Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
гласот на mute и готово :vozbud:
да бе, па да не слушам како викаат JUVE, JUVE!! не, благодарам. си гледам на хрт2:pipi:

него, не е битно кај ќе гледаме, битно да победиме:vozbud:
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Абе ќе ја даваат изгледа на МТВ 1 прееска кажа коментаторот, да се надеваме дека ќе е така.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ne me plashi Real Madrid tolku kolku Zenit, no ubeden sum deka ke gi pobedime...
Daj boze, maliot da skorova, nekolku pati... Kako vo starite ubavi, zlatni, neodolivi vreminja...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.809
Поени од реакции
5.470
Значи Јуве ќе го гледаме директно со Албански коментар на МТВ 2, а со Македонски коментар реприза во 23 и 30 така?
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Значи Јуве ќе го гледаме директно со Албански коментар на МТВ 2, а со Македонски коментар реприза во 23 и 30 така?
А бе важно да се гледа некаде, можеш и да најдеш некое радио на интернет и да слушаш италијански коментар:vozbud:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.809
Поени од реакции
5.470
Дојде до промена на програмската шема на МТВ 1, така да наместо Манчестер - Вилјареал ќе се пренесува Јувентус - Зенит..Калински?:toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Дојде до промена на програмската шема на МТВ 1, така да наместо Манчестер - Вилјареал ќе се пренесува Јувентус - Зенит..Калински?:toe:
А бе не е тоа важно, најважно е и Јуве и Јунајтед да победат.

п.с. Какво финале би било тоа а? Јунајтед-Јуве! ФИНАЛЕ ОД СНИШТАТА!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.809
Поени од реакции
5.470
А бе не е тоа важно, најважно е и Јуве и Јунајтед да победат.

п.с. Какво финале би било тоа а? Јунајтед-Јуве! ФИНАЛЕ ОД СНИШТАТА!
Уфф..Токму така...Фергусон имаше изјава (после пријателскиот дуел,) дека очекува големо изненадување од Јувентус,дека имаат силен дух и компактна екипа, доволно мотивирана за освојување на ЛШ, и го смести Јувентус како еден од главните претенденти за Титулата, а денес и Андерсон изјави нешто слично, тука
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
МТВ 1 ТОП не е битен коменататорот битно е да не слуша, љочки:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Probable Starting XI: Buffon, Grygera, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro, Camoranesi, Poulsen, Sissoko, Nedved, Del Piero, Amauri

Probable Starting XI: Malafeev, Anyukov, Krizanac, Puygrenier, Sirl, Denisov, Tymoschuk, Zyrianov, Arshavin, Pogrebnyak, Danny.


PREDICTION

Both teams are in fine form, but the home crowd and Juve’s determination should push them to a narrow victory.

Juventus 2-1 Zenit St Peterburg
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
КИКО, само да се увереш дека не сум баниран.
Ајде сега овде не ми е местото мене да постирам.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.809
Поени од реакции
5.470
КИКО, само да се увереш дека не сум баниран.
Ајде сега овде не ми е местото мене да постирам.
Никој не ти забранува да не пишуваш, само во рамки на правилата..А за банираното, постои одбанирање..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom