само кај мал дел од публиката во Торино , поголемиот дел немаат ништо против неговото враќање. Мислам дека бесцелно е да се исвиркува ... со тоа само ќе се расипе целокупната атмосфера во тимот , а тоа ќе има лоши последици. И пред да почне сезоната на сите фанови на Јуве треба да им биде јасно дека Канаваро ќе биде една од најважните алки во играта на Јуве . На успеси може да се надеваме само доколку тој се пронајде себеси и пак игра како во најдобрите времиња, а за тоа треба да му се даде и подршка. Мислам дека со слаба форма на Канаваро во текот на сезоната Јувентус неможе да се надева на титули.
Мислам дека тој треба да биде главниот дигател на играта во одбраната и едноставно да го остава срцето на терен ( како што го оставаше ). Јас повеќе се надевам на него отколку на Киелини за наредната сезона. Киелини е извонреден играч меѓутоа не е воопшто стабилен во играта и често знае да киксне. А сите ја знаеме совршеноста на Канаваро и доколку најде мотиви во себе и околу себетогаш ќе може да биде тоа што беше пред 3 години
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.813
Поени од реакции
5.473
Мислам дека тој треба да биде главниот дигател на играта во одбраната и едноставно да го остава срцето на терен ( како што го оставаше ). Јас повеќе се надевам на него отколку на Киелини за наредната сезона. Киелини е извонреден играч меѓутоа не е воопшто стабилен во играта и често знае да киксне. А сите ја знаеме совршеноста на Канаваро и доколку најде мотиви во себе и околу себетогаш ќе може да биде тоа што беше пред 3 години
Воопшто не се сложувам со тебе за оваа констатација..Киелини со својата игра ќе ги качи и Легро, и Канаваро на грб и пак поубаво ќе изигра од нив, факт..Канаваро стварно е дека беше најдобар дефанзивец, и се надевам дека ако не сосема тогаш приближно ќе биде силен колку што беше во Јуве, но искрено не може да се споредува во моментов со Џорџо Киелини кој мислам дека е во ТОП 5 централни дефанзивци во моментов во светски рамки.Вистина е дека не блескаше на Купот на Конфедерации, но тоа го сметам повеќе како влијание на соиграчите во одбраната, а не како конкретна негова слаба игра..Минатата година Киело ја играше светлосни години поубаво од Канаваро, Легро имаше напредок во својата форма но реално гледано дека не е играч кој може да ја понесе играта на својот грб, нешто што Киелини го има во изобилие..Тројцата се играчи на Јуве, ги почитувам многу, но Киелини во моментов е најдобриот централен дефанзивец во Јуве, и еден од топ 5 во светот, играч кој е избран во најдобрите 11 во ЛШ оваа година, и е во тимот на годината составен од најдобрите поединци во ЛШ и УЕФА купот..
 
Член од
1 април 2009
Мислења
663
Поени од реакции
576
Д'агостино петто засилување за Реал за 15 милиони евра.
Но сепак ние си зедовме многу поквалитетен играч Мело. :helou:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
utre ke ima pregovori Real Madrid-D'Agostino, barem jas taka citav pred nekolku minuti vo nekoi italijanski web stranici. Link Here

No Melo za nego e BOG..
forza JUVE
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
http://www.tribalfootball.com/jonathan-zebina-i-wouldve-quit-juventus-if-ranieri-had-stayed-256354

Зебина-''Ако останеше Раниери јас ќе си заминев''

многу лоши методи на тренирање имал Раниери ,не е чудно што толку се повредувале,а и изборот на играчите не му беше сјајен:)

Со Чиро,има двајца атлетски тренери и се праат атлетски вежби после утакмица,се работи на физичката спремност
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
http://www.tribalfootball.com/jonathan-zebina-i-wouldve-quit-juventus-if-ranieri-had-stayed-256354

Зебина-''Ако останеше Раниери јас ќе си заминев''

многу лоши методи на тренирање имал Раниери ,не е чудно што толку се повредувале,а и изборот на играчите не му беше сјајен:)

Со Чиро,има двајца атлетски тренери и се праат атлетски вежби после утакмица,се работи на физичката спремност

Уште еден добар дел од интервјуто е и овој:
With the return of Fabio Cannavaro and the signings of Diego and (probably) Felipe Melo do you feel Juve are now equal to Inter Milan?
"I've always felt myself equal of Inter, also when we were in Serie B. The level of quality in the squad has been raised, Inter is one of the better teams in the world, but Juve have the same mentality as always and we feel stronger than anyone. :nerv:
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.499
Поени од реакции
4.358
кога имаат тренинг ? ИМА ли некој стримче:D?
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Зебина има победнички менталитет во себе. Тој е еден од старата победничка гарда.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Зебина има победнички менталитет во себе. Тој е еден од старата победничка гарда.
Зебина е тој шо најмногу збораше за време на фарсополи и тој мислам убедуваше фудбалери да останат или дојдат во јуве. Типот има многу сработено за Јуве и надвор од теренот и е достоен за Почит.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom