Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Amauri ке се израдува на првенецот во сериа А во дресот на јуве.
 

Drughi

Green Out Bandit
Член од
12 септември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
\


Hahaha da da...najinteresno e negde kaj 1:22, Ke go plesnea Ranieri so dresot:pos2:
Нема да го плеснат со дресот само така се гледа бидејќи е свртен со грбот , а иначе јас сум нов член и поздрав до стие што навуваат за ЈУВЕНТУС ја поштувам темава и се надевам дека понатаму ќе се допишуваме повеќе поздрав:helou:

Удинезе не се баш лесен противник и не може одма туку така да им се дадат 4 гола јас сигурен сум дека ќе ги победима после она среќно израмнување на Џилардињо во 88 минута по првото коло и дека ќе ни тргне второто коло со победа како и останатите!
Напред Јуве!!!:music3:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.712
Поени од реакции
3.703
Нема да го плеснат со дресот само така се гледа бидејќи е свртен со грбот , а иначе јас сум нов член и поздрав до стие што навуваат за ЈУВЕНТУС ја поштувам темава и се надевам дека понатаму ќе се допишуваме повеќе поздрав:helou:

Удинезе не се баш лесен противник и не може одма туку така да им се дадат 4 гола јас сигурен сум дека ќе ги победима после она среќно израмнување на Џилардињо во 88 минута по првото коло и дека ќе ни тргне второто коло со победа како и останатите!
Напред Јуве!!!:music3:
Srdecno dobredojde od mene vo Fan klubov...se nadevam ke spodelime mn radosni momenti zaedno...:smir:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.699
Поени од реакции
5.381
Добре-дојде на новиот бјанконеро на Фан Клубов..Ќе разменуваме се што е за Јуве тука..Добар престој..
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Нема да го плеснат со дресот само така се гледа бидејќи е свртен со грбот , а иначе јас сум нов член и поздрав до стие што навуваат за ЈУВЕНТУС ја поштувам темава и се надевам дека понатаму ќе се допишуваме повеќе поздрав:helou:

Удинезе не се баш лесен противник и не може одма туку така да им се дадат 4 гола јас сигурен сум дека ќе ги победима после она среќно израмнување на Џилардињо во 88 минута по првото коло и дека ќе ни тргне второто коло со победа како и останатите!
Напред Јуве!!!:music3:
добредојде drughi,корисничкото име ти е топпп:helou:
 

Drughi

Green Out Bandit
Член од
12 септември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Фала на сите за гостопримството и се надевам дека ќе се дружиме и ќе го бодриме ЈУВЕ зашто само еден е ЈУВЕНТУС!!!

FORZA JUVE:helou:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
po se izgleda delpiero ke sedi na klupa za vo nedela prv sostav ovie najavuvaat amauri i trezege forza trezege
poulsen, camoranezi,delpiero na klupa, marchisio prva postava, lud li e ranieri ili ke gi cuva za so zenit
 

Drughi

Green Out Bandit
Член од
12 септември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
po se izgleda delpiero ke sedi na klupa za vo nedela prv sostav ovie najavuvaat amauri i trezege forza trezege
poulsen, camoranezi,delpiero na klupa, marchisio prva postava, lud li e ranieri ili ke gi cuva za so zenit
100 % го чува за Зенит пошто тие не се многу лесен противник и плус Јувентус се падна во "Групата на смртта" па затоа мораат од почеток да почнат да победуваат зашто само Бате Борисов е лесен противник :duel:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Добредојде Drughi и од мене ... пријатен престој
После подолго време и јас малце да бидам активен
Во врска со УДинезе мислам дека ќе победиме но воопшто нема да боде лесно бидејќи ќе се чуваме за со Зенит во вторник. Нема да се изненадам ако Раниери почне со овој состав

________________Буфон________________

Григера____Мелберг____Кнежевич___Де Чеље

______Сисоко______Поулсен_____Маркисио

______________Џовинко_________________

_________Јакинта_____Амаури____________
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Добредојде Drughi и од мене ... пријатен престој
После подолго време и јас малце да бидам активен
Во врска со УДинезе мислам дека ќе победиме но воопшто нема да боде лесно бидејќи ќе се чуваме за со Зенит во вторник. Нема да се изненадам ако Раниери почне со овој состав

________________Буфон________________

Григера____Мелберг____Кнежевич___Де Чеље

______Сисоко______Поулсен_____Маркисио

______________Џовинко_________________

_________Јакинта_____Амаури____________

eve ti link za sostavot 99% e toj, plus i na raiuno teleteks e istiot
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
eve ti link za sostavot 99% e toj, plus i na raiuno teleteks e istiot
Можда брат ... ама сепак мислам дека Раниери сам во себе не е сигурен 99% во врска со составот , а не па некои други толку да бидат сигурни во него
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Можда брат ... ама сепак мислам дека Раниери сам во себе не е сигурен 99% во врска со составот , а не па некои други толку да бидат сигурни во него
mozda si vo pravo ama jas mislam deka se zavisi od toa kako ke mu se soni vecerva i utre. poz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom