Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.699
Поени од реакции
5.381
Запата им е повреден на Удинезе..Така да очекувам Дел Пиеро да го започни натпреварот во друштво на Амаури(исто е наведено и на линкот со Газета)...Раниери мислам дека ќе излезе со овај тандем,а не би ме изненадило да излези со тројца напаѓачи така да го гледам и Трезеге меѓу овие..Така да очекувам максимум од играчите, една победа, кога би била значајна за моралот на Јувентус пред пречекот на Зенит, така и за добар старт на почетокот на сезонава иако имаат еден нерешен резултат...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
хмм, прво браво за буфон за неговата изјава !
Мислам дека ТРЕЗЕГЕ е максимум спремен за овој натрпевар и мислам дека треба да му се даде шанса на ТРЕЗЕГЕ макар и со тројца напаѓачи да игра Јуве и тоа не би било лошо, а за одбрана Келини нека се чува не мора да ризикува, а ова меѓу Мелберг и Кнежевич мое мислење е дека Кнежевич да би играл прв тим заедно со Легротаље го одбраната, Кнежевич играше на некои завршни делови од натпреварите за Јуве и беше прекрасен имаше добри интервенции во одбрана спречуваше нешто според мене Кнежевич би заслужил да биде пред Мелберг, додека тој не го научи италјанскиот фудбал!
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
Ќе ги згаземе на Удинезе 4 гола ке им забодеме
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Запата им е повреден на Удинезе..Така да очекувам Дел Пиеро да го започни натпреварот во друштво на Амаури(исто е наведено и на линкот со Газета)...Раниери мислам дека ќе излезе со овај тандем,а не би ме изненадило да излези со тројца напаѓачи така да го гледам и Трезеге меѓу овие..Така да очекувам максимум од играчите, една победа, кога би била значајна за моралот на Јувентус пред пречекот на Зенит, така и за добар старт на почетокот на сезонава иако имаат еден нерешен резултат...
Trezegol ke bide Starter protiv Udinese 99.9%
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom