Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Trezeguet: ‘Juve, I’ll give you the third star’

Трезе е легенда:vozbud::vozbud:
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
И тоа каква легенда за него нема :nenene:зборови кои што ќе опишат каков играч е тој
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Јас мислам дека Дел Пиеро треба да влезе одпосле да не биде у стартните 11 зошто секогаш бил по мотивиран и повеке се докажувал кога влегувал од клупата:toe:
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Да повеќе некако има сила во тие минути од вториот дел Ќе влезе свеж е и им влева самодоверба на соиграчите, подобро тој да влезе од клупата но тешко мислам дека Дел Пиеро ќе е стартер
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Nema da mu e prvpat da izvaj vakva luda formacija. Ko kje mi tekni na Roma lani.
Да да..Мене искрено најмногу ме бендиса играта на Јувентус токму против Рома..Искрено се надевам дека ќе ја забележиме првата победа утревечер, и дека ќе го дочекаме дуелот со Зенит максимално мотивирани..А за составот не ме чуди Раниери што се вели и со еден напаѓач да почниме:)
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Да да..Мене искрено најмногу ме бендиса играта на Јувентус токму против Рома..Искрено се надевам дека ќе ја забележиме првата победа утревечер, и дека ќе го дочекаме дуелот со Зенит максимално мотивирани..А за составот не ме чуди Раниери што се вели и со еден напаѓач да почниме:)
Не е до толку луд...иначе токму тој изјавува дека не треба да се потценат Удинезе и да се изигра максимално сконцетрирано да се надеваме дека ке го послушаат играчите:vozbud:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Трезеге изјави тука
"There are two stars on our shirts and we know that if we win the Scudetto there will be a third star and for me it will be my fifth title personally."
Има две ѕвезди на нашите дресови и ние знаеме дека ако ние го освоиме Скудетото таму ќе биде трета ѕвездичка, а за мене тоа ќе биде петта титула персонално..Трезеге:zver::zver:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Abe zasto ne go gledam Giovinco ni na klupa ???
Еве го бе....
1 Buffon
3 Chiellini
4 Mellberg
7 Salihamidzic
8 Amauri
9 Iaquinta
10 Del Piero
11 Nedved
13 Manninger
15 Knezevic
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Poulsen
19 Marchisio
20 Giovinco
21 Grygera
22 Sissoko
28 Molinaro
29 De Ceglie
30 Tiago
32 Marchionni
33 Legrottaglie
Ај може ке добие шанса:vozbud::vozbud:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Ајде јувеееееее, Едвај чекам да дојде среда и да играме со зенит.:vozbud::vozbud::vozbud:
Ама прво да ги плеснеме удинезе макар и минимално
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Ајде јувеееееее, Едвај чекам да дојде среда и да играме со зенит.:vozbud::vozbud::vozbud:
Ама прво да ги плеснеме удинезе макар и минимално
минимално, ама дигитално :pos2::pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom