Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Еве тука го прочитав тоа за бројката.

Еве ги денешните наслови на италијанските весници.

Gazzetta dello Sport
Mou will sort it out
The tactician’s plans to defend the title and climb Europe
Del Piero in white awaits Melo
Petrucci: ‘No to Real madness’
Santon: ‘I’m chasing a goal, the Champions League and the World Cup’
Napoli in Austria with Lavezzi: ‘I’m not moving’

Corriere dello Sport
Diego: Juventus will win
Milan, Fabiano is now closer
Vucinic pledge: ‘Roma, I’m staying’
Now Ferrara has a squad as good as Inter’s

Tuttosport
Diego+Melo+Alex
Juve, it’s already delirium
Colantuono: ‘I dream of Serie A for March…’
Nedved-Inter: Storm
Pandev threatens Lotito
Super Alonso to Ferrari
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Брао друже. Го фативме тренингот во живо :)


p.s Сисоко звер со фризурата :pos:

Панатанаикос заинтересиран за Зденек Григера. Тука

Диего изјавува дека никогаш не се двоумел дали да потпише за Јуве.Едноставно го цени многу ЈУВЕ. Тука

Фановите на интер не го сакаат Недвед. Тука

Маркиони денеска ке ги има медицинските прегледи во Фиренца. Тука

Де Чеље најверојатно ке замине.:nesum: Тука
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.813
Поени од реакции
5.473
Фелипе Мело најверојатно ќе биде играч на Јуве до крајот на денот, а неговото презентирање ќе биде вПонеделник..Сега во моментов има средба меѓу официјални лица на Јуве и на Фиорентина и се очекува на крајот од таа средба да се соопшти официјално дека Фелипе Мело е новото засилување на Јувентус..
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Фелипе Мело најверојатно ќе биде играч на Јуве до крајот на денот, а неговото презентирање ќе биде вПонеделник..Сега во моментов има средба меѓу официјални лица на Јуве и на Фиорентина и се очекува на крајот од таа средба да се соопшти официјално дека Фелипе Мело е новото засилување на Јувентус..

најверојатно ќе има презентација,мора да се гледа:) а голот на Диего беше еурогол,првиот гол на Диего во дресот на јуве,поминува еден двајца другиот лета и ја плесна:):)

глеам сеа и тренингот малце,играат утакмица,штета не можам да глеам сеа,ај после може ќе се најде нешто ,клипови јутуб итн.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
најверојатно ќе има презентација,мора да се гледа:) а голот на Диего беше еурогол,првиот гол на Диего во дресот на јуве,поминува еден двајца другиот лета и ја плесна:):)

глеам сеа и тренингот малце,играат утакмица,штета не можам да глеам сеа,ај после може ќе се најде нешто ,клипови јутуб итн.
Пак даде гол ама од пенал сега:)
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Фелипе Мело најверојатно ќе биде играч на Јуве до крајот на денот, а неговото презентирање ќе биде вПонеделник..Сега во моментов има средба меѓу официјални лица на Јуве и на Фиорентина и се очекува на крајот од таа средба да се соопшти официјално дека Фелипе Мело е новото засилување на Јувентус..
Што бројка ке носи Мело бе?:vozbud::vozbud:за утре пред тренингот стајте стрим да ги гледаме јас пропуштив се денеска
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Што бројка ке носи Мело бе?:vozbud::vozbud:за утре пред тренингот стајте стрим да ги гледаме јас пропуштив се денеска
Или 5 - ка или 8 - ца ... по се изгледа дека Маркисио ќе си остане на постоечкиот број а осмицата ќе иде кај Мело. Другата варијанта е петката на Зебина кој во новата сезона ќе го носи дресот со број 15. За петката е заинтересиран и Канаваро , за кого мислам дека треба да си ја прифати 29 ката ( најдобро ќе му стои :D )


Иначе за Мело мислам дека само прашање на време е кога ќе биде официјализирано. Тоа го потврдува и веста од страната на Виола за кого мело е веќе играч на Јувентус

Per la Fiorentina Felipe Melo è un giocatore della Juventus
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.813
Поени од реакции
5.473
Според последните шпекулации Марко Маркиони пристигнал во Фиренца и веќе вечерва или сабајле ќе ги има медицинските прегледи во Фиорентина...Нека му е со среќа и да покажува добри игри во новиот клуб..

А Зебина се надева дека под водство на Чиро Ферара ќе има повеќе шанса да се покаже, и исто така изјави дека ако останел Раниери како тренер, тогаш веројатно ќе размислел за својата иднина, но сега сака да ја докаже својата вредност и изјави дека ќе дава се од себе на теренот и се надева дека ќе го гледа Јуве од последните 2 натпревари од ланската сезона..Исто така, Зебина рече дека лично право на Недвед е дали ќе го облече дресот на Интер, и испрати пофални зборови за него и за Трезеге..
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Според последните шпекулации Марко Маркиони пристигнал во Фиренца и веќе вечерва или сабајле ќе ги има медицинските прегледи во Фиорентина...Нека му е со среќа и да покажува добри игри во новиот клуб..

А Зебина се надева дека под водство на Чиро Ферара ќе има повеќе шанса да се покаже, и исто така изјави дека ако останел Раниери како тренер, тогаш веројатно ќе размислел за својата иднина, но сега сака да ја докаже својата вредност и изјави дека ќе дава се од себе на теренот и се надева дека ќе го гледа Јуве од последните 2 натпревари од ланската сезона..Исто така, Зебина рече дека лично право на Недвед е дали ќе го облече дресот на Интер, и испрати пофални зборови за него и за Трезеге..
Зебина е извонреден играч. Еден од најдобрите на неговата позиција. Го мачеа повреди , имаше лош стратег ... но се неколкуве пресконференции покажува дека за него како да кариерата почнува од нула и ќе се труди да биде што е можно подобар. Мислам дека ќе биде еден од најдобрите играчи нареднава сезона и еден од најзаслужните за добрите игри на Јуве. Само му треба психолошка стабилизација која мислам дека со доаѓањето на Ферара ќе проработи кај Зебина. Мене повеќе ме плаши левата бековска позиција. Само Гросо да не дојде. Де Чеље е подобро решение од него.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.813
Поени од реакции
5.473
Зебина е извонреден играч. Еден од најдобрите на неговата позиција. Го мачеа повреди , имаше лош стратег ... но се неколкуве пресконференции покажува дека за него како да кариерата почнува од нула и ќе се труди да биде што е можно подобар. Мислам дека ќе биде еден од најдобрите играчи нареднава сезона и еден од најзаслужните за добрите игри на Јуве. Само му треба психолошка стабилизација која мислам дека со доаѓањето на Ферара ќе проработи кај Зебина. Мене повеќе ме плаши левата бековска позиција. Само Гросо да не дојде. Де Чеље е подобро решение од него.
И јас имам огромни очекувања од Зебина за нареднава сезона..Сигурен сум дека под водство на Чиро, Зебина ќе го крене нивото на игра еден левел повисоко, верувам дека ќе се среди и дека барем малку ќе го скроти својот избувнувачки и експлозивен карактер кои на многу пати знае да му направат огромни проблеми со картоните..
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.038
Поени од реакции
6.062
Тренингот на Јуве од вчера, за оние кои сакаат да видат.

1дел

2дел
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom